Een gegenereerde titelkaart met de tekst 'MiMo-V2.6-Pro vs DeepSeek V4.1 Flash' en de ondertitel 'Een plafond tegenover een prijs', boven vier kaarten met de tekst 'Niveau: vlaggenschip vs snelle tier', 'Context: elk 1M tokens', 'Index: 46 vs 39' en 'Kosten per taak: $0,13 vs $0,27'.
Guides & Insights

MiMo-V2.6-Pro vs DeepSeek V4.1 Flash: Een plafond tegenover een prijs

Auteur

Alistair Wren

Publicatiedatum

Nieuwste modellen · 20Bekijk alle modellen →
Benchmarks: Artificial Analysis · dagelijks bijgewerkt
Terug naar alle berichten

De twee namen wijzen in tegengestelde richting van wat de modellen feitelijk zijn, dus bepaal eerst de tiers voordat je ook maar één cijfer vergelijkt. MiMo-V2.6-Pro is de top van Xiaomi's MiMo-V2.6-lijn: een mixture-of-experts-vlaggenschip met 1,02 biljoen parameters, waarvan 42 miljard parameters actief per token, een contextvenster van 1M tokens, een uitvoerplafond van 128.000 tokens en onder MIT-licentie vrijgegeven gewichten, uitgebracht op 21 september 2026. DeepSeek V4.1 Flash is de snelle, goedkope tier van DeepSeek's V4.1-familie: 552 miljard parameters volgens DeepSeek's eigen telling, een context van 1M tokens en een uitvoerplafond van 384K, onder MIT-licentie, algemeen beschikbaar sinds 10 september 2026. De ene is een plafond waarvoor je betaalt en de andere is een prijs die je in bulk inkoopt. De meeste vergelijkingspagina's over deze matchup hebben dat omgekeerd, omdat "Pro" klinkt als de betere koop en "Flash" als de mindere, en de hele pagina vervolgens redetwist over tien punten indexscore tussen twee modellen die nooit voor hetzelfde werk zijn gebouwd.

Wat elk van hen is, in de termen van het eigen lab.

DeepSeek V4.1 Flash is een multimodaal sparse mixture-of-experts-model — tekst en afbeeldingen erin, tekst eruit — gebouwd door DeepSeek als het doorvoer-lid van de V4.1-lijn in plaats van de capaciteitsleider. DeepSeek beweert in zijn eigen releasemateriaal dat het goedkopere model het oudere V4 Pro op het gebied van prestaties, kosten, snelheid en totale taaktijd ruimschoots overtreft, en het is het niveau met het hogere gelijktijdigheidsplafond. De gepubliceerde gewichten zijn samen ongeveer 510 GB verdeeld over 48 safetensors-shards, waardoor zelfhosting op geen enkele machine met één GPU mogelijk is. Het standaard redeneergedrag is uitgebreid, en DeepSeek biedt een traploos instelbare redeneerinspanning, zodat je die kunt verlagen. De eigen samenvatting van het model door Artificial Analysis is bot over de afweging: een van de toonaangevende modellen op het gebied van intelligentie en redelijk geprijsd, opvallend snel, en zeer uitgebreid.

MiMo-V2.6-Pro is het tegenovergestelde soort product. Het is het beste model dat Xiaomi in deze serie levert, dus de prijs en de latentie zijn een gevolg van het kopen van de top van het gamma, in plaats van de dingen waar het omheen is ontworpen. Het accepteert tekst, afbeeldingen, spraak en video, en het is de enige van de twee met een onafhankelijk gemeten samengestelde score die samen met een operationeel profiel is gepubliceerd: Artificial Analysis rapporteerde 46 op zijn Intelligence Index, ongeveer $0,13 per indextaak en ongeveer $206,66 om de volledige index erop te draaien.

• Niveau — MiMo-V2.6-Pro is het vlaggenschip van Xiaomi voor de serie; DeepSeek V4.1 Flash is de snelle variant van de V4.1-lijn van DeepSeek, onder de V4 Pro die eraan voorafgaat.

• Parameters — MiMo-V2.6-Pro 1,02T totaal / 42B actief, door de leverancier gerapporteerd; DeepSeek V4.1 Flash 552B, door de leverancier gerapporteerd, met de eigen safetensors-index van de repository die in totaal 763B bedraagt en het verschil is niet beslecht.

• Invoer — MiMo-V2.6-Pro tekst, afbeelding, spraak en video; DeepSeek V4.1 Flash tekst en afbeelding.

• Context — 1M tokens aan beide kanten, hetzelfde opvallende cijfer.

• Uitvoerplafond — MiMo-V2.6-Pro 128.000 tokens; DeepSeek V4.1 Flash 384.000.

• Licentie — MIT op beide, gewichten downloadbaar, commercieel gebruik onbeperkt.

Als je één ding uit dat blok meeneemt: de multimodale tweesprong die zoveel vergelijkingen bepaalt, bepaalt deze niet. Beide modellen accepteren afbeeldingen. De echte capaciteitssplitsing is het outputplafond en het plafond van het model zelf.

De enige as waarop beide huizen samen zijn gemeten

De Artificial Analysis Intelligence Index is waar deze matchup echte head-to-head-bewijzen heeft in plaats van twee sets leveranciersdia's. Op de vergelijkingspagina vastgelegd op 2026-10-13 staan beide modellen op indexversie v4.3.2 — dezelfde suite, dezelfde versie, uitgevoerd door dezelfde evaluator — en MiMo-V2.6-Pro staat op 46 tegenover 39 voor DeepSeek V4.1 Flash op zijn maximale inspanningsinstelling. Een verschil van ongeveer zeven punten op een index waarvan de klassemediaan 18 is. De zelfstandige pagina van Artificial Analysis voor DeepSeek V4.1 Flash heeft 40 weergegeven op andere vastleggingen, en de tabellen per model hebben beide cijfers bevat, dus lees het als ongeveer zeven punten in plaats van precies zeven.

Dat is een echte voorsprong en het is het sterkste afzonderlijke feit op deze pagina. Hij is ook smaller dan hij lijkt, om twee redenen die dezelfde vergelijkingspagina ronduit noemt. De eerste is inspanning: het DeepSeek-cijfer geldt voor één redeneerinstelling, en de index beweegt mee met die knop. De tweede is wat een samengestelde maatstaf verbergt. De index mengt tien evaluaties, en op de evaluaties die het dichtst bij agentisch werk staan, liggen de twee modellen in geen enkele voor de hand liggende richting zeven punten uit elkaar — de vergelijkingspagina zet MiMo-V2.6-Pro voorop bij Terminal-Bench 4.0 en SciCode, achter bij AutomationBench en GDP.pdf, en elders gelijkwaardig genoeg dat het gat in de samengestelde score veel werk verricht dat één enkel getal je niet kan laten zien.

De rekening, en de eenheid waarin deze aankomt

De prijs is waar het verschil tussen de niveaus concreet wordt, en het loont de moeite om precies te zijn over welke eenheid je leest, omdat de twee laboratoria verschillende eenheden vermelden.

• Vermeld tarief — MiMo-V2.6-Pro $0,435 per miljoen input en $0,87 per miljoen output, vast, met cache-hits tegen $0,0036; DeepSeek V4.1 Flash $0,15 en $0,60 buiten piekuren, met cache-hits tegen $0,003.

• Piekprijsstelling — DeepSeek V4.1 Flash verdubbelt zijn tarief binnen twee vensters op weekdagen; MiMo-V2.6-Pro heeft geen gepubliceerd piekschema.

• Kosten per indextaak — MiMo-V2.6-Pro $0,13; DeepSeek V4.1 Flash $0,27, gemeten op dezelfde takenverzameling en op dezelfde manier.

• Tokengebruik per taak — MiMo-V2.6-Pro 64k outputtokens, waarvan 38k voor redenering; DeepSeek V4.1 Flash 89k output, waarvan 63k voor redenering.

• Kosten om de hele index te draaien — MiMo-V2.6-Pro ongeveer $207; DeepSeek V4.1 Flash ongeveer $477.

De contra-intuïtieve rij is de op één na laatste, en het is de reden dat dit paar een pagina waard is. Het goedkopere model is niet het model dat goedkoper te draaien is. DeepSeek V4.1 Flash kost per token buiten de piekuren ongeveer een derde van wat MiMo-V2.6-Pro kost en komt toch uit op ongeveer twee keer de kosten per voltooide taak, omdat het ongeveer 40% meer outputtokens en twee derde meer redeneertokens genereert om daar te komen. Als je budgettering per miljoen tokens gebeurt — wat de manier is waarop beide tariefkaarten zijn opgesteld — voorspel je de verkeerde winnaar. De eenheid die de beslissing bepaalt, is de kosten per afgeronde taak, en op die eenheid ligt het topmodel ongeveer twee tegen één voor.

Niets daarvan maakt de DeepSeek-tier een slechte koop; bulkwerk met korte outputs en intensief hergebruik van prompts is precies waarvoor hij is gebouwd, en de cache-hitpercentages bij beide modellen zijn daar het getal dat telt. Het betekent dat het prijsvoordeel afhankelijk is van de outputlengte, en je kunt de jouwe zelf meten.

Latentie is de as met het minst uitgekristalliseerde bewijs

Op dezelfde vergelijkingspagina van 2026-10-13 is DeepSeek V4.1 Flash de snelste van de twee, met een ruime marge op elke latentiemeting: 197 outputtokens per seconde tegenover 48, 1,06 seconde tot het eerste token tegenover 3,74, en 13,74 seconden end-to-end tegenover 55,92 bij de responstaak van de index. Dat komt overeen met het tierontwerp en met het hierboven genoemde verschil in uitgebreidheid — het MiMo-model doet er veel langer over om te denken voordat het antwoordt.

Beschouw de doorvoerrij in het bijzonder als voorlopig. De eigen zelfstandige vermelding van Artificial Analysis voor MiMo-V2.6-Pro heeft bij andere vastleggingen van dezelfde pagina wezenlijk andere cijfers voor de uitvoersnelheid weergegeven, en de instelling voor redeneerinspanning beïnvloedt dit getal bij beide modellen. De latentievolgorde is stabiel en komt overeen met wat het tierontwerp voorspelt; de exacte veelvouden zou ik niet in een capaciteitsplan opnemen. Als de latentie van de eerste token je bindende beperking is, test beide dan met je eigen verkeer in plaats van met het gepubliceerde cijfer van een van beide partijen.

A generated two-column scoreboard titled 'MiMo-V2.6-Pro vs DeepSeek V4.1 Flash — the scoreboard'. The MiMo-V2.6-Pro column reads Index: 46, Per task: $0.13, Output: 128K, Tier: flagship; the DeepSeek V4.1 Flash column reads Index: 39, Per task: $0.27, Output: 384K, Tier: fast tier. Footed 'Index figures from Artificial Analysis v4.3.2, captured 2026-10-13.'

De leveranciersnummers die niet met elkaar overeenkomen

Beide labs publiceren agentische benchmarkresultaten voor hun eigen model, en de twee sets zijn niet met elkaar te verenigen. Xiaomi rapporteert MiMo-V2.6-Pro op Terminal-Bench 2.1: 89,9, DeepSWE v1.1: 71,9 en OSWorld-Verified: 82,0. DeepSeek rapporteert V4.1 Flash op Terminal-Bench 2.1: 90,6, DeepSWE v1.1: 74,2, NL2Repo-Bench: 65,4 en GPQA Diamond: 90,9. Het Terminal-Bench-cijfer van elk lab is hoger dan dat van het andere lab, wat de nuttige observatie is: door leveranciers uitgevoerde agentische benchmarks op deze schaal zijn niet vergelijkbaar tussen labs, en geen van beide sets is opnieuw uitgevoerd op een neutrale harness met gelijkgeschakelde instellingen. Geen van beide modellen krijgt hier een schone gezondheidsverklaring. Alleen de Artificial Analysis-composite is door één partij voor beide modellen geproduceerd, en die dekt één effortinstelling aan de kant van DeepSeek.

Wat je daadwerkelijk kunt inzetten, en op welke route

DeepSeek V4.1 Flash wordt aangeboden op ons eigen platform. Het staat in de live OrcaRouter-catalogus vermeld als deepseek/deepseek-v4.1-flash— let op de punt in de versie, waar onze blog-slugs een koppelteken gebruiken — met een context van 1.048.576 tokens, een maximale uitvoer van 384.000 tokens, tekst- en afbeeldingsinvoer, en DeepSeek's eigen off-peak-tarieven van $0,15 per miljoen input en $0,60 per miljoen output met cache-reads tegen $0,003. Wij geven de lijstprijs van de provider door met 0% opslag, dus wanneer DeepSeek zijn tariefkaart wijzigt, is die wijziging wat je dezelfde dag betaalt in plaats van een bedrag dat wij moeten herprijzen. Automatische failover betekent dat je er een route achter kunt zetten die terugvalt wanneer een provider een fout geeft of een limiet oplegt, en de routing-DSL laat je lanes samenstellen in plaats van je aan één endpoint te binden.

MiMo-V2.6-Pro staat niet op ons platform, en dat zullen we ook zeggen in plaats van iets anders te suggereren. Om het te bereiken ben je aangewezen op Xiaomi's eigen API of een van de platforms van derden die het vermelden, en Artificial Analysis telde op het moment van vastleggen één enkele API-aanbieder voor het model. Een enkele route is geen productieroute. Dat is een deploymentfeit, geen oordeel over het model: het is de reden om MiMo-V2.6-Pro te behandelen als iets om zorgvuldig te evalueren met een fallback erachter, in plaats van als een rijstrook waar je deze week een productiepad naartoe verplaatst.

A generated infographic titled 'Cheaper per token, dearer per task'. The MiMo-V2.6-Pro card reads 'Per 1M tokens: $0.435 in / $0.87 out' and 'Per finished task: $0.13'; the DeepSeek V4.1 Flash card reads 'Per 1M tokens: $0.15 in / $0.60 out' and 'Per finished task: $0.27'. A ribbon below reads 'Flash costs about a third per token and about twice per completed task, because it emits more output and reasoning tokens.' Footed 'Rate cards as listed; cost-per-task figures from Artificial Analysis v4.3.2, captured 2026-10-13.'

Waar de keuze daadwerkelijk terechtkomt

Kies DeepSeek V4.1 Flash wanneer het werk grootschalig, latentiegevoelig, tekst-en-beeld en kort van uitvoer is — classificatie, extractie, samenvatten, een agentlus die duizenden kleine calls afvuurt, waarbij de tijd tot het eerste token het tempo bepaalt en een grote stabiele prefix de cachekorting opeet. Het uitvoerplafond van 384K is ook het enige van de twee dat een echt lange generatie aankan, en bereikbaar zijn via een route met redundantie erachter is voor een eerste uitrol belangrijker dan zeven indexpunten.

Kies MiMo-V2.6-Pro wanneer je voor het hoogste niveau gaat: het moeilijkste redeneerwerk, de langste afzonderlijke generaties binnen 128K, video- en audio-invoer naast tekst, en een werklast waarbij kosten per afgeronde taak in plaats van kosten per token het getal is waar je financiële team naar vraagt. Het is het sterkere model op de enige samengestelde maatstaf waarop beide zijn gemeten, en het is wezenlijk het goedkopere per voltooide taak, wat niet is wat de tariefkaarten suggereren.

Als de workload gemengd is — en dat geldt voor de meeste — dan is het eerlijke antwoord dat dit twee sporen zijn in plaats van twee kandidaten. Met een router kun je de DeepSeek-tier voor het hoogvolume-, latentiegebonden verkeer houden en de moeilijkere, langere, echt multimodale verzoeken naar het model sturen dat daarin beter is, met een fallback die vóór de dunnere route is geconfigureerd. Dat is geen besluiteloosheid; het is elk verzoek koppelen aan de tier waartoe het behoort.

A generated decision graphic titled 'Which lane does the request belong in?' with two cards and an arrow between them. The left card, 'Send the volume traffic here', reads 'Text and image in', 'Short outputs', 'First token in about a second'; the right card, 'Send the hard requests here', reads 'Video and audio in', 'Long single generations', 'Lowest cost per finished task'. Footed 'Both models list a 1M-token context. Figures per vendor rate cards and Artificial Analysis, captured 2026-10-13.'

Spelling, en één ding om te controleren voordat je migreert

Lezers typen deze combinatie als mimo v2.6 pro, met een spatie en een punt, en onze slugs schrijven het met koppeltekens alsmimo-v2-6-pro. Beide verwijzen naar hetzelfde model; alleen de tweede komt voor in onze URL's. De equivalente valkuil aan de DeepSeek-kant is de identifier: de catalogusstring isdeepseek/deepseek-v4.1-flash, met de punt, en een client die er koppeltekens in zet, vindt niets. Kopieer identifiers uit de modellenlijst in plaats van uit een blogpost, inclusief deze.

Wat is er nog open?

Twee dingen, en geen van beide is klein. Er bestaat geen neutrale rechtstreekse test van deze twee modellen bij overeenkomende redeneerinstellingen — de samengestelde vergelijking plaatst ze op dezelfde indexversie, maar niet noodzakelijk op dezelfde inspanningsinstelling, en vooral het latentieverschil zal waarschijnlijk kleiner of groter worden afhankelijk van waar je die instelt. En het parameteraantal voor DeepSeek V4.1 Flash komt niet overeen tussen de kaart van DeepSeek en zijn eigen repository, dus elke groottevergelijking waarbij het betrokken is, inclusief die in dit artikel, is voorlopig. Totdat beide zijn opgelost, is de verdedigbare positie smaller dan de marketing van beide labs: MiMo-V2.6-Pro leidt op een onafhankelijk geproduceerde samengestelde index en op gemeten kosten per voltooide taak, DeepSeek V4.1 Flash leidt op latentie van het eerste token, uitvoerlengte, tokenprijs en de beschikbaarheid van een route met redundantie erachter.

Het enkele feit dat deze match-up het vaakst bepaalt, is de tier, niet de score: een van deze is een plafond dat je koopt en de andere is een prijs die je in volume koopt, dus als je workload beide soorten requests bevat, is de beslissing een routeringstabel in plaats van een winnaar.