H3 Max vs MiniMax H3 — Zelfde familie, en het prijsverschil heeft een vervaldatum. Opnieuw gegenereerde illustratie.
Guides & Insights

H3 Max vs MiniMax H3: Dezelfde familie, en het prijsverschil heeft een vervaldatum.

Auteur

Magnus Corvin

Publicatiedatum

Nieuwste modellen · 20Bekijk alle modellen
Benchmarks: Artificial Analysis · dagelijks bijgewerkt
Terug naar alle berichten

MiniMax H3 Max en MiniMax H3 delen een stamboom, en dat maakt de vergelijking juist zo vreemd: de post-trained afgeleide overtreft zijn eigen ouder op beide Artificial Analysis-leaderboards met audio, genereert sneller dan realtime en is vandaag goedkoper per minuut — en toch bezit de basis-MiniMax H3 nog altijd de twee troeven die de post-trained afgeleide opgeeft: 2K-uitvoer en open gewichten, terwijl de prijskloof tussen beide op 1 september verdampt. MiniMax H3 Max staat op #1 in image-to-video (Elo 1.204) en op #3 in text-to-video (Elo 1.235) met audio; de basis-MiniMax H3 staat op #3 (1.184) en #4 (1.226). Zelfde familie, dezelfde native-audio-uitvoer, en in dezelfde week het antwoord op twee wezenlijk verschillende vragen.

Eén gezin, twee serveeropties

MiniMax H3 verscheen op 31 juli 2026 als het eerste open multimodale videomodel van MiniMax — de familie staat ook bekend als Hailuo 3.0 — en de gewichten werden op 3 augustus openbaar gemaakt. MiniMax H3 Max is de post-train fal die is gebouwd op die open release: afgestemd op betere instructietrouw en betere esthetiek, en vervolgens samen met fal's inferentiestack geoptimaliseerd voor een hogere doorvoer. Beide modellen genereren clips met native audio en delen dezelfde H3-outputspecificaties, maar ze wijken precies op het beslissingspunt van elkaar af: fal nam de open release en maakte die nu meteen sneller, met hogere scores en goedkoper per minuut, terwijl MiniMax de volledige 2K-pipeline en de downloadbare gewichten achter een gelicentieerde API hield.

De kloof op het scorebord

Op de boards met audio, vastgelegd op 2026-08-27, verslaat de post-train de base op beide: 1.204 tegen 1.184 bij image-to-video, en 1.235 tegen 1.226 bij text-to-video. De verschillen zijn bescheiden — 20 en 9 punten — maar ze zijn consistent, en het text-to-video podium is een fotofinish van zes punten (Wan 3.0 op 1.240, Gemini Omni Flash op 1.237, MiniMax H3 Max op 1.235) waarbij de marge van de post-train ten opzichte van de base bijna exact de breedte van de gehele top van het board is. Dit zijn blinde human-preference Elo-scores uit de arena's van Artificial Analysis, geen leverancierscijfers, en beide boards verschuiven naarmate er nieuwe stemmen binnenkomen.

Two-column comparison scoreboard for MiniMax H3 Max vs MiniMax H3: I2V with audio #1 (Elo 1,204) vs #3 (Elo 1,184), T2V with audio #3 (Elo 1,235) vs #4 (Elo 1,226), generation speed ~0.55x real-time (vendor-reported) vs no public figure, max resolution 768p vs 2K (hosted API), weights not yet released vs open August 3 (community license), and price per minute $2.40 promo/$4.80 standard vs $4.80 at 768p/$7.80 at 2K.

Image-to-video (met audio) — MiniMax H3 Max #1, Elo 1,204. MiniMax H3 #3, Elo 1,184.

Tekst-naar-video (met audio) — MiniMax H3 Max #3, Elo 1.235. MiniMax H3 #4, Elo 1.226.

