כרטיס כותרת שנוצר עם הכיתוב 'Tencent Hy4 vs Tencent HY3', עם כותרת המשנה 'חלון הקשר גדול פי ארבעה, מחיר טוקנים חדשים גבוה פי ארבעה וחצי, והמודל הזול יותר הוא זה שעדיין ניתן להוריד', צ'יפים עם הכיתוב 'HY3 295B / 21B · $0.18', 'Hy4 770B / 49B · $0.834' ו'הקשר 262K לעומת 1M', וכיתוב תחתון עם הטקסט 'הנתונים לפי דיווח הספק. המחירים הם מחיר המחירון בסינגפור למיליון טוקנים, 4 בנובמבר 2026.' הלוגו של OrcaRouter מוטמע בפינה הימנית התחתונה.
Guides & Insights

Tencent Hy4 לעומת Tencent HY3: פי ארבעה מהקונטקסט, ופי ארבעה וחצי מהמחיר

מחבר

Magnus Corvin

תאריך פרסום

מודלים אחרונים · 20צפו בכל המודלים →
בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית
חזרה לכל הפוסטים

Tencent HY3 הוא מודל mixture-of-experts עם 295 מיליארד פרמטרים, שאותו תוכלו להוריד, להריץ על החומרה שלכם ולפנות אליו בעלות של 0.18 דולר למיליון טוקני קלט. Tencent Hy4 הוא מודל עם 770 מיליארד פרמטרים, שחלון ההקשר שלו גדול פי ארבעה, יש בו מצב computer-use שמפעיל את שולחן העבודה, ומחיר הקלט שלו הוא 0.834 דולר — והמשקולות שלו מובטחות ולא מפורסמות. מפרידים ביניהם דור אחד וארבעה חודשים באותה סדרת Hunyuan, וההשוואה המועילה אינה מי מהם משיג ציון גבוה יותר בגיליון של Tencent עצמה, אלא את מי מהם מותר לכם להריץ, היכן, ובאיזו עלות סופית.

ההבחנה הזו חשובה משום ששני המודלים אינם מתחרים על אותו מקום. ‏HY3 הוא סוס עבודה שאפשר להציב מאחורי חומת אש, לכוונן ולשכוח ממנו. ‏Hy4 הוא מודל API ברמת ה-frontier שיצא הבוקר, ושהרישיון שלו טרם נכתב. הבחירה ביניהם היא בעיקר שאלה של אילוצים, ורק באופן משני שאלה של יכולת.

A generated two-column scoreboard titled 'Tencent Hy4 vs Tencent HY3 — the scoreboard'. Left column Tencent Hy4: total and active parameters 770B / 49B, context 1,048,576, modality text plus image, input $0.834, output $2.501, cached input $0.042, weights planned. Right column Tencent HY3: 295B / 21B, context 262,144, text only, input $0.18, output $0.59, cached input $0.059, weights Apache 2.0. A footer reads 'Prices from the OrcaRouter catalogue with provider list prices passed through; benchmark figures are vendor-reported.'

שני המודלים, מימד אחר מימד

• סך הפרמטרים — 295B עבור Tencent HY3 לעומת 770B עבור Tencent Hy4.

• פרמטרים פעילים לכל טוקן — 21B לעומת 49B, שניהם תערובת מומחים עם ניתוב top-8. ל-HY3 יש 192 מומחים ב-80 שכבות; ל-Hy4 יש 256 מומחים מנותבים ועוד מומחה משותף אחד ב-78 שכבות, עם שכבת חיזוי רב-טוקנית בגודל 10B לפענוח ספקולטיבי.

• חלון ההקשר — 262,144 טוקנים לעומת 1,048,576. בדיוק פי ארבעה, וזהו ההבדל התפקודי הגדול ביותר ביניהם.

• אופן הקלט — טקסט בלבד ב-HY3 לעומת טקסט ותמונה בגרסת ה-GA, שזו הפעם הראשונה שלקו יש ראייה בכלל.

• משקלים — Apache 2.0 וניתנים להורדה היום עבור HY3, כולל נקודת ביקורת FP8. עבור Hy4, מתוכנן, ללא תאריך, ללא רישיון.

• {{1}}מחיר ב-OrcaRouter{{/1}} — $0.18 לקלט ו-$0.59 לפלט לכל מיליון טוקנים עבור HY3; $0.834 ו-$2.501 עבור Hy4, שהם פי 4.6 בקלט ופי 4.2 בפלט.

• קלט במטמון — $0.059 למיליון עבור {{1}}HY3{{/1}} לעומת $0.042 עבור {{2}}Hy4{{/2}}. המודל היקר הוא הזול יותר כאן, והשורה הבודדת הזו משנה את החשבון עבור עומסי עבודה של סוכנים יותר ממה שיחס הכותרת מרמז.

שורת המטמון היא הנקודה שבה פער המחירים נחצה.

רוב ההשוואות עוצרות במחיר הקלט ומסיקות ש-Hy4 עולה פי ארבעה וחצי. עבור תיבת צ'אט זה בערך נכון. עבור סוכן שקורא מחדש את אותו מאגר בן 200,000 אסימונים בכל תור, זה שגוי פי שניים, מפני ששני המודלים מחייבים על אסימונים שמורים במטמון בסדר הפוך לזה של האסימונים החדשים שלהם.

קחו סשן בן עשרים תורות על פני הקשר של 200,000 טוקנים, 2,000 טוקני פלט בכל תור, כאשר 90% מהקלט מוגש מהמטמון. כלומר 3.6 מיליון טוקני קלט במטמון, 400,000 טוקני קלט טריים ו-40,000 טוקני פלט.

• Tencent HY3 — $0.21 לקלט שמור במטמון, $0.07 לקלט חדש, $0.02 לפלט. סה״כ $0.31.

• Tencent Hy4 — $0.15 עבור קלט שמור במטמון, $0.33 עבור קלט חדש, $0.10 עבור פלט. סה"כ $0.58.

אותו סשן ללא מטמון כלל מסתכם ב-$0.74 ב-HY3 וב-$3.44 ב-Hy4 — פי 4.6 המלא. המטמון הוא מה שסוגר את הפער, והוא סוגר אותו משני הקצוות: שיעור המטמון של Hy4 נמוך ב-29% מזה של HY3, בעוד שהתעריף הטרי שלו גבוה פי 4.6. בסוכן הפועל לאורך זמן החשבון מסתכם בערך פי 1.9, לא פי 4.6.

A generated worksheet card titled 'One agent session, priced' showing a 200,000-token context read over twenty turns with 2,000 output tokens per turn. The cached column, with 90% of input served from cache, totals 31 cents for Tencent HY3 and 58 cents for Tencent Hy4 at a 1.9x ratio. The uncached column totals 74 cents and 3 dollars 44 at a 4.6x ratio. A footer reads 'Computed from OrcaRouter catalogue rates, 4 November 2026. Hy4's cache-hit price is 29% below HY3's, which is what closes the gap.'

שתי הסתייגויות לפני שמישהו מתכנן תקציב על סמך זה. מחיר פגיעת המטמון חל רק על טוקנים שהספק באמת מגיש מהמטמון, ושיעורי הפגיעה תלויים באופן שבו אתם בונים את הקידומת; סשן שעורך את ההקשר של עצמו בכל תור ישמור פחות במטמון מאשר סשן שמצרף. והקשר של 200,000 טוקנים נכנס לחלון של HY3, וזו הסיבה שההשוואה בכלל אפשרית — מעבר ל-262,144 טוקנים, HY3 אינו אופציה זולה יותר, הוא לא אופציה.

מה אומרים המספרים של הספק, ובעיית שני הסיבובים

טנסנט פרסמה טבלת השוואה כשהשיקה את התצוגה המקדימה של Hy4, וזו ההשוואה זה לצד זה היחידה שהחברה אי פעם הוציאה לאור. יש לקרוא אותה ככיוון שאליו הדברים הולכים, ולא כקבוצה של פערים.

• Terminal-Bench 2.1 — 70.8 עבור HY3 לעומת 85.4 עבור שושלת Hy4, בטבלת ההשוואה של Tencent עצמה.

• DeepSWE — 28.0 לעומת 64.3, הזינוק היחסי הגדול ביותר בטבלה.

• SWE-bench Pro — HY3 ב-57.9; שושלת Hy4 ב-65.7.

• BrowseComp — 84.2 עבור HY3, לא צוין מחדש עבור Hy4.

• Humanity's Last Exam עם כלים — 53.2 עבור HY3, לא צוין מחדש.

המלכודת היא ה-70.8. פוסט ההשקה של Tencent ל-HY3 דיווח על 71.7 ב-Terminal-Bench 2.1, ואילו טבלת ההשוואה של Hy4 מציגה 70.8 עבור אותו שם מודל. זה כמעט בוודאות שתי הרצות של אותו מבחן, כשההארנס או הדגימה שונו, וזה אומר שאי אפשר לגרוע את שתי השורות שפורסמו ולטעון לשיפור של 14.6 נקודות. הגרסה הישרה היא ששושלת Hy4 משיגה ציונים באמצע שנות ה-80 במבחן שבו HY3 משיג בסביבות 71, משתי הרצות נפרדות של הספק שמעולם לא יושבו זו לזו בפומבי.

גרסת ה-GA לא פרסמה מחדש שום דבר מזה. במקום זאת היא הוסיפה שתי השוואות פנימיות — GameDev +19.1% ו-GameLogic +9.8% לעומת ה-preview — ופאנל מומחי פיננסים שבו Hy4 קיבל בממוצע 3.04 לעומת 2.68 הן ל-Kimi K3.1 Pro והן ל-GLM-5.3. שום דבר מזה אינו עצמאי, ושום דבר מזה אינו משווה ישירות מול HY3. אם אתם זקוקים למספר שיגן על החלטת רכש, לאף אחד מהמודלים אין מספר כזה שישרוד בחינה מדוקדקת; מה שקיים הוא ארבעה חודשים של דיווחי אנשי מקצוע על HY3 ובוקר אחד של טענות ספקים על Hy4.

היכן ש-HY3 עדיין מנצח באופן מוחלט

ארבעה דברים, והשלושה הראשונים לא קרובים.

זה פועל במקום שבו אתם פועלים. משקולות Apache 2.0, נקודת ביקורת FP8, מתכונים ל-vLLM ול-SGLang, וגודל כולל של 295B שמתאים לצומת אחת עם מספר GPUs ב-FP8. Hy4 זקוק לאשכול שרוב הצוותים אינם מחזיקים, ואינו יכול להתארח עצמאית באופן חוקי כלל עד שטנסנט תפרסם רישיון.

הוא מהיר יותר לכל טוקן ולכל משימה. מודל עם 21B פעילים וחלון של 256K עושה פחות עבודה בכל קריאה ממודל עם 49B פעילים שמנמק זמן רב יותר, ובתצוגה המקדימה אימת יתר על המידה את הפלט של עצמו. Tencent טוענת שגרסת ה-GA קיצרה את שרשרת החשיבה, אבל אפילו Hy4 מתוקן מבצע יותר חישוב לכל תשובה מ-HY3. בנתיבים רגישים לזמן השהיה — השלמה אוטומטית, צ'אט, סיווג — HY3 הוא הצורה הנכונה.

הוא מספיק זול כדי להיות ברירת המחדל. במחיר $0.18 ו-$0.59, ‏HY3 נמצא בטווח שבו מנתבים אליו הכול ומבצעים הסלמה באופן סלקטיבי. במחיר $0.834 ו-$2.501, ‏Hy4 הוא מודל שמנתבים אליו במכוון.

יש לו רקורד מוכח.‏HY3 זמין באופן כללי מאז 6 ביולי 2026, עם שלושה חודשי שימוש בסביבת פרודקשן ותקופת תצוגה מקדימה לפני כן. ה-GA של Hy4 בן שעות ספורות בלבד, והוא שוחרר ללא טבלת בנצ'מרקים. מודל עם פרופיל כשלים ידוע שווה יותר ממודל טוב יותר שפרופיל הכשלים שלו אינו ידוע.

כאשר Hy4 מהווה את התשובה היחידה

לשלושה עומסי עבודה אין באמת אפשרות של HY3.

• כל מה שמעל 262,144 טוקנים. חוזה בן 400 עמודים, monorepo, שעה של תמלולים — HY3 לא יכול להכיל את זה, וחלוקה למקטעים היא מוצר אחר עם מצבי כשל שונים.

• תמונות. HY3 הוא קלט טקסט ופלט טקסט. Hy4 GA קורא תרשימים, דיאגרמות וצילומי מסך, מה שהופך אותו למודל Hy הראשון שיכול להשתלב בכלל בצינור עיבוד של מסמכים או ממשק משתמש.

• שליטה בשולחן העבודה וביישומים. שימוש במחשב באמצעות שילוב של GUI ו-CLI הוא חדש בגרסת ה-GA, ושום כמות של פרומפטים לא מעניקה ל-HY3 עכבר.

כל השאר הוא החלטת עלות, והחלטת העלות צמודה יותר מכפי שמשתמע מלוח התעריפים ברגע שנכנס לתמונה מנגנון caching.

להריץ את שניהם בלי לבחור

A screenshot of the OrcaRouter model page for tencent/hy3, showing Tencent HY3 dated 2026-07-06, described as a 295B-parameter mixture-of-experts model with 21B active per pass and a 262K-token context window, a specification panel listing text input and output and a p50 time-to-first-token of 3.77 seconds, an input price of $0.18 and an output price of $0.59 per million tokens, 119.2 million tokens of traffic over seven days, and an OpenAI-compatible code sample pointing at the api.orcarouter.ai base URL. Captured 4 November 2026.

הארכיטקטורה ההגיונית עבור רוב הצוותים אינה הגירה. היא פיצול: HY3 כברירת מחדל לעבודה קצרה, תכופה ורגישה לשהיה, ו-Hy4 לפרוסה של הקשר ארוך, חזותי או סוכני ש-HY3 פיזית אינו יכול לשרת.

ב-OrcaRouter הפיצול הזה הוא כלל ניתוב ולא שתי אינטגרציות. שני המודלים נמצאים תחת מפתח אחד — orca מעבירה את מחיר המחירון של הספק כמו שהוא, ללא תוספת, כך ששינוי מחיר של Tencent נכנס לתוקף כאן ביום שהוא קורה ולא מתומחר מחדש על ידינו — ו-tencent/hy3 ו-tencent/hy4-preview שניהם ניתנים לקריאה היום. העברת עומס עבודה ביניהם היא שינוי של מחרוזת מודל, לא חוזה נוסף או SDK חדש, ו-DSL לניתוב יכול לשלוח כל דבר שמעל סף טוקנים או שנושא תמונה למודל הגדול יותר, בעוד שכל השאר ממשיך למודל הזול יותר. בנוגע לגרסת ה-GA הספציפית, הקטלוג עדיין לא מציג אותה; כשהיא תשוחרר היא תעמוד מאחורי אותו מפתח, ועד אז ה-preview הוא הפרוקסי בר-הניתוב הקרוב ביותר במחיר זהה.

מעבר אוטומטי (failover) הוא החצי השני של הטיעון הזה. דגל חדש לגמרי בלי מבחני השוואה עצמאיים ותור ביום ההשקה הוא בדיוק המקרה שבו תרצו מודל שני מאחורי הנתיב, ו-HY3 — ניתן לאירוח עצמי, פורסם, שלושה חודשים בייצור — הוא אפשרות הגיבוי המובהקת לכל דבר שאינו הקשר ארוך או חזותי.

ההחלטה, באומרה בפשטות

אם העבודה שלך נכנסת ל-256K טוקנים, מגיעה כטקסט, ורצה בהיקפים גדולים, Tencent HY3 הוא עדיין הבחירה הטובה יותר ב-4 בנובמבר 2026. הוא זול פי ארבעה עד חמישה בטוקנים חדשים, זול בערך פי שניים בסשן סוכן מציאותי עם מטמון, מהיר יותר, זמין להורדה ומוכר.

אם אתם זקוקים לחלון של מיליון טוקנים, להבנת תמונות או לשליטה בשולחן העבודה, Tencent Hy4 לא מתחרה ב-HY3 — זהו מודל Hunyuan היחיד שמבצע את העבודה, וההשוואה הופכת להיות בין Hy4 לבין כל דבר אחר שבו הייתם משתמשים לעומס העבודה הזה. המחיר שלו גבוה במשפחה ולא יוצא דופן לעומת החזית, והמגבלה האמיתית שלו היום אינה העלות. היא שהמודל אין לו טבלת בנצ'מרקים ציבורית, אין לו רישיון, ויש לו בוקר אחד של קיום.

השוואות במאמר הזה1

זוהה מתוך המאמר הזה · בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית