H3 Max vs MiniMax H3 — Ta sama rodzina, a luka cenowa ma datę ważności. Zregenerowana ilustracja.
Guides & Insights

H3 Max vs MiniMax H3: Ta sama rodzina, a różnica cen ma termin ważności.

Autor

Magnus Corvin

Data publikacji

Najnowsze modele · 20Zobacz wszystkie modele
Benchmarki: Artificial Analysis · aktualizowane codziennie
Powrót do wszystkich wpisów

MiniMax H3 Max i MiniMax H3 pochodzą z jednego drzewa genealogicznego, co właśnie czyni to porównanie dziwnym: potrenowana pochodna przewyższa swojego rodzica na obu rankingach Artificial Analysis z audio, generuje szybciej niż w czasie rzeczywistym i jest dziś tańsza za minutę — a jednak bazowy MiniMax H3 wciąż posiada dwa atuty, z których rezygnuje wersja potrenowana: 2K output i otwarte wagi, podczas gdy różnica cen między nimi znika 1 września. MiniMax H3 Max zajmuje #1 w image-to-video (Elo 1204) i #3 w text-to-video (Elo 1235) z audio; bazowy MiniMax H3 zajmuje #3 (1184) i #4 (1226). Ta sama rodzina, to samo natywne wyjście audio, a w tym samym tygodniu odpowiedź na dwa zupełnie różne pytania.

Jedna rodzina, dwie decyzje o porcjach

MiniMax H3 pojawił się 31 lipca 2026 roku jako pierwszy otwarty multimodalny model wideo firmy MiniMax — rodzina nosi również nazwę Hailuo 3.0 — a jego wagi udostępniono publicznie 3 sierpnia. MiniMax H3 Max to post-treningowy model fal zbudowany na bazie tego otwartego wydania: dostrojony pod kątem lepszego trzymania się promptu i lepszej estetyki, a następnie współoptymalizowany ze stosem wnioskowania fal w celu uzyskania wyższej przepustowości. Oba modele generują klipy z natywnym dźwiękiem i mają ten sam format wyjściowy H3, ale różnią się w kluczowym punkcie: fal wziął otwarte wydanie i uczynił je szybszym, lepiej punktowanym i tańszym za minutę już teraz, podczas gdy MiniMax zachował pełny potok 2K i możliwe do pobrania wagi za licencjonowanym API.

Luka na tablicy wyników

Na tablicach z dźwiękiem, zarejestrowanych 2026-08-27, wersja po treningu przewyższa bazową w obu przypadkach: 1,204 do 1,184 w image-to-video i 1,235 do 1,226 w text-to-video. Różnice są niewielkie — 20 i 9 punktów — ale są spójne, a podium text-to-video to fotofinisz o sześć punktów (Wan 3.0 z 1,240, Gemini Omni Flash z 1,237, MiniMax H3 Max z 1,235), gdzie margines wersji po treningu nad bazową jest prawie dokładnie równy szerokości całej czołówki tabeli. Są to ślepe wyniki Elo oparte na ludzkich preferencjach z aren Artificial Analysis, a nie liczby od producentów, a obie tablice dryfują w miarę napływania nowych głosów.

Two-column comparison scoreboard for MiniMax H3 Max vs MiniMax H3: I2V with audio #1 (Elo 1,204) vs #3 (Elo 1,184), T2V with audio #3 (Elo 1,235) vs #4 (Elo 1,226), generation speed ~0.55x real-time (vendor-reported) vs no public figure, max resolution 768p vs 2K (hosted API), weights not yet released vs open August 3 (community license), and price per minute $2.40 promo/$4.80 standard vs $4.80 at 768p/$7.80 at 2K.

Image-to-video (z dźwiękiem) — MiniMax H3 Max #1, Elo 1,204. MiniMax H3 #3, Elo 1,184.

Tekst na wideo (z dźwiękiem) — MiniMax H3 Max #3, Elo 1,235. MiniMax H3 #4, Elo 1,226.

Specyfikacje obok siebie

Cena za minutę — MiniMax H3 Max: 2,40 USD przy 768p z 50% rabatem premierowym, 4,80 USD standardowo po 1 września. MiniMax H3: 4,80 USD przy 768p, 7,80 USD przy 2K.

Maksymalna rozdzielczość — MiniMax H3 Max: 768p. MiniMax H3: 768p w otwartych wagach, 2K w hostowanym API.

Długość klipu — MiniMax H3 Max: 5–15 s. MiniMax H3: 4–15 s. Obie generują natywne audio stereo.

Szybkość generowania — MiniMax H3 Max: ~0,55x czasu rzeczywistego w pomiarach fal (5-sekundowy klip w 2,77 s, dane producenta). MiniMax H3: brak publicznych danych.

Wagi — MiniMax H3 Max: planowany do wydania, nie wydany. MiniMax H3: udostępniony 3 sierpnia, licencja społecznościowa.

Gdzie to wywołać — MiniMax H3 Max: obecnie tylko własne API dewelopera. MiniMax H3: API MiniMax i platformy routujące, w tym OrcaRouter.

Luka cenowa ma termin.

Najczystsza liczba w tym zestawieniu — $2.40 wobec $7.80 za minutę na Artificial Analysis — jest częściowo artefaktem promocji i warto uczciwie powiedzieć, które to części. $2.40 to obniżona stawka 768p dla MiniMax H3 Max, obowiązująca do 1 września. $7.80 to podstawowa stawka 2K dla MiniMax H3, której post-train w ogóle nie osiąga. Miarodajne porównanie wypada przy 768p: tam podstawowy MiniMax H3 kosztuje $0.08 za sekundę, czyli $4.80 za minutę, a standardowa stawka post-trainu po rabacie wynosi dokładnie tyle — $4.80. Tak więc dzisiejsza przewaga cenowa jest realna, ale tymczasowa, a jej skala zależy od tego, czy porównujesz podobne z podobnym. Przy dużych wolumenach różnica w trakcie trwania promocji wciąż jest decydująca: tysiąc minut to $2,400 na post-trainie wobec $4,800 na modelu bazowym przy tej samej rozdzielczości, przed uwzględnieniem współczynnika odrzuceń — a oba modele naliczają opłaty za odrzucone klipy.

Screenshot of the Artificial Analysis image-to-video leaderboard with audio, captured August 27 2026, showing MiniMax H3 Max at #1 with Elo 1,204 and a price of $2.40/min, with MiniMax H3 at #3 on the same board.

Szybkość zmienia to, co możesz zbudować.

Drugi wyróżnik ma charakter operacyjny, a nie liczbowy. Strona modelu fal pokazuje renderowanie 5-sekundowego klipu w 2,77 sekundy wnioskowania — czyli współczynnik ~0,55x względem czasu rzeczywistego, podawany przez producenta i nie został jeszcze niezależnie odtworzony. Generowanie w czasie krótszym niż rzeczywisty zmienia charakter przepływu pracy: zamiast kolejkować klip i czekać, można generować, oceniać i regenerować w pętli, co ma znaczenie dla interaktywnych podglądów, wideo sterowanego przez agentów i testów A/B promptów prowadzonych na dużą skalę. Podstawowy MiniMax H3 również nie wypada słabo pod względem przepustowości, ale nie publikuje porównywalnej liczby, więc przewaga prędkości jest obecnie jednostronna, i to tylko na papierze. Trzeba tylko pamiętać o gwiazdce przy rozdzielczości: szybkość H3 Max jest częściowo funkcją jego pułapu 768p, a tej samej pętli w 2K nie ma w ofercie.

Pytanie za 2K

MiniMax H3 Max nie może przekroczyć 768p, a otwarte wagi modelu bazowego również nie — krok regeneracji 2K jest modułem dostępnym wyłącznie przez API na hostowanym punkcie końcowym bazy. Jeśli masz dostarczyć materiał w 1080p lub wyżej, decyzja została podjęta za Ciebie: to API 2K bazowego MiniMax H3, w cenie 0,13 USD za sekundę (7,80 USD za minutę). Jeśli Twój cel to 768p — przycięcia pod social media, warianty reklam, pętle e-commerce, szybkie ujęcia referencyjne — różnica w rozdzielczości nie ma znaczenia, a cena i szybkość wersji po treningu wygrywają, dopóki trwa promocja. „Max” w nazwie odnosi się do rankingu i przepustowości, a nie do drabinki rozdzielczości, więc kupując go, kupujesz sufit, z którym jest sprzedawany.

Wagi: rzeczywiste vs. deklarowane

Luka w otwartości to obszar, w którym przewaga modelu bazowego ma charakter {{1}}strukturalny, a nie czasowy{{/1}}. Wagi MiniMax H3 są dostępne do pobrania od 3 sierpnia na podstawie niestandardowej licencji społecznościowej, która — zgodnie z własnymi warunkami MiniMax — wyklucza wykorzystanie modelu i jego wyników w UE, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej i USA oraz wymaga wcześniejszej pisemnej zgody na komercyjne wykorzystanie przy rocznych przychodach powyżej 20 milionów dolarów. Wagi MiniMax H3 Max to zadeklarowany zamiar ze strony fal, a nie wydany artefakt — a jeśli zostaną udostępnione na podobnych zasadach, „otwartość” niesie ze sobą to samo ograniczenie terytorialne, z dodatkową komplikacją, że post-trening przeprowadzony przez stronę trzecią na bazie licencjonowanego otwartego wydania znajduje się w {{2}}bardziej niejednoznacznej sytuacji prawnej{{/2}} niż oryginał. Dla zespołu, który musi hostować model we własnym zakresie lub działa na wykluczonym terytorium, model bazowy jest obecnie jedyną opcją — ze wszystkimi zastrzeżeniami licencyjnymi.

Do kogo zadzwonić?

Dzisiejszy wybór sprowadza się do tego, które ograniczenie zadziała pierwsze. Potrzebujesz obecnie najlepszego modelu image-to-video, chcesz iteracji niemal w czasie rzeczywistym i zadowala cię 768p? MiniMax H3 Max to najlepszy wybór pod względem wartości, dopóki trwa promocja — po prostu uwzględnij zmianę cen z 1 września w swoim modelu kosztów. Potrzebujesz 2K, wag do pobrania albo jednego klucza API dla całej rodziny H3? To jest bazowy MiniMax H3, czyli ta połowa rodziny, która już działa na OrcaRouter w cenie katalogowej dostawcy — 0,08 USD za sekundę przy 768p, 0,13 USD przy 2K — z zerowym narzutem i automatycznym przełączaniem awaryjnym, więc nie jesteś zamknięty w jednej ścieżce serwowania, dopóki sytuacja z routingiem H3 Max się nie wyjaśni. Gdy post-train dotrze do dostawcy z routingiem, będzie dostępny w cenie katalogowej tego samego dnia, a zamiana stanie się zmianą konfiguracji, a nie przepisaniem.

Screenshot of the OrcaRouter model page for MiniMax H3, showing list pricing of $0.08 per second at 768P and $0.13 per second at 2K.

Najważniejsze

To rzadki przypadek, w którym wariant pochodny jest lepszą wartością — przez chwilę, i w pewnej rozdzielczości. MiniMax H3 Max zajmuje wyższe miejsce niż MiniMax H3 na obu listach z obsługą dźwięku, generuje szybciej, niż trwa odtwarzanie klipu, i jest tańszy w rozdzielczości wspólnej dla obu modeli, ale przewaga cenowa wygasa 1 września, rozdzielczość kończy się na 768p, a wagi to obietnica. MiniMax H3 zachowuje dziś 2K, otwarte wagi i integrację z routerem. Kup wariant po treningu dla szybkości i obecnej korony liderów; kup bazę dla pułapu, licencji i tego, że możesz ją wywołać przez jedno API już teraz.

© 2026 OrcaRouter

Dla dostawców

Prowadzisz platformę inferencyjną? Udostępnij swoje modele w OrcaRouter.

providers@orcarouter.ai

Dołącz do społeczności

Discordsupport@orcarouter.aiXGitHubYouTube