Specs naast elkaar

Prijs per minuut — MiniMax H3 Max: $2,40 bij 768p met een introductiekorting van 50%, $4,80 standaard na 1 september. MiniMax H3: $4,80 bij 768p, $7,80 bij 2K.

Maximale resolutie — MiniMax H3 Max: 768p. MiniMax H3: 768p op de open gewichten, 2K op de gehoste API.

Cliplengte — MiniMax H3 Max: 5-15s. MiniMax H3: 4-15s. Beide genereren native stereo-audio.

Generatiesnelheid — MiniMax H3 Max: ~0,55x real-time volgens de sampletiming van fal (clip van 5s in 2,77s, door de leverancier opgegeven). MiniMax H3: geen openbaar cijfer.

Gewichten — MiniMax H3 Max: intentie om uit te brengen, niet uitgebracht. MiniMax H3: open op 3 augustus, community-licentie.

Waar het aan te roepen — MiniMax H3 Max: momenteel alleen via de eigen API van de ontwikkelaar. MiniMax H3: de API van MiniMax en routeringsplatforms, waaronder OrcaRouter.

Het prijsverschil heeft een deadline.

Het zuiverste getal in deze vergelijking — {{1}}$2,40 versus $7,80 per minuut op Artificial Analysis{{/1}} — is deels een promo-artefact, en het is de moeite waard om eerlijk te zijn over welke delen. {{2}}$2,40 is het verlaagde 768p-tarief van MiniMax H3 Max, geldig tot 1 september.{{/2}} {{3}}$7,80 is het 2K-tarief van de basisversie van MiniMax H3, dat de post-train helemaal niet haalt.{{/3}} De appels-met-appels-vergelijking is op 768p: daar geldt voor de basisversie van MiniMax H3 een tarief van {{4}}$0,08 per seconde, ofwel $4,80 per minuut{{/4}}, en het standaardtarief van de post-train is na de korting precies dat — $4,80. Dus het huidige prijsvoordeel is reëel maar tijdelijk, en hoe groot het is, hangt af van of je hetzelfde met hetzelfde vergelijkt. Bij hoge volumes is het verschil zolang de promotie loopt nog steeds beslissend: duizend minuten is {{5}}$2.400 met de post-train tegenover $4.800 met de basisversie bij dezelfde resolutie{{/5}}, vóór de discard rate — en beide modellen factureren afgekeurde clips.

Screenshot of the Artificial Analysis image-to-video leaderboard with audio, captured August 27 2026, showing MiniMax H3 Max at #1 with Elo 1,204 and a price of $2.40/min, with MiniMax H3 at #3 on the same board.

Snelheid verandert wat je kunt bouwen

Het tweede onderscheid is operationeel in plaats van numeriek. De modelpagina van fal toont een clip van 5 seconden die in 2,77 seconden inferentie wordt gerenderd — een real-timefactor van ongeveer 0,55x, door de leverancier gerapporteerd en nog niet onafhankelijk gereproduceerd. Sub-real-time generatie verandert de vorm van de workflow: in plaats van een clip in de wachtrij te zetten en te wachten, kun je genereren, beoordelen en opnieuw genereren in een lus. Dat is belangrijk voor interactieve previews, door agents aangestuurde video en grootschalige A/B-testen van prompts. Ook de basis MiniMax H3 is qua doorvoer geen lichtgewicht, maar publiceert geen vergelijkbaar cijfer, dus het snelheidsvoordeel is momenteel alleen op papier eenzijdig. Houd wel de resolutie-asterisk erbij: de snelheid van H3 Max is deels een functie van het 768p-plafond, en dezelfde lus op 2K wordt niet aangeboden.

De 2K-vraag

MiniMax H3 Max kan niet boven 768p gaan, en de open gewichten van het basismodel kunnen dat ook niet — de 2K-regeneratiestap is een API-only module op het gehoste eindpunt van het basismodel. Als je oplevering 1080p of hoger is, is de beslissing voor je gemaakt: dat is de 2K API van het basismodel MiniMax H3, tegen $0.13 per seconde ($7.80 per minuut). Als je doel 768p is — social cutdowns, advertentievarianten, e-commerce loops, snelle referentieshots — is het resolutieverschil irrelevant en winnen de prijs en snelheid van de post-train het pleidooi zolang de promotie duurt. "Max" in de naam verwijst naar het leaderboard en de doorvoer, niet naar de resolutieladder, en het kopen ervan betekent het kopen van het plafond waarmee het wordt geleverd.

Gewichten: open vs. beloofd

{{1}}De openheidskloof is waar het voordeel van het basismodel structureel is, niet tijdelijk.{{/1}} {{2}}De gewichten van MiniMax H3 zijn sinds 3 augustus downloadbaar, onder een aangepaste communitylicentie die volgens MiniMax's eigen voorwaarden het gebruik van het model en de output ervan in de EU, het VK, Zuid-Korea en de VS uitsluit, en voorafgaande schriftelijke toestemming vereist voor commercieel gebruik boven een jaarlijkse omzet van $20 miljoen.{{/2}} {{3}}De gewichten van MiniMax H3 Max zijn een uitgesproken voornemen van fal, geen uitgebracht product — en als ze onder iets soortgelijks vallen, draagt "open" hetzelfde afgebakende territorium met zich mee, met de extra complicatie dat een post-train door een derde partij van een gelicentieerde open release in een grijzer juridisch gebied zit dan het origineel.{{/3}} Voor een team dat self-hosting nodig heeft of dat opereert in een uitgesloten gebied, is het basismodel de enige huidige optie, inclusief alle licentiebeperkingen.

Welke moet ik bellen?

De keuze vandaag draait om welke beperking het eerst in werking treedt. Heb je het huidige #1 image-to-video-model nodig, wil je sub-realtime-iteratie, en kun je leven met 768p? Dan is MiniMax H3 Max de voordeligste keuze zolang de korting loopt — neem de prijswijziging van 1 september gewoon op in je kostenmodel. Heb je 2K, downloadbare gewichten of één API-sleutel voor de hele H3-familie nodig? Dat is de basis-MiniMax H3, en het is de helft van de familie die al op OrcaRouter staat tegen de lijstprijs van de provider — $0,08 per seconde bij 768p, $0,13 bij 2K — met 0% opslag en automatische failover, zodat je niet vastzit aan één servingpad terwijl het routeringsbeeld van H3 Max zich stabiliseert. Wanneer de post-train een gerouteerde provider bereikt, verschijnt deze dezelfde dag tegen de lijstprijs, en wordt de wissel een configuratiewijziging in plaats van een herschrijving.

Screenshot of the OrcaRouter model page for MiniMax H3, showing list pricing of $0.08 per second at 768P and $0.13 per second at 2K.

De bottom line

Dit is het zeldzame geval waarin het afgeleide model de betere prijs-kwaliteitverhouding biedt — voor een tijdje, en binnen een resolutie. MiniMax H3 Max overtreft MiniMax H3 op beide ranglijsten met audio, genereert sneller dan de clip afspeelt, en is goedkoper op de resolutie die beide modellen delen, maar het prijsvoordeel vervalt op 1 september, de resolutie blijft beperkt tot 768p, en de gewichten zijn een belofte. MiniMax H3 heeft vandaag nog 2K, open gewichten en routerintegratie. Koop het post-getrainde model voor snelheid en de huidige ranglijstkroon; koop het basismodel voor het plafond, de licentie, en het feit dat je het nu via één API kunt aanroepen.

© 2026 OrcaRouter

Voor aanbieders

Beheer je een inferentieplatform? Zet je modellen op OrcaRouter.

providers@orcarouter.ai

Word lid van de community

Discordsupport@orcarouter.aiXGitHubYouTube