כרטיס כותרת שכותרתו 'ראש בראש, אחד מהמודלים האלה קיים', הנושא את הכותרת 'Nemotron 3.5 Super נגד GLM-5.5' מעל שורה הקובעת כי ל-GLM-5.5 אין מאגר, כרטיס מודל, נקודת קצה, מחיר או מספר פרמטרים, אלא רק דיווחים. ארבעה לוחות סטטיסטיים מציגים 753B סה"כ ו-40B פעילים עבור GLM-5.3, המזהה הגבוה ביותר של Z.ai שמנותב; 1.26$ בקלט ו-3.96$ בפלט למיליון טוקנים עבור GLM-5.3, כששכבת ה-Flash עומדת על 0.15$ ו-0.50$; מדד פאנל של בערך 45 עבור GLM-5.3 לעומת בערך 26 עבור הצ'קפוינט של NVIDIA, המתואר כפער הרחב ביותר שנמדד באופן עצמאי כאן; ואפס ארטיפקטים שפורסמו עבור GLM-5.5, עם חלון אוגוסט שהוחמץ וטענה אחת שלא הועמדה למבחן. שורת מקורות מציינת את הקו וכרטיס המודל שפורסמו על ידי Z.ai, את כרטיס המודל של NVIDIA ואת הפאנל של צד שלישי, וקובעת שאין נתון בכרטיס שניתן לייחס ל-GLM-5.5 משום שלא קיים נתון עבורו.
Guides & Insights

Nemotron 3.5 Super נגד GLM-5.5: אחד מהמודלים האלה קיים

מחבר

Rowan Sterling

תאריך פרסום

מודלים אחרונים · 20צפו בכל המודלים →
בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית
חזרה לכל הפוסטים

There is a real comparison between NVIDIA Nemotron 3.5 Super and GLM-5.5, and it is not the one the search results promise. Nemotron 3.5 Super — 120 billion total parameters with 12 billion active per token, a hybrid Mamba-2 and Transformer mixture of experts with a C-RADIO vision encoder, published under the fuller name NVIDIA Nemotron 3.5 Super VL and shipped on Ollama as nemotron-3.5-super — is a set of weights that went up on Hugging Face on 12 October 2026, were announced by NVIDIA on 15 October, and can be downloaded and run tonight under the OpenMDW-1.1 licence. GLM-5.5 is a model that Z.ai has not released. There is no repository, no model card, no endpoint, no price and no parameter count. There are reports going back to June 2026 about a trillion-parameter launch, a leak write-up in October claiming it beats two frontier models, and silence from the lab.

מה שאומר שהשוואה ראש בראש בין שני אלה תהיה המפרט של מודל אמיתי אחד מול המוניטין של מודל אחר. זו לא השוואה; זה הורוסקופ עם בנצ'מרקים. אז העמוד הזה עושה את הדבר שבאמת שימושי: הוא מציין מה Z.ai כבר שחררה, מה שידוע על מה שהיא טרם שחררה, ואז מריץ את ההשוואה שקורא עם GPU ועומס עבודה יכול לפעול לפיה כבר היום.

מה Z.ai באמת השיקה

Z.ai's published flagship line runs through GLM-5, GLM-5.1, GLM-5.2, GLM-5.3 and GLM-5.3-Flash. On our own catalogue the highest GLM identifier we route is z-ai/glm-5.3, alongside z-ai/glm-5.3-flash and a free variant of the flash tier. There is no GLM-5.5 id, and the model list stops where the lab's log stops.

מה הוא GLM-5.3, לפי הנתונים שאנו יכולים לאמת: מיזוג מומחים עם 753 מיליארד פרמטרים ו-40 מיליארד פעילים לכל טוקן, חלון הקשר של 1,000,000 טוקנים עם תקרת פלט של 128,000 טוקנים, קלט טקסט, רישיון ש-Z.ai מפרסמת תחת שמה עם שימוש מסחרי מותר, ותעריף מדידה מועבר של $1.26 למיליון טוקני קלט ו-$3.96 למיליון טוקני פלט. שכבת ה-flash נמצאת מתחתיו ב-$0.15 ו-$0.50 עם הקשר של 1M וקלט טקסט, תמונה ו וידאו.

דרגת ה-Flash הזו היא המתחרה המעניין יותר לשחרור הזה של NVIDIA מאשר דגם הדגל, בדרך אחת ספציפית, ויש עמוד אחות תחת אותה אצווה בדיוק שעובר על זה לעומק. לצורכי המאמר הזה הנקודה צרה יותר: אם ברצונך להשוות את Nemotron 3.5 Super למשהו ש-Z.ai שחררה, אתה משווה אותו ל-GLM-5.3, וההשוואה הזו זמינה היום.

מדוע הדוחות של GLM-5.5 אינם מספרים שמישים

הדיווחים סביב GLM-5.5 מתחלקים לשלוש קטגוריות, ואף אחת מהן לא תוביל להחלטת רכש.

הראשון הוא תזמון. סיקור מאמצע 2026 תיאר השקה מתוכננת באוגוסט שמכוונת ל-ChatGPT ול-Claude, על סמך הצהרות של אנשי Zhipu ורכילות בתעשייה. התאריך עבר בלי השקה. חלון השקה שכבר הוחמץ אינו ראיה על מודל.

השני הוא מספר הפרמטרים. נפוצו דיווחים על נתון של טריליון פרמטרים. איש לא פרסם אינדקס safetensors, קונפיגורציה, או מספר מומחים לכל שכבה, שזה מה שטענת פרמטרים נבדקת בדרך כלל מולו. ייתכן בהחלט שהמספר יתברר כנכון; כרגע זו הצהרה בלי שום ארטיפקט מאחוריה.

השלישי הוא טענות בנוגע לבנצ'מרקים. כתיבה מאוקטובר טענה ש-GLM-5.5 גובר על שני מודלי חזית בעלי שם. אין בטענה הזו שום הרנס, אין סט פרומפטים, אין תצורת ניקוד ואין נתיב לשחזוריות — וזה בדיוק הפער ש-NVIDIA, יהא אשר יהא שנאמר על הערכות שמבוצעות בידי ספקים, סגרה when היא מפרסמת מתכון של NeMo Gym עם מכולות ייעודיות לבנצ'מרק ופרמטרי הסקה לצד הטבלה שלה. בנצ'מרק של ספק עם מתכון הוא ראיה חלשה. בנצ'מרק של הדלפה בלי מתכון כזה אינו ראיה.

יש גרסה של המאמר הזה שמתייחסת למספרי ההדלפה כאל אמיתיים, מציגה אותם בלוח תוצאות דו-טורי ומאפשרת לקורא להניח שההתמודדות הוכרעה. מאמר כזה לא יהיה שווה דבר למי שצריך לקבל החלטה, והוא יתיישן בתוך שבוע מכל הכרזה ממשית.

A two-column scoreboard titled 'Nemotron 3.5 Super vs the Z.ai flagship that exists'. The left column is NVIDIA Nemotron 3.5 Super VL, 120B total and 12B active with open weights uploaded 12 October 2026; the right column is GLM-5.3, Z.ai, generally available and text only. Rows carry 120B total and 12B active with 512 experts against 753B total and 40B active; a 1M-token context with no published output cap against 1M tokens and a 128,000 maximum output; text, image and video through the C-RADIO encoder against text only, with vision sitting in the cheaper flash tier; no published price against $1.26 in and $3.96 out passed through; an index of roughly 26 measured four days earlier against roughly 45 third-party measured; a hardware floor of one 96 GB card at 82.3 GiB in 4-bit against no correct single-machine deployment; and a GLM-5.5 row marked not compared because it is unshipped, with no repository, card, endpoint or price. A footer states that the only audited row is the index and notes that NVIDIA's own table uses the Z.ai flash tier, not the flagship, as its GLM baseline.

ההשוואה שאפשר לבצע, כשהיא מבוצעת כראוי

Nemotron 3.5 Super VL מול GLM-5.3, דגם הדגל ש-Z.ai פרסמה בפועל.

• סך כל הפרמטרים והפרמטרים הפעילים — ‏120B בסך הכול עם 12B פעילים, 512 מומחים מנותבים בכל שכבת MoE · GLM-5.3 עם 753B בסך הכול ו-40B פעילים. מבחינת פרמטרים פעילים, המודל של NVIDIA הוא שליש מהגודל ואמור להיות זול באופן דרמטי יותר לכל טוקן בהרצה על חומרה שקולה, וזו כל כוונת התכנון.

• הקשר — 1,000,000 טוקנים בשניהם, עם הסתייגות חשובה. הכרטיס של NVIDIA מציין שהזיכרון הזמין והגדרות זמן הריצה קובעים את הנתון השמיש, ושפרומפטים, תמונות, היסטוריה, תוצאות כלים וטוקנים שנוצרו חולקים את התקציב. Z.ai מפרסמת תקרת פלט של 128,000 טוקנים עבור GLM-5.3 ו-NVIDIA אינה מפרסמת תקרת פלט כלל, מה שהופך את GLM-5.3 למודל הצפוי יותר להפקות ארוכות ואת הצ'קפוינט של NVIDIA לפתוח יותר.

• מודאליות — טקסט, תמונה ווידאו כקלט עם טקסט כפלט עבור מודל NVIDIA, דרך מקודד חזותי ומחבר, עם מקרן בנפח 1.6 GiB בכל תג מפורסם · טקסט בלבד עבור GLM-5.3, כאשר הנתיב הרב-מודאלי נמצא במקום זאת בשכבת ה-flash הזולה יותר. אם הקלט שלך הוא עמוד מסמך, ה-GLM המוביל אינו חלק מהשיחה.

• מחיר מדוד — אין עבור נקודת הביקורת של NVIDIA, שהיא באירוח עצמי בלבד · 1.26 דולר לקלט ו-3.96 דולר לפלט למיליון טוקנים עבור GLM-5.3, מועבר לפי מחיר המחירון של הספק ללא תוספת רווח.

• מדד של צד שלישי, שהוא השורה היחידה ברשימה הזו שעברה ביקורת — הפאנל שמדרג את המודלים האלה מציב את הצ'קפוינט של NVIDIA בסביבות 26 ואת GLM-5.3 בסביבות 45. זהו פער של 18 נקודות לטובת הדגל הסיני, כפי שנמדד על ידי צד שלישי ולא על ידי מי מהספקים, וזהו המספר היחיד החשוב ביותר כאן.

• סטטוס שחרור — המשקלים פומביים ב-12 באוקטובר 2026, הוכרז ב-15 באוקטובר, ארבעה ימים של היסטוריה תפעולית · GA, עם קו של מהדורות ששוחררו מאחוריו.

הפער במדד ראוי להיאמר ללא ריכוך. הטבלה המפורסמת של NVIDIA עצמה לא יכולה לשמש כדי להפריך אותו, כי הספק לא הריץ את GLM-5.3 כבסיס — עמודת ה-GLM בטבלה ההיא היא GLM-5.3-Flash, הדרג הזול יותר, ואפילו שם המודל של NVIDIA מפגר ברוב השורות האג'נטיות. צ'ק-פוינט פתוח עם 12B פעילים לא מתחרה בדגם דגל עם 40B פעילים ביכולת כללית, וכל עמוד שאומר לך אחרת מוכר לך משהו.

מה הבחירה בארכיטקטורה באמת נותנת לך

השאלה המעניינת אינה אם 12B פעילים מנצחים 40B פעילים. הם לא מנצחים. השאלה המעניינת היא מה קורה כשמנרמלים ביחס לחומרה שאתה יכול להרשות לעצמך.

בתג ברירת המחדל של 4 סיביות, ה-checkpoint של NVIDIA הוא 82.3 GiB של משקלים ועוד מקרן חזותי של 1.6 GiB — כרטיס אחד של 96 GB, עם מרווח ל-KV cache שמצטמצם ככל שמעלים את ההקשר. GLM-5.3 עם 753 מיליארד פרמטרים בסך הכול לא נכנס על שום מכונה בודדת בשום קוונטיזציה שמשמרת את התנהגותו, והפריסה הנכונה הזולה ביותר שלו היא קלאסטר של מישהו אחר דרך API במחיר של $1.26 ו-$3.96.

אז שני המודלים אינם תחליפים. האחד הוא יכולת שנמדדת לפי שימוש ואתה שוכר אותה, והשני הוא עלות קבועה שבבעלותך, והדבר היחיד שמכריע ביניהם הוא באיזו רציפות אתה משתמש בדבר. מתחת לתפוקה מסוימת, מודל דגל בעלות של $1.26 למיליון טוקנים הוא פשוט זול יותר מכרטיס 96 GB והחשמל שמאחוריו. מעל תפוקה מסוימת הכרטיס מנצח, והוא מנצח בלי שהוא צריך להיות המודל הטוב יותר.

הדבר הנוסף שתכנון NVIDIA קונה, וזה לא דבר של מה בכך, הוא מסלול הראייה ברישיון מתירני. GLM-5.3 הוא טקסט בלבד. GLM-5.3-Flash קולט תמונות וווידאו בחמישה עשר סנט וחמישים סנט למיליון טוקנים, וזה זול באופן יוצא דופן, וזו הסיבה שדרגת ה-flash — ולא הדגל — היא ההשוואה הנכונה ל-Z.ai עבור צינור עיבוד מסמכים. מודל ראייה באחסון עצמי בעלות קבועה מול מודל ראייה מתארח בחמישה עשר סנט הוא שאלה אמיתית עם נקודת הצטלבות אמיתית, וכדאי לחשב אותה עם ספירת העמודים שלכם ולא עם טבלת דירוג.

The OrcaRouter catalogue page for GLM-5.3 from Z.ai, reached at the /en/ locale path, showing 753B total and 40B active parameters, pricing of $1.26 per million input tokens and $3.96 per million output tokens, a 1M-token context, a 128,000-token maximum output, a third-party panel index row around 45, and the pricing and providers tabs.

שלושה דברים לגבי ה-checkpoint של NVIDIA שאינם פתורים

להיות הוגנים גם בכיוון ההפוך, משום שהפתיחות של ההפצה של NVIDIA אינה הופכת את המפרט שלה לשלם.

התג המוגדר כברירת מחדל שרוב האנשים ימשכו הוא קוונטיזציה של 4 סיביות, וכל נתוני ההערכה שפורסמו — הטבלה של NVIDIA עצמה, ציון הפאנל של צד שלישי — הם עבור BF16 או NVFP4. לגרסה שנמצאת בשימוש בפועל אין הערכה שפורסמה. זוהי הכמות הגדולה ביותר שלא נמדדה משני צדי העמוד הזה.

ברירות המחדל של הדגימה (sampling) שמגיעות עם ה-runtime הן הגדרות הטקסט של הכרטיס, temperature 1.0 עם top_p 0.95, בעוד שהגדרת הראייה של הכרטיס היא temperature 0.6. מודל ראייה שתצורת ברירת המחדל שלו מכווננת לחצי הטקסט שלו יפיק רושם ראשוני מאכזב בעמודים סרוקים, והתיקון הוא שינוי בתצורה ולא מודל אחר.

And the specification disagrees with itself in two small places that matter to tooling: the Ollama config blob declares model_type: 123.6B while every human-facing label says 120B, and the library page advertises a 1M context for its GGUF tags but no context figure at all for its three MLX tags. Neither is a defect in the weights. Both are things a deployment script will trip over.

The NVIDIA Newsroom announcement post, with the masthead across the top, the headline 'Open From Data Center to Desktop: NVIDIA Expands Nemotron Family With Highest Efficiency Super VL and Bolt Models', a 15 October 2026 dateline, and the opening section of the announcement text beneath it.

לאן זה משאיר את הקורא

אם אתם כאן כי רציתם לדעת איך Nemotron 3.5 Super משתווה ל-GLM-5.5, התשובה היא שהמודל השני עדיין לא קיים, וכל עמוד שנותן לכם מספרים עבורו ממציא אותם. מה שכן קיים הוא הדלפה עם ספירת פרמטרים, חלון השקה שהוחמץ, וטענה שאין מאחוריה שום מערכת בדיקה.

אם אתם בוחרים בין מה שבאמת יוצא לשוק, הבחירה היא בין דגל Z.ai בחיוב לפי שימוש, שהוא חזק באופן משמעותי ביכולות כלליות והוא טקסט בלבד, לבין דרגת Flash של Z.ai בחיוב לפי שימוש, שהיא זולה באופן יוצא דופן ומקבלת תמונות, לבין צ'קפוינט של NVIDIA שתוכלו להחזיק בבעלותכם, שמטפל בטקסט, בתמונות ובווידאו, ומפגר בציון העצמאי היחיד שנמדד שיש למי מהם. Nemotron 3.5 Super אינו נמצא ב-OrcaRouter — אנחנו מנתבים קצת יותר ממאתיים מודלים ואין ביניהם רשומה של NVIDIA Nemotron — אז אם אתם רוצים את הצ'קפוינט של NVIDIA, הערוצים של הספק עצמו והמשיכה המקומית הם הדרך שלכם.

GLM-5.3 ו-GLM-5.3-Flash נמצאים במפתח שלנו, במחיר המחירון של הספק כפי שהוא, ללא תוספת תמחור לפי טוקן, ושינוי מחיר של Z.ai נוחת אצלנו באותו יום ולא בחידוש החוזה הבא שלך. זהו הניסוי הזול: הרץ את עומס העבודה מול המודל שאתה יכול להגיע אליו היום, גלה כמה הוא עולה ליחידת עבודה אמיתית, ורק אז החלט אם העלות הקבועה של כרטיס שבבעלותך עדיפה על מד שאתה שוכר.

וכאשר GLM-5.5 אכן יגיע — אם זה יקרה — הגרסה של הדף הזה שראויה לקריאה תהיה זו שתיכתב לאחר שמישהו שאינו המעבדה יריץ אותו.

בנצ'מרקים מתיישנים ומחירים משתנים; תיעוד הכשלים לא: תקריות ה-AI וכשלי סוכנים מתועדים מאחורי המודלים במחלקה הזו נאספים בארכיון תקריות ה-AI של OrcaRouter, שבו כל ערך נושא מקורות, חומרה, דירוג מהימנות וסימון מחלוקת משלו.

השוואות במאמר הזה1

זוהה מתוך המאמר הזה · בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית