deepseek-v4-1-pro לעומת qwen3-max תמונה 1 מתוך 4
Guides & Insights

DeepSeek V4.1 Pro לעומת Qwen3-Max: זול יותר לכל טוקן, רבע מהחלון

מחבר

Rowan Sterling

תאריך פרסום

מודלים אחרונים · 20צפו בכל המודלים →
בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית
חזרה לכל הפוסטים

זה מוכרע על בסיס עמודה אחת, וזו לא המחיר. Qwen3-Max עולה $0.36 לכל מיליון טוקנים בקלט ו-$1.43 בפלט, ומשרת הקשר של 262K טוקנים עם תקרת פלט של 65K. DeepSeek V4 Pro עולה $0.66 ו-$1.98 בשעות לא שיא, ומשרת הקשר של 1M עם 384K פלט. ל-DeepSeek V4.1 Pro, השם שבכותרת, אין כרטיס בכלל.

אז Qwen זולה ב־45% בקלט וב־28% בפלט בתעריף של DeepSeek מחוץ לשעות השיא — ובחלון שעות השיא של DeepSeek הפער הופך ל־73% ול־130% לטובת Qwen. לעומת זאת, DeepSeek מציעה חלון הקשר גדול פי ארבעה ותקרת פלט גדולה כמעט פי שישה.

deepseek-v4-1-pro-vs-qwen3-max image 2 of 4

הכרטיסים

• Qwen3-Max —0.36$ קלט, 1.43$ פלט; חלון הקשר של 262K; פלט מקסימלי של 65K.

• DeepSeek V4 Pro —‏$0.66 לקלט, $1.98 לפלט מחוץ לשעות שיא; $0.022 למטמון; $1.32 ו-$3.96 במהלך שני חלונות בימות השבוע; חלון הקשר של 1M; פלט של 384K; טקסט בלבד; 6.22 שניות עד לאסימון הראשון; 500 בקשות במקביל.

• DeepSeek V4.1 Pro — הוזכר בשמו פעם אחת, בספטמבר, ומעולם לא נקבע לו מחיר.

deepseek-v4-1-pro-vs-qwen3-max image 3 of 4

כשהדגם הזול הוא הדגם הלא נכון

מאתיים שישים ושניים אלף טוקנים הם בערך 200,000 מילים — בסיס קוד בינוני, מערך חוזים ארוך, תמלול של כמה שעות. שישים וחמישה אלף טוקני פלט הם כ-50,000 מילים. שני המספרים נדיבים לצ׳אט וצרים ליצירה.

אם עומס העבודה שלך נמצא בתוך הגבולות האלה, Qwen מנצח בכל משימה שנוגעת בכך, וביותר ממה שהתווית מרמזת לאחר שמביאים בחשבון חלונות שיא. אם לא, Qwen לא נותן הנחה על העבודה — הוא מסרב לה, ואתה משלם במקום על צינור הפיצול למקטעים.

המבחן הכנה הוא האחוזון ה-95 של אורך הקלט שלך, ולא הממוצע. הממוצע לעולם אינו מחייב; הזנב הוא המקום שבו שוכנת ההפתעה היקרה.

deepseek-v4-1-pro-vs-qwen3-max image 4 of 4

עבור מה משלם פער המחירים בצד של DeepSeek

שלושה דברים, ורק אחד מהם הוא מספר.

• החלון — 1M מול 262K, ו־384K של פלט מול 65K.

• שורת המטמון — 0.022 $ למיליון במקרה של פגיעה, לעומת 0.66 $ במקרה של החמצה. הכרטיס של Qwen3-Max כפי שאנו קוראים אותו אינו מפרסם שווי ערך, מה שאומר שסוכן ששולח מחדש קידומת יציבה אינו יכול לתמחר התנהגות זו מראש.

• רישיון מפורסם — MIT עבור DeepSeek V4 Pro עם משקולות זמינות. המשקולות של Qwen3-Max אינן מפורסמות באותה צורה.

לעומת זאת, Qwen מנצחת בזמן השהיה כברירת מחדל: אין נתון דומה של טוקן ראשון בכרטיס שלה, אבל שום דבר בתמחור שלה לא מרמז על שלד בעל טריליון פרמטרים. 6.22 השניות של DeepSeek הן המספר האיטי ביותר בהשוואה הזו, והוא לא זז.

לפי משימה

מיליון טוקני קלט ו-100,000 טוקני פלט. Qwen3-Max: $0.36 ועוד $0.143 — כ-50 סנט. DeepSeek מחוץ לשעות השיא: 86 סנט. בחלון שיא: $1.72.

אז אותה משימה היא 50 סנט, 86 סנט או 1.72 דולר בהתאם למודל ולשעה — פער של פי 3.4 שנגרם כולו על ידי לוח הזמנים של DeepSeek. עבור עומס עבודה שאפשר להעביר, זהו מנוף. עבור כזה שאי אפשר, הכרטיס השטוח של Qwen מנצח כברירת מחדל.

מה להריץ

Qwen3-Max ו-DeepSeek V4 Pro נמצאים שניהם ב-OrcaRouter בתעריפים שפרסמו הספקים שלהם, בנקודת קצה אחת תואמת OpenAI עם מעבר אוטומטי לגיבוי — מה שהופך את הבדיקה לכלל ניתוב ולא לשתי אינטגרציות.

הכלל: נפח בקלט קצר ופלט קצר ל-Qwen ב-36 סנט; כל מה שבזנב הארוך, או כל מה שיש לו קידומת שאפשר לשמור במטמון, ל-DeepSeek בחלון מחוץ לשעות השיא שלו. ו-V4.1 Pro נשאר מחוץ לטבלה עד ש-DeepSeek תפרסם מזהה, עמודת מחיר או מאגר — שאף אחד מהם לא זז נכון ל-30 באוקטובר.

השוואות במאמר הזה3

זוהה מתוך המאמר הזה · בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית