כרטיס כותרת להשוואה בין Images 2.6 ל-Meta Muse Image, ששמות שני המודלים מופיעים בו מעל השורה "פער המחירים של פי 21 הוא בעיקר עניין של הגדרת איכות", עם שלושה כרטיסי נתונים המציגים $0.01 / Muse Image לתמונה, $0.21 / Images 2.6 במקסימום, ו-$0.013 / Images 2.6 באיכות בינונית.
Guides & Insights

Images 2.6 לעומת Meta Muse Image: פער המחיר של פי 21 הוא בעיקר סיפור של הגדרת איכות

מחבר

Alistair Wren

תאריך פרסום

מודלים אחרונים · 20צפו בכל המודלים →
בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית
חזרה לכל הפוסטים

ההשוואה שתראו מצוטטת היא שImages 2.6 עולה בערך פי 21 ממה שMeta Muse Image עולה. המספר הזה אמיתי, והוא גם מטעה, משום שהוא משווה את הגדרת הפלט היקרה ביותר של OpenAI לזו היחידה של Meta. GPT-Image-2.6 Sunburst מחייב 30 דולר למיליון טוקנים של פלט תמונה, ובתקציב הטוקנים "max" זה בערך 0.21 דולר לתמונה. Meta גובה סנט אחד קבוע. אבל אם מורידים את Sunburst לאיכות בינונית — שבה רוב עבודת הייצור למעשה רצה — הנתון של OpenAI קרוב יותר ל-0.013 דולר. בנקודה הזו הפער הוא פי 1.3, לא פי 21, וכל הטיעון צריך להיבנות מחדש סביב משהו אחר מלבד מחיר. Images 2.6 יצא לאור ב-4 בנובמבר 2026 בשתי גרסאות API, Sunburst וGPT-Image-2.6 Flare המכוונת למהירות. Meta Muse Image זמין באופן כללי מאז 7 ביולי 2026, נבנה על ידי Meta Superintelligence Labs תחת שם הקוד Mango, והוא ה-API לתמונות הזול והאמין ביותר בדור הזה.

אז השאלה השימושית אינה "מה זול יותר". היא "מה קונים בכסף הנוסף בכל דרגת איכות, ובאיזו נקודה התעריף האחיד של Meta מפסיק להיות התשובה הנכונה אפילו לצוות שמקפיד על תקציב".

ביצוע החישוב כראוי

OpenAI אינה מפרסמת מחיר לתמונה, ולכן כל נתון מחיר לתמונה הוא נגזרת ממודל הטוקנים. התעריפים הם $5 למיליון טוקני קלט טקסט (במטמון $1.25), $8 למיליון קלט תמונה (במטמון $2) ו-$30 למיליון פלט תמונה; תעריפי ה-batch של OpenAI הם מחצית מכך, אף שדפי המודל 2.6 מציינים כיום ש-/v1/batchאינו נתמך, כך שההנחה אינה זמינה למודל הזה היום. תקציבי טוקני הפלט לפי הגדרת האיכות יורשים מדור 2.5, מה שהופך את אלה לאומדנים ולא למספרים שפורסמו עבור 2.6 — הסתייגות שחשובה, מפני ששינוי בטוקנייזר או בלוח התקציבים היה מזיז כל מספר שלהלן.

• איכות נמוכה — בערך 196 אסימוני פלט, כ-$0.006 לתמונה. זול יותר מ-Meta.

• בינוני — בערך 439 טוקנים, כ-$0.013. במרחק של שליש סנט מהתעריף של Meta של עשרה סנט לעשרה.

• גבוה — בערך 1,756 טוקנים, כ-$0.053. פי חמישה מ-Meta.

• xhigh — בערך 3,122 טוקנים, כ-$0.094. פי תשעה מ-Meta.

• Max — בערך 7,024 טוקנים, בסביבות $0.21. פי עשרים ואחד מ-Meta. זה הנתון שמצוטט.

• Meta Muse Image — $0.01 במחיר קבוע, כולל עיגון בחיפוש, בכל רזולוציה שהיא תומכת בה. משווקים משניים מציינים $0.011.

שני דברים נובעים מכך. הראשון הוא שהתמחור של OpenAI הוא חוגה, וזה של Meta לא. צוות שיבחר סטנדרט של איכות נמוכה או בינונית יכול להריץ את Images 2.6 בערך במה ש-Muse עולה ולקבל פרופיל כשלים שונה, לא תקציב שונה. השני הוא שהחוגה היא המקום שבו התקציבים באמת נשברים: אף אחד לא יוצא לדרך כדי לייצר במקסימום, אבל מקסימום נמצא במרחק פרמטר אחד מבינוני, ואין בתגובה הערכת עלות לכל בקשה שתגיד לך כמה הוצאת זה עתה.

האסימטריה הזו — מדידה לעומת קבועה — היא הטיעון הכנה בעד ראוטר מעבר לנוחות. OrcaRouter מחייב במחיר המחירון של הספק עם 0% תוספת מחיר, כך שמודל שנמדד לפי טוקנים נשאר נמדד לפי טוקנים ומודל בתעריף קבוע נשאר קבוע; מה שמקבלים הוא שניהם מאחורי מפתח אחד וחשבונית אחת, מה שאומר שההוצאה לפי מודל ניתנת להשוואה במקום אחד במקום לשחזר אותה משתי מערכות חיוב. גם מעבר אוטומטי לגיבוי חשוב כאן יותר מהרגיל: אם בקשה בעלות של $0.21 נכשלת בקצה המרוחק, שילמת על הניסיון ולא על התמונה, וניסיון חוזר אל אותה נקודת קצה מדורדרת הוא הדרך שבה חודש זול הופך ליקר.

מה מקבלים תמורת הכסף הנוסף בגרסאות הגבוהות ומעלה

ה-Elo של האיכות הוא המדד החוצה־ספקים היחיד הזמין, ורק האב הוא זה שנמדד.

בבדיקת AA-Image-Editing v2.1, נבדק ב-5 בנובמבר 2026: GPT Image 2.5 Sunburst (max) משיג 1,199 על פני 18,300 דגימות. Meta Muse Image משיג 1,129 על פני 13,426 דגימות. זהו פער של 70 נקודות, הרחק מחוץ לשני מרווחי הסמך, וזו האמירה הברורה ביותר במאמר הזה: בקצה העליון של הטווח של OpenAI, Muse אינו קרוב.

ב-AA-Image-T2I v2.1 הפער דומה — 1,224 ל-GPT Image 2.5 Sunburst לעומת 1,127 ל-Muse Image, כאשר GPT Image 2 (high) נמצא ב-1,188 בין לבין. ל-Images 2.6 עצמו אין עדיין שורה באף אחד מהלוחות. הוא שוחרר אתמול; לוחות ה-Elo זקוקים לאלפי הצבעות בזוגות, כך שזה פיגור ולא תוצאה.

השאלה הפתוחה היא היכן נמצאת נקודת ההצטלבות. Muse Image עם 1,127 נמצא בערך בטריטוריה של GPT Image 2 מאפריל 2026, ובערך באותה רמה כמו MAI-Image-2.6 עם 1,168 במשימת טקסט לתמונה. אם Sunburst באיכות בינונית מגיע לאזור של GPT Image 2 (גבוהה) עם 1,188, אז הגדרת ה-$0.013 קונה כ-60 Elo מעל Muse תמורת שלוש עשיריות הסנט. אם הוא מתמקם קרוב יותר ל-1,140, היא קונה 13 Elo, ומטא מנצחת לחלוטין בוויכוח הערך. אף אחד עדיין לא יכול לומר לך מה יקרה — והנעלם הבודד הזה שווה יותר מכל עובדה אחרת בהשוואה הזו.

A two-column scoreboard titled 'Images 2.6 vs Meta Muse Image — the scoreboard'. The OpenAI column lists Nov 4 2026, about $0.013 at medium, about $0.21 at max, text-to-image not yet scored, output set by token budget, and GIF and SVG extras. The Meta column lists Jul 7 2026, $0.01 flat at medium and at max, text-to-image Elo 1127, an output ceiling of about 1600 px, and agentic search extras.

ההבדל הארכיטקטוני שאיש לא מתמחר

Meta Muse Image אינו נקודת קצה של דיפוזיה עם תור פרומפטים. הוא מחולל אג'נטי: לפי התיאור של Meta, הוא מנמק לפני שהוא מרנדר, יכול להפעיל חיפוש באינטרנט והרצת קוד באמצע היצירה, ומשפר את הפלט של עצמו. לכן עיגון החיפוש נכלל בסנט ולא מחויב כקריאת כלי — המודל אמור לצאת ולחפש משהו.

מה שזה נותן הוא אמיתי וספציפי. בקשו פוסטר שמציג שם מוצר עדכני, לוגו שמוחזק בזווית מסוימת, או סצנה שחייבת להתאים לפרט עובדתי, ומודל מעוגן יכול להכריע את הפרט במקום להזות אותו. בקשו תרשים שיש בו חשבון, ולמודל שיכול להריץ קוד יש סיכוי טוב יותר שהחשבון יהיה נכון מאשר למודל שמנבא גליפים.

מה שזה עולה לך, מעבר לכסף, הוא יכולת חיזוי. לופ אג'נטי שמחליט כמה צעדים לבצע קשה יותר לתחום מאשר דה-נויז קבוע, וקשה יותר להפוך לאידמפוטנטי — אותו פרומפט יכול ללכת במסלול שונה ביום אחר. עבור משימת באצ' שמייצרת עשרת אלפים תמונות קטלוג, זו עלות תפעולית ממשית שלא מופיעה באף אחד משני כרטיסי התעריף.

Images 2.6 פנה לכיוון ההפוך באופן שניתן להשוות אליו ישירות. הוא מוסיף complexity כפרמטר ששולט בכמה מרחב תכנון מקבל המודל — ההנחיה של OpenAI היא להתחיל נמוך ולהעלות אותו כשבסצנה יש כמה אילוצים שפועלים זה על זה — וחושף אותו כהגדרה מפורשת לכל בקשה. במילים אחרות, ספק אחד הפך את לולאת התכנון לאוטומטית והאחר הפך אותה לחוגה. מה עדיף תלוי לחלוטין בשאלה אם הייתם מעדיפים שהמודל יחליט או שתחליטו בעצמכם.

תמונות ייחוס ותקרת הרזולוציה

זה המקום שבו שני המוצרים מתפצלים באופן שמכריע תהליכי עבודה שלמים.

• תמונות ייחוס — Meta Muse Image מקבל עד 10, ו-Meta טוענת ל-94% עקביות דמות לאורך סדרה. Images 2.6 מוסיף תמונות ייחוס שמורות לשימוש חוזר ב-ChatGPT ותומך בקלטי תמונה הן בנקודת הקצה של היצירה והן בנקודת הקצה של העריכה; OpenAI לא פרסמה מספר מרבי של תמונות ייחוס עבור דגמי 2.6.

• תקרת פלט — Muse Image מגיעה עד לכ־1,600 פיקסלים בצד הארוך, וזו בחירה מכוונת לשיבוצים ברשתות חברתיות ובפרסום ומגבלה מוחלטת להדפסה. ל־Images 2.6 אין דרגות 2K או 4K שפורסמו באותו מובן שיש לקו Gemini; הרזולוציה נרמזת מתקציב אסימוני הפלט ולא נמכרת כדרגות בעלות שם.

• פורמטי פלט — ‏Images 2.6 מוסיפה ייצוא SVG, דבר ש-Muse Image אינה מציעה. בעבודה על לוגואים, אייקונים ותרשימים, הפלט הווקטורי הוא הקובע ללא תלות במחיר, מפני שלא ניתן להמיר תמונת רסטר לווקטור על ידי הגדלה, לא משנה כמה נקודות Elo היא תשיג.

תקרת 1,600 הפיקסלים היא העובדה הפחות מדווחת ביותר בנוגע ל-Muse Image. מחיר קבוע של סנט אחד הוא באמת יוצא דופן עבור תמונת פיד. היא אינה תחליף לצילום מוצר ב-2K, וצוותים שקונים לפי מחיר ומגלים את התקרה בדיעבד בסופו של דבר משלמים עבור אפסקיילר — כלומר מודל נוסף, ספק נוסף ואופן כשל נוסף.

