Titelkaart voor een vergelijking van Images 2.6 vs Meta Muse Image, met bovenaan beide modelnamen boven de regel 'Het prijsverschil van 21x is grotendeels een verhaal over kwaliteitsinstellingen', met drie statistiekkaarten: $0.01 / Muse Image per afbeelding, $0.21 / Images 2.6 op max, en $0.013 / Images 2.6 op medium.
Guides & Insights

Images 2.6 vs Meta Muse Image: het prijsverschil van 21× is vooral een kwestie van kwaliteitsinstellingen

Auteur

Alistair Wren

Publicatiedatum

Nieuwste modellen · 20Bekijk alle modellen →
Benchmarks: Artificial Analysis · dagelijks bijgewerkt
Terug naar alle berichten

De vergelijking die je aangehaald zult zien worden, is dat Images 2.6ongeveer 21 keer zoveel kost als Meta Muse Image. Dat getal is echt en het is ook misleidend, want het vergelijkt de duurste outputinstelling van OpenAI met de enige van Meta. GPT-Image-2.6 Sunburst rekent $30 per miljoen outputtokens voor afbeeldingen, en bij het "max"-tokenbudget is dat ongeveer $0,21 per afbeelding. Meta rekent een vast tarief van één cent. Maar zet Sunburst op medium kwaliteit — waar het meeste productiewerk daadwerkelijk draait — en het OpenAI-cijfer ligt dichter bij $0,013. Op dat punt is het verschil 1,3×, niet 21×, en moet het hele argument rond iets anders dan prijs worden opgebouwd. Images 2.6 verscheen op 4 november 2026 in twee API-varianten, Sunburst en de op snelheid geoptimaliseerde GPT-Image-2.6 Flare. Meta Muse Image is algemeen beschikbaar sinds 7 juli 2026, gebouwd door Meta Superintelligence Labs onder de codenaam Mango, en het is de goedkoopste geloofwaardige beeld-API van deze generatie.

De nuttige vraag is dus niet "wat is goedkoper." Het is "wat koop je voor het extra geld op elk kwaliteitsniveau, en op welk punt is Meta's vaste tarief niet langer het juiste antwoord, zelfs voor een team dat op het budget let."

De berekening correct uitvoeren

OpenAI publiceert geen prijs per afbeelding, dus elk bedrag per afbeelding is een afleiding uit het tokenmodel. De tarieven zijn $5 per miljoen tekstinvoertokens (gecachet: $1,25), $8 per miljoen afbeeldingsinvoer (gecachet: $2) en $30 per miljoen afbeeldingsoutput; de batchtarieven van OpenAI zijn de helft daarvan, hoewel de 2.6-modelpagina's momenteel /v1/batch als niet-ondersteund vermelden, dus de korting is voor dit model op dit moment niet beschikbaar. De outputtokenbudgetten per kwaliteitsinstelling zijn overgenomen uit de 2.5-generatie, waardoor dit schattingen zijn in plaats van gepubliceerde 2.6-cijfers — een belangrijke kanttekening, want een wijziging in de tokenizer of het budgetschema zou elk onderstaand cijfer veranderen.

• Lage kwaliteit — ongeveer 196 output-tokens, zo'n $0,006 per afbeelding. Goedkoper dan Meta.

• Gemiddeld — ongeveer 439 tokens, circa $0.013. Binnen een derde cent van Meta's dime-per-ten.

• Hoog — ruwweg 1.756 tokens, ongeveer $0.053. Vijf keer Meta.

• xhigh — ruwweg 3.122 tokens, ongeveer $0.094. Negen keer Meta.

• Max — ongeveer 7.024 tokens, circa $0,21. Eenentwintig keer Meta. Dit is het cijfer dat wordt geciteerd.

• Meta Muse Image — $0,01 vast tarief, zoekgronding inbegrepen, bij elke resolutie die het ondersteunt. Wederverkopers vermelden $0,011.

Hieruit volgen twee dingen. Het eerste is dat de prijsstelling van OpenAI een draaiknop is, en die van Meta niet. Een team dat standaard op lage of gemiddelde kwaliteit inzet, kan Images 2.6 draaien voor ongeveer wat Muse kost en een ander faalprofiel krijgen, geen ander budget. Het tweede is dat de draaiknop is waar budgetten pas echt stuklopen: niemand is van plan om op max te genereren, maar max ligt één parameter verwijderd van medium en er zit geen kostenraming per verzoek in de respons die je vertelt wat je zojuist hebt uitgegeven.

Die asymmetrie — meting versus vast tarief — is het eerlijke argument voor een router die verder gaat dan gemak. OrcaRouter factureert tegen de lijstprijs van de provider met 0% opslag, zodat een model dat per token wordt afgerekend dat blijft en een model met een vast tarief vast blijft; wat je krijgt, is beide achter één sleutel en één factuur, waardoor de uitgaven per model op één plek vergelijkbaar zijn in plaats van te worden gereconstrueerd uit twee factureringssystemen. Automatische failover is hier ook belangrijker dan gebruikelijk: als een verzoek van $0,21 aan de andere kant mislukt, heb je betaald voor de poging en niet voor de afbeelding, en opnieuw proberen tegen hetzelfde verslechterde endpoint is hoe een goedkope maand een dure wordt.

Wat het extra geld oplevert bij hoog en hoger

Quality Elo is de enige beschikbare leveranciersoverstijgende maatstaf, en de voorouder is de enige die wordt gemeten.

Op AA-Image-Editing v2.1, gecontroleerd op 5 november 2026: GPT Image 2.5 Sunburst (max) scoort 1.199 over 18.300 samples. Meta Muse Image scoort 1.129 over 13.426 samples. Dat is een verschil van 70 punten, ruim buiten beide betrouwbaarheidsintervallen, en het is de meest ondubbelzinnige uitspraak in dit artikel: aan de top van OpenAI's gamma komt Muse niet in de buurt.

Op AA-Image-T2I v2.1 is de kloof vergelijkbaar — 1.224 voor GPT Image 2.5 Sunburst tegen 1.127 voor Muse Image, met GPT Image 2 (high) op 1.188 ertussenin. Images 2.6 zelf heeft nog geen rij op een van beide boards. Het is gisteren uitgebracht; de Elo-boards hebben duizenden paarsgewijze stemmen nodig, dus dit is een vertraging, geen resultaat.

De open vraag is waar het omslagpunt ligt. Muse Image op 1.127 zit ongeveer in de buurt van GPT Image 2 uit april 2026 en ongeveer op hetzelfde niveau als MAI-Image-2.6 op 1.168 voor tekst-naar-afbeelding. Als Sunburst op gemiddelde kwaliteit ergens in de buurt komt van GPT Image 2 (hoog) op 1.188, dan koopt de instelling van $0.013 ongeveer 60 Elo meer dan Muse voor drie tienden van een cent. Als het dichter bij 1.140 uitkomt, koopt het 13 Elo, en wint Meta het waardeargument meteen. Niemand kan je nog vertellen welke van de twee het is — en die ene onbekende is meer waard dan elk ander feit in deze vergelijking.

A two-column scoreboard titled 'Images 2.6 vs Meta Muse Image — the scoreboard'. The OpenAI column lists Nov 4 2026, about $0.013 at medium, about $0.21 at max, text-to-image not yet scored, output set by token budget, and GIF and SVG extras. The Meta column lists Jul 7 2026, $0.01 flat at medium and at max, text-to-image Elo 1127, an output ceiling of about 1600 px, and agentic search extras.

Het architectuurverschil dat niemand in de prijs meerekent

Meta Muse Image is geen diffusie-endpoint met een promptwachtrij. Het is een agentische generator: volgens Meta's beschrijving redeneert het voordat het rendert, kan het tijdens de generatie webzoekopdrachten en code-uitvoering aanroepen, en verfijnt het zijn output zelf. Daarom is zoekgrounding in de cent inbegrepen in plaats van gefactureerd als toolaanroep — er wordt van het model verwacht dat het iets gaat opzoeken.

Wat dat oplevert, is reëel en specifiek. Vraag om een poster met een actuele productnaam, een logo onder een bepaalde hoek, of een scène die moet kloppen met een feitelijk detail, en een gegrond model kan het detail vaststellen in plaats van het te hallucineren. Vraag om een diagram met berekeningen erin, en een model dat code kan uitvoeren heeft meer kans dat de berekeningen kloppen dan een model dat glyphs voorspelt.

Wat het je kost, naast geld, is voorspelbaarheid. Een agentische lus die bepaalt hoeveel stappen hij zet, is moeilijker te begrenzen dan een vaste denoise, en moeilijker idempotent te maken — dezelfde prompt kan op een andere dag een ander pad volgen. Voor een batchtaak die tienduizend catalogusafbeeldingen produceert, is dat een reële operationele kostenpost die op geen van beide tariefkaarten terug te vinden is.

Images 2.6 is de andere kant op gegaan op een manier die direct vergelijkbaar is. Het voegt een parameter toe voor de complexiteit die bepaalt hoeveel planningsruimte het model krijgt — OpenAI's advies is om laag te beginnen en die te verhogen wanneer een scène meerdere op elkaar inwerkende beperkingen heeft — en biedt dat aan als een expliciete instelling per verzoek. Met andere woorden, de ene leverancier maakte de planningslus automatisch en de andere maakte er een draaiknop van. Wat beter is, hangt er volledig van af of je liever wilt dat het model beslist of zelf wilt beslissen.

Referentieafbeeldingen en het resolutieplafond

Dit is waar de twee producten zodanig uiteenlopen dat het hele workflows bepaalt.

• Referentieafbeeldingen — Meta Muse Image accepteert maximaal 10, en Meta beweert 94% personageconsistentie over een serie. Images 2.6 voegt herbruikbare opgeslagen referentieafbeeldingen toe in ChatGPT en ondersteunt afbeeldingsinvoer op zowel de generatie- als de bewerkingsendpoints; OpenAI heeft geen maximumaantal referenties gepubliceerd voor de 2.6-modellen.

• Uitvoerplafond — Muse Image komt niet hoger dan ongeveer 1.600 pixels aan de lange zijde, een bewuste keuze voor social- en advertentieplaatsingen en een harde grens voor drukwerk. Images 2.6 heeft geen gepubliceerde 2K- of 4K-tier in dezelfde zin als de Gemini-lijn; de resolutie wordt bepaald door het output-tokenbudget in plaats van verkocht als benoemde tiers.

• Uitvoerformaten — Images 2.6 voegt SVG-export toe, wat Muse Image niet biedt. Voor werk aan logo's, iconen en diagrammen is vectoroutput doorslaggevend, ongeacht de prijs, omdat een rasterafbeelding niet naar een vector kan worden opgeschaald, hoeveel Elo-punten deze ook scoort.

Het plafond van 1.600 pixels is veruit het meest onderbelichte feit over Muse Image. Een vaste prijs van één cent is werkelijk uitzonderlijk voor een feedafbeelding. Het is geen vervanging voor een 2K-productfoto, en teams die op prijs inkopen en de limiet pas achteraf ontdekken, betalen uiteindelijk voor een upscaler — een tweede model, een tweede leverancier en een tweede faalmodus.

Screenshot of the Artificial Analysis AA-Image-T2I v2.1 leaderboard dated 5 November 2026, where GPT Image 2.5 Sunburst leads at 1224, Nano Banana 2.1 is fourth at 1176, MAI-Image-2.6 sixth at 1168, and Muse Image is eighth at 1127 with a $10.0 per 1k images pricing figure.

De volumeberekening, op drie schalen

• 1.000 afbeeldingen per maand — Muse $10. Afbeeldingen 2.6 op medium $13, op high $53, op max $210. Verschil: tussen de prijs van een koffie en de prijs van een laptop. Op deze schaal zou de beslissing volledig op outputkwaliteit gebaseerd moeten zijn.

• 100.000 afbeeldingen per maand — Muse $1.000. Images 2.6 bij medium $1.300, bij high $5.300, bij max $21.000. Dit is het bereik waarin discipline bij kwaliteitsinstellingen een begrotingspost wordt, en waarin een team dat zijn tokengebruik niet heeft geïnstrumenteerd voor een verrassing komt te staan.

• 5 miljoen afbeeldingen per maand — Muse $50.000. Images 2.6 bij medium $65.000, bij high $265.000. Bij dit volume is het vasttariefmodel niet alleen goedkoper; het is het enige waarvan de kosten bekend zijn voordat de maand afloopt.

Het patroon is dat Meta's voordeel een functie is van je kwaliteitsondergrens, niet van je volume. Als aan je acceptatiecriteria wordt voldaan bij gemiddelde kwaliteit en je op schaal genereert, wint Muse op beide assen en is de vergelijking voorbij. Als er alleen bij hoge kwaliteit of hoger aan wordt voldaan, betaal je vijf tot twintig keer Meta's tarief voor een Elo-voorsprong van 40 tot 70 punten, en of dat het waard is, hangt af van wat een afgewezen afbeelding je kost — een vraag die geen enkele benchmark beantwoordt.

Screenshot of OpenAI's developer documentation page for GPT-Image-2.6 Sunburst showing token pricing of $5 per 1M text input, $8 per 1M image input and $30 per 1M image output, with performance and speed marked not specified.

Waar elk thuishoort

Meta Muse Image is de juiste standaardkeuze voor grootschalig, op consumenten gericht, socialmedia-achtig beeldmateriaal: feedposts, advertentievarianten, story-effecten, alles waarvoor een output van 1.600 pixels volstaat en een tiende cent per eenheid verandert wat je je kunt permitteren om uit te proberen. Het agentische gedrag is een echt voordeel voor prompts waarbij een feit moet worden uitgezocht, en zoekgronding zonder extra kosten is de functie met de beste prijs-kwaliteitverhouding in beide producten.

Images 2.6 is de juiste keuze wanneer de output de toets der kritiek moet doorstaan: productfotografie die wordt bijgesneden en geretoucheerd, werk dat vectoroutput vereist, bewerkingen die door markup worden aangestuurd, en alles wat animatie nodig heeft — de GIF-functie waarvoor Meta geen equivalent heeft. De beweerde verbetering van de Sunburst-variant ten opzichte van 2.5 is consistentie over een reeks bewerkingen, precies de eigenschap waar een catalogusworkflow om geeft en precies de eigenschap die een Elo-gemiddelde verbergt.

Wat geen van beide is, is een definitief antwoord. Het dure model heeft geen onafhankelijke score en het goedkope heeft een resolutieplafond, en de 21×-kop vergelijkt twee instellingen die geen enkel team tegelijkertijd gebruikt. Meet eerst op medium. Het is de instelling waarop de twee producten daadwerkelijk met elkaar concurreren, en het is degene waar niemand over schrijft.