נוצרה תמונת כותרת דו-כרטיסית עבור 'Ling-3.2-flash לעומת Ling-3.1-flash', עם כותרת משנה 'אותה שלדת 560B, חוש חדש אחד, ללא משקלים חדשים'. כרטיס Ling-3.2-flash מפרט 560B / 25B פעילים, הקשר של 1M, 'טקסט, תמונה, וידאו נכנסים', 'משקלים סגורים, מחיר לא רשום'; כרטיס Ling-3.1-flash מפרט את אותם 560B / 25B פעילים והקשר של 1M, ולאחר מכן 'טקסט נכנס, טקסט יוצא' ו'משקלי MIT, עם תמחור'. בתחתית נכתב 'מפרטים לפי תיעוד Ant Ling, 5 בנובמבר 2026.'
Guides & Insights

Ling-3.2-flash לעומת Ling-3.1-flash: אותו שלד 560B, חוש חדש אחד, ללא משקלים חדשים

מחבר

Rowan Sterling

תאריך פרסום

מודלים אחרונים · 20צפו בכל המודלים →
בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית
חזרה לכל הפוסטים

עמוד ההוצאה משימוש של Ant Ling מקשה על ההחלטה בנוגע ל-Ling-3.2-flash יותר מאשר פוסט ההשקה. שלושה דגמים ישנים יותר — Ling-2.6-1T,‏ Ring-2.6-1T ו-Ling-2.6-flash — יוצאים משימוש ב-15 בנובמבר 2026, וההחלפה המומלצת עבור שלושתם היא Ling-3.1-flash. כך שביום שבו הגיע Ling-3.2-flash, קודמו זה עתה סומן כיעד הנחיתה הרשמי עבור כל צוות שעובר מהדור 2.6. כעת על הצוותים האלה לבחור בין הדגם ש-Ant אמרה להם לעבור אליו לבין הדגם ש-Ant הכריזה עליו באותו שבוע. לשניים מספר פרמטרים זהה, חלון הקשר זהה וממשק API זהה — והם נבדלים בדיוק בציר אחד שחשוב, ועוד אחד שחשוב יותר: Ling-3.2-flash רואה, Ling-3.1-flash קורא, ו-Ling-3.1-flash הוא זה שאפשר להוריד.

זו ההשוואה שכדאי לעשות, והיא לא זו שסיקור ההשקה עשה. Ling-3.2-flash מנצח ביכולת. Ling-3.1-flash מנצח בכל מה שצוות פרודקשן צריך כדי להתחייב: מחיר מפורסם, משקולות ברישיון MIT, וציון עצמאי שאפשר לבדוק — גם אם הציון הזה הוסר מאז מלוח המובילים שבו הוא היה.

מה שבאמת זהה

התחל עם החלקים שאנט לא שינתה, כי הם קובעים כמה עבודה הגירה באמת דורשת.

• גודל — בשניהם 560B פרמטרים בסך הכול עם 25B פעילים לכל טוקן. טבלת בחירת המודלים של Ant מציגה את אותם שני נתונים בשתי השורות.

• הקשר — שניהם כוללים חלון של 1M טוקנים. Ling-3.0-flash, דרגה אחת מתחת, מוגבל ל-256K, כך ש-1M הוא כעת קו הבסיס של דגם הדגל ולא כותרת.

• משטח הבקשות — שניהם מוגשים בכתובת api.ant-ling.com/v1 דרך נקודת קצה תואמת OpenAI מסוג chat/completions ונקודת קצה תואמת Anthropic מסוג messages. שניהם מקבלים את אובייקט ה-thinking עם enabled או disabled; ההפניה של Ant מפרטת את סדרות 3.0, 3.1 ו-3.2 כאחת.

• שושלת — אותה משפחת MoE היברידית-לינארית, אותו מתכון קשב KDA-to-gated-MLA ש-Ant הציגה ב-3.0 ועידנה ב-3.1, ואותה טופולוגיית 512 מומחים מנותבים כמו בצ'קפוינט 3.1 הפתוח.

מגבלות קצב — אותה תקרה גלובלית של שתי שאילתות בשנייה, עם קודי 429 מעליה, ואותה פסק זמן סינכרוני של 90 שניות, כאשר מומלץ להשתמש בסטרימינג. מודל חדש לא קונה לך יותר תפוקה.

אז מעבר מ-Ling-3.1-flash ל-Ling-3.2-flash הוא שינוי במחרוזת המודל ובתוספת כל מה שתעשו אחרת עם תמונות. אין SDK חדש, אין נקודת קצה חדשה, אין אימות חדש.

Generated two-column scoreboard titled 'Ling-3.2-flash vs Ling-3.1-flash — the scoreboard'. The Ling-3.2-flash column reads 560B / 25B active, 1M, text/image/video, weights not published, free 2 weeks then unlisted, no text benchmarks. The Ling-3.1-flash column reads 560B / 25B active, 1M, text only, MIT weights at 572 GB, CNY 0.50 / 1.50 per million, independent score 30 on v5.0.1. A footer reads 'Ling-3.1-flash scores per Artificial Analysis Intelligence Index v5.0.1; Ling-3.2-flash benchmarks vendor-reported.'

מה שבאמת השתנה: המודל למד להסתכל

Ling-3.1-flash הוא קלט טקסט, פלט טקסט. זו אינה מגבלה שאנט הסתירה — מדריך הבחירה של הספק עצמו ממקם אותו לעבודה משרדית, לפיתוח תוכנה לטווח ארוך ולמשימות סוכנים מורכבות, וחומרי ההשקה שלו מ-2026 היו מלאים במדדי הנדסה: העברה של מהדר מ-Lua ל-x86-64-ELF, מעבר תאימות Pyright, מימוש מחדש ב-Rust, טלאי למנתח OceanBase. זה היה מודל לאנשים שכותבים קוד לפרנסתם.

Ling-3.2-flash ממוצב מחדש סביב ארבע יכולות חזותיות: הבנה חזותית מורכבת, סוכנים מולטימודליים לטווח ארוך, הבנה ואינטראקציה תלת-ממדית, ועבודה מולטימודלית רפואית. תיעוד ה-API מבהיר במפורש שבקשה ל-Ling-3.2-flash "מקבלת באופן מקורי טקסט, תמונות וסרטונים", תוך שימוש בבלוקי image_url עבור תמונות סטילס ובבלוקי video_url עבור וידאו. הדמואים ש-Ant פרסמה ממחישים למה זה מיועד: קריאת רנדורים headless של כדורי חומר והשוואת מפות חספוס ונורמל כדי לחדד סקריפט; הפעלת Blender באמצעות פעולות ממשק משתמש; המרת שרטוטים הנדסיים למודלים תלת-ממדיים ברשת; הפיכת קובצי PDF מחקריים עם משוואות לקוד עובד; הערכת מנות וקלוריות מתמונות של ארוחות.

שלושת הבנצ'מרקים שפרסמה Ant עם ההשקה הם כולם חזותיים, וכולם דווחו על ידי הספק. OmniDocBench1.5 עומד על 92.21 לעומת 90.56 של Opus 5 במאמץ מרבי; ZEROBench(Sub) עומד על 43.71 לעומת 39.52; Vision2Web עומד על 85.86 לעומת 80.20. הטענה שהם תומכים בה היא צרה וספציפית: בניתוח מסמכים, בהסקת סצנות תלת-ממד ובמימוש חזות לרשת, Ant סבורה שהמודל החדש גובר על מודל סגור מהשורה הראשונה. אף אחד מהשלושה לא אומר דבר על הסקה טקסטואלית, ו-Ant לא פרסמה אף בנצ'מרק טקסטואלי בכלל — וזה כשלעצמו אות, בהתחשב בכך שההשקה של Ling-3.1-flash הייתה כמעט כולה בנצ'מרקים טקסטואליים.

אם עומס העבודה שלך הוא טקסט, הקריאה הכנה היא שהיתרון של Ling-3.2-flash על Ling-3.1-flash אינו נמדד. אם עומס העבודה שלך כולל להסתכל על משהו, זה כל העניין.

שאלת המחיר היא הנקודה שבה השניים נבדלים בצורה החריפה ביותר.

ל-Ling-3.1-flash יש מחירון מפורסם, שכרגע מוזל. בעמוד התמחור של Ant הוא מופיע ב-¥2.00 למיליון טוקני קלט ו-¥6.00 למיליון טוקני פלט, בהורדה של 75% ל-¥0.50 ו-¥1.50, כאשר קריאות מטמון עומדות על ¥0.40 ויורדות ל-¥0.10. עמודת הדולר ש-Ant מפרסמת עבור פלטפורמות צד שלישי מציגה $0.30 ו-$0.90 במחיר מחירון, בהנחה ל-$0.075 ו-$0.225.

ל-Ling-3.2-flash אין כלל כרטיס תעריפים. עמוד התמחור מפרט את Ling-3.1-flash, ‏Ling-3.0-flash-VL, ‏Ling-3.0-flash ושני מודלי תמונה של Ming; Ling-3.2-flash מופיע רק בבאנר פרסומי: "חינם בשבועיים הראשונים לאחר ההשקה", כאשר לאחר מכן חוזרים המחירים המקוריים, עם המלצה לעקוב אחר יתרת החשבון. אין תעריף קלט, אין תעריף פלט, אין תעריף מטמון, ומה שחשוב יותר עבור מודל מולטימודלי — אין הגדרה מפורסמת לאופן הטיפול באסימוני תמונה או וידאו.

עבור כל מי שמתכנן קיבולת, זו האסימטריה המכרעת. מודל שאין לך דרך לתמחר הוא מודל שאין לך דרך להכניס לתקציב, ומודל חזותי שהתחשבנות אסימוני התמונה שלו אינה מתועדת היא מודל שאין לך אפילו דרך לאמוד את עלותו לפי תעריף הטקסט שלו. חלון החינם נסגר בסביבות 19 בנובמבר, חמישה ימים לפני שגל הפסקת התמיכה של Ant מגיע ב-15. צוותים שעוברים מ-Ling-2.6 יפגשו בשני התאריכים בתוך אותו פרק של שבועיים.

Headless-Chromium capture of Ant Ling's Model Pricing page, cropped to the CNY table. Rows show Ling-3.1-flash at input ¥2.00 discounted to ¥0.50 and output ¥6.00 discounted to ¥1.50 per 1M tokens with cache read ¥0.40 to ¥0.10, Ling-3.0-flash-VL at ¥0.50 to ¥0.14 and ¥1.50 to ¥0.42, Ling-3.0-flash at the same rates, and two Ming-Image rows priced per image. No Ling-3.2-flash row appears in the table.

משקלים: הקודם פתוח, העוקב אינו.

זה החלק שהופך את הסדר האינטואיטיבי. המודל הישן יותר הוא זה עם המשקלים הניתנים להורדה.

המאגר inclusionAI/Ling-3.1-flash של Hugging Face הוא ברישיון MIT ומכיל 572,120,680,768 בייטים של safetensors — כ-572 GB — ועודכן לאחרונה ב-3 בנובמבר 2026. האח התאום שלו, Ling-3.1-flash-1019, מהדורת ה-post-training ש-Ant פרסמה בסוף אוקטובר, אף הוא ברישיון MIT ומחזיק 54 רסיסי FP8 בנפח של כ-573.8 GB. שניהם הצ'קפוינט המלא, לא אדפטרים, ושניהם דורשים trust_remote_code בגלל קוד המידול המותאם אישית של BailingMoeV3ForCausalLM.

ל-Ling-3.2-flash אין מאגר. הרשימה האחרונה של ארגון inclusionAI כוללת את Ling-3.1-flash-1019, Ling-3.1-flash, צ'קפוינט בסיס, מודלי הראייה ZwZ2 ומודלי האודיו Ming — אין ערך 3.2. תחת ההכרזה של Ant, התגובה שזכתה הכי הרבה ללייקים היא של משתמש שמאחל שזה היה בקוד פתוח, ו-Ant לא השיבה.

אז שני המודלים מחליפים ביניהם תפקידים בהתאם למה שאתה צריך. אם אתה רוצה להריץ מודל MoE עם 560B על החומרה שלך, להעריך אותו באופן לא מקוון, לכוונן אותו, או פשוט לא להיות תלוי בזמינות של ספק, Ling-3.1-flash זמין בתנאים שמאפשרים את כל זה, ואילו Ling-3.2-flash לא. אם אתה רוצה את המודל הרב-מודלי הטוב יותר ומסתפק בשכירתו, הסדר מתהפך.

הציונים העצמאיים, כפי שהם

Artificial Analysis בנתה מחדש את Intelligence Index לגרסה v5.0.1 בסוף אוקטובר, והבנייה מחדש הותירה את שני דגמי Ling במצבים שונים. נכון לקריאה היום, דף Ling 3.1 Flash אינו נושא כלל נתון Intelligence Index — האריח מציג N/A, לצד N/A עבור זמן לכל משימת אינדקס, עלות לכל משימת אינדקס וטוקני פלט. לעומת זאת, דף Ling 3.1 Flash 1019 נושא ציון חי של 30 ב-v5.0.1, עם עלות משוקללת של $3.19 לכל משימת אינדקס ו-240M טוקני פלט שנוצרו.

ה-30 הזה אינו ניתן להשוואה לשום מספר Ling מלפני הבנייה מחדש. לפי הרובריקה הקודמת, Ling-3.1-flash-1019 קיבל 44; רובריקת v5 קשה יותר, מקצה 60% מהציון המשולב לקבוצות פרטיות ומוחזקות, והיא הורידה את רוב המודלים. המעבר מ-44 ל-30 הוא דירוג מחדש, לא רגרסיה.

ל-Ling-3.2-flash אין בכלל דף ב-Artificial Analysis. אין מספר של צד שלישי, אין מדידת מהירות, אין הערכת עלות לכל משימה. הנתונים היחידים שקיימים הם שלושת מדדי הראייה של Ant.

Headless-Chromium capture of the Artificial Analysis model page for Ling 3.1 Flash 1019. The Intelligence tile reads 30 on the Artificial Analysis Intelligence Index, ranked #5 / 25; the Cost tile reads $3.19 per Intelligence Index task with In $0.30 and Out $0.90 and an 80% cache discount; the Verbosity tile reads 240M output tokens. The technical specifications panel lists reasoning supported, text input and output, a 1M context window, 560B total parameters, 25B active parameters, an MIT licence and weights on Hugging Face.

איך להחליט

כלל ההחלטה הנובע מכל האמור לעיל הוא נקי באופן יוצא דופן, משום ששני המודלים אינם ממש תחליפים.

הישארו עם Ling-3.1-flash אם עומס העבודה שלכם הוא טקסט ולוח הזמנים שלכם הוא ייצור. אתם מקבלים תעריף מוזל מפורסם, משקולות MIT שתוכלו לארח בעצמכם, ציון עצמאי של 30 לפי המחוון הנוכחי עבור build 1019, וההמלצה של Ant עצמה כחלופה לשלושה מודלים שיוצאים לגמלאות. שום דבר ב-Ling-3.2-flash לא משפר אף אחד מאלה לעבודת טקסט, מלבד אפשרות שלא נמדדה.

עבור ל-Ling-3.2-flash אם העבודה כוללת תמונות, וידאו, מסמכים עם פריסה, תלת-ממד או צילומי מסך. זו היכולת של-Ling-3.1-flash שפשוט אין לו, וזו הסיבה היחידה לקבל מחיר שלא פורסם ומשקלים סגורים. הרץ את ההערכה שלך במהלך החלון החינמי — האינטגרציה היא שינוי מחרוזת מודל ב-SDK שכבר יש לך — והתייחס לכל מה שתבנה עליו לפני 19 בנובמבר כאל פיילוט ולא כמחויבות.

הרץ את שניהם אם יש לך תעבורה מעורבת. נתב את העבודה החזותית ל-3.2 ואת עבודת הטקסט ל-3.1, וזה בעצם מה שהפיצול בין שני מודלים נועד עבורו, ושיהיה לך ברור שמגבלת הקצב של Ant היא גלובלית לכל חשבון ולא לכל מודל — התקרה לא מוכפלת מפני שאתה קורא לשני מודלים.

היכן נתב מתאים, והיכן לא

בהיותנו מדויקים לגבי עמדתנו שלנו, מכיוון שקל לרמוז ליותר מכך: אף אחד מ-Ling-3.2-flash או Ling-3.1-flash אינו בקטלוג של OrcaRouter. קראנו שוב את רשימת המודלים החיה ב-6 בנובמבר והיא מחזירה 215 מזהים ללא רשומה של Ling, inclusionAI, Ring או ERNIE — ההתאמות היחידות ל־"ling" הן מודלי וידאו של Kling. לכן שום דבר בהשוואה הזו אינו במרחק קריאת API אחת היום.

מה שהנתב מספק לך כאן הוא נתיב היציאה ולא נתיב הכניסה. מגבלת הקצב של Ant היא שתי שאילתות בשנייה לכל חשבון; מגביל גלובלי על דגם דגל של 560B הוא בדיוק המצב שבו failover מצדיק את קיומו, והדרך המעשית להריץ את Ling-3.2-flash בלולאת סוכנים היא לשים ספק שני מאחוריו במקום לעמוד בתור מאחורי 429. מצדנו, הספק השני הוא מודל עם תעריף מפורסם על אותו מפתח: Qwen3.8-Flash ב־$0.15 למיליון קלט ו־$0.47 למיליון פלט לעבודות ראייה, או DeepSeek V4.1 Flash ב־$0.15 ו־$0.60 ו-GLM-5.3-Flash ב־$0.15 ו־$0.50 לטקסט. המחירים הם מחירון הספק המועבר הלאה ללא תוספת, כך שהוזלה של ספק מגיעה באותו יום ולא אחרי מחזור תמחור מחדש. ה־DSL לניתוב מרכיב כמה מודלים לקריאה אחת, וכך הפיצול שלעיל הופך לנקודת קצה אחת במקום שתי אינטגרציות.

מה יפתור את זה

שלושה פרסומים יהפכו את זה מהחלטה מבוססת שיקול דעת להשוואת מפרטים. כרטיס תעריפים של Ling-3.2-flash, כולל אופן ספירת הטוקנים של תמונות ווידאו. מאגר Ling-3.2-flash באותם תנאי MIT כמו קודמו, מה שיגרום ליתרון העיקרי של הדגם הישן להיעלם בין לילה. וטבלת בנצ'מרקים לטקסט בלבד — חבילת בדיקות הסקה אחת, חבילת בדיקות קידוד אחת — שתספר לנו אם דור 3.2 שיפר את הדבר שלשמו נבנה 3.1, או רק הוסיף לו חוש.

עד אז, הסדר הוא: Ling-3.2-flash הוא המודל הטוב יותר, ו-Ling-3.1-flash הוא ההימור הטוב יותר. אנט שחררה את שניהם בהפרש של חמישה שבועות — Ling-3.1-flash ב-30 בספטמבר 2026, Ling-3.2-flash ב-5 בנובמבר — ורק לאחד משני המודלים האלה יש מחיר.