Screenshot of the Artificial Analysis AA-Image-T2I v2.1 leaderboard dated 5 November 2026, where GPT Image 2.5 Sunburst leads at 1224, Nano Banana 2.1 is fourth at 1176, MAI-Image-2.6 sixth at 1168, and Muse Image is eighth at 1127 with a $10.0 per 1k images pricing figure.

מתמטיקת הנפחים, בשלושה קני מידה

• 1,000 תמונות בחודש — Muse $10. Images 2.6 ברמה בינונית $13, ברמה גבוהה $53, ברמה מקסימלית $210. ההבדל: בין מחיר קפה למחיר מחשב נייד. בקנה מידה כזה, ההחלטה צריכה להתבסס כולה על איכות הפלט.

• 100,000 תמונות בחודש — Muse $1,000. תמונות 2.6 ברמה בינונית $1,300, ברמה גבוהה $5,300, ברמה מקסימלית $21,000. זהו הטווח שבו המשמעת בהגדרת האיכות הופכת לסעיף תקציבי, ושבו צוות שלא מדד את השימוש בטוקנים שלו יופתע.

• 5 מיליון תמונות בחודש — Muse $50,000. Images 2.6 ברמה בינונית $65,000, ברמה גבוהה $265,000. בנפח הזה מודל התעריף הקבוע לא רק זול יותר; הוא היחיד שאפשר לדעת את עלותו לפני תום החודש.

הדפוס הוא שהיתרון של Meta הוא פונקציה של רצפת האיכות שלך, לא של הנפח שלך. אם קריטריוני הקבלה שלך מתמלאים באיכות בינונית ואתה מייצר בקנה מידה, Muse מנצחת בשני הצירים וההשוואה תמה. אם הם מתמלאים רק באיכות גבוהה ומעלה, אתה משלם פי חמישה עד עשרים מהתעריף של Meta עבור יתרון אלו של 40 עד 70 נקודות, והאם זה שווה את זה תלוי במה שעולה לך תמונה שנדחתה — שאלה שאף בנצ'מרק לא עונה עליה.

Screenshot of OpenAI's developer documentation page for GPT-Image-2.6 Sunburst showing token pricing of $5 per 1M text input, $8 per 1M image input and $30 per 1M image output, with performance and speed marked not specified.

איפה שכל אחד שייך

Meta Muse Image הוא ברירת המחדל הנכונה לתמונות בנפח גבוה, הפונות לצרכנים ובעלות אופי חברתי: פוסטים בפיד, וריאציות של מודעות, אפקטים לסטוריז, כל מקום שבו פלט של 1,600 פיקסלים מספיק, ומחיר של עשירית סנט ליחידה משנה את מה שאפשר להרשות לעצמכם לנסות. ההתנהגות האייג'נטית היא יתרון אמיתי עבור פרומפטים שדורשים בירור עובדה, ועיגון בחיפוש ללא תוספת תשלום הוא התכונה המשתלמת ביותר בשני המוצרים.

Images 2.6 היא הבחירה הנכונה כאשר הפלט חייב לעמוד בבדיקה מדוקדקת: צילומי מוצרים שייחתכו ויעברו ריטוש, עבודה שדורשת פלט וקטורי, עריכות המכוונות באמצעות סימון, וכל דבר שדורש אנימציה — תכונת ה-GIF שאין ל-Meta מקבילה לה. השיפור המוצהר של גרסת Sunburst לעומת 2.5 הוא עקביות לאורך רצף עריכות, וזו בדיוק התכונה שחשובה לזרימת עבודה של קטלוג, ובדיוק התכונה שממוצע Elo מסתיר.

מה שאף אחד מהשניים אינו, הוא תשובה מוחלטת. למודל היקר אין ציון עצמאי ולזול יש תקרת רזולוציה, וכותרת ה-21× משווה בין שני מצבים שאף צוות לא מריץ בו-זמנית. מדדו קודם ברמת medium. זה המצב שבו שני המוצרים באמת מתחרים, וזה המצב שאיש לא כותב עליו.