
Step 5 Preview לעומת GLM-5.2: רקורד של ארבעה חודשים מול נקודת קצה בת שבועיים
- OrcaחדשOrca: OrcaCyber Zero 1.52026-10-10$3.00 / $7.50 לכל 1M טוקנים · 73 tok/s
- openaiOpenAI: GPT-6.1 Sol2026-09-2952אינטליגנציה
- anthropicAnthropic: Claude Sonnet 5.52026-09-2856אינטליגנציה
- typesafeTypeSafe: Jev 1.132026-09-24$0.04 / $0.00 לכל 1M טוקנים · 725 tok/s
- OpenAIOpenAI: GPT-6 Luna2026-09-2238אינטליגנציה
- OpenAIOpenAI: GPT-6 Sol2026-09-2248אינטליגנציה
- AnthropicAnthropic: Claude Opus 5.52026-09-2258אינטליגנציה
- xAIGrok 4.72026-09-2146אינטליגנציה
- OrcaOrca: OrcaCyber Zero 1.02026-09-17$3.00 / $7.50 לכל 1M טוקנים · 35 tok/s
- OrcaOrca: OrcaVerify Text 1.02026-09-16$2.00 / $0.00 לכל 1M טוקנים · 821 tok/s
- DeepSeekDeepSeek: DeepSeek V4.1 Flash2026-09-1040אינטליגנציה
- OpenAIOpenAI: GPT-6 Astra2026-09-0453אינטליגנציה77כתיבת קוד
- GoogleGoogle: Gemini 3.8 Flash2026-09-0241אינטליגנציה76כתיבת קוד
- AlibabaQwen: Qwen3.8 Max (0902)2026-09-0245אינטליגנציה76כתיבת קוד
- AnthropicAnthropic: Claude Fable 5.12026-09-0153אינטליגנציה82כתיבת קוד
- TencentTencent: Hy4 preview2026-08-28$0.83 / $2.50 לכל 1M טוקנים · 52 tok/s
- AlibabaQwen: Qwen3.8 Flash2026-08-26$0.15 / $0.47 לכל 1M טוקנים · 108 tok/s
- z-aiZ.ai: GLM 5.3 Flash2026-08-2642אינטליגנציה72כתיבת קוד
- DeepSeekDeepSeek: DeepSeek V4 Flash Vision (Exp)2026-08-21$0.22 / $0.66 לכל 1M טוקנים · 185 tok/s
- z-aiZ.ai: GLM 5.32026-08-1845אינטליגנציה75כתיבת קוד
Ask a working engineer to choose between Step 5 Preview and GLM-5.2 and most will reach for the newer one, because the newer one is cheaper per token and scores ten points higher on the independent board. Ask the same engineer to put it in front of paying users and the answer gets harder, because one of these models has been carrying production traffic since June 16, 2026 and the other one was released on September 20, 2026. Step 5 Preview is the faster, cheaper, multimodal, higher-scoring model. GLM-5.2 is the one whose failure modes are already written down somewhere by somebody else, whose weights ship under MIT rather than a custom grant with revenue thresholds in it, and whose rate card has not moved in four months. Neither of those is a tiebreaker you can put in a spreadsheet, and together they are the whole decision. What the numbers cannot tell you is whether any of it has gone wrong in the field: the documented AI incidents and agent failures around models in this class are collected in the OrcaRouter AI Incident Archive where each entry carries its own sources, severity, confidence grade and disputed flag.
השוואת המפרט היא ממש חד-צדדית, וכדאי להקדים ולטפל בה, משום שהטיעון בעד GLM-5.2 אינו טיעון של מפרט. המודל של Z.ai הוא טקסט בלבד, עם 753 מיליארד פרמטרים בסך הכול וכ-40 מיליארד פעילים לכל טוקן, מוגבל ל-128,000 טוקני פלט, ומחירו 1.40 דולר למיליון טוקני קלט ו-4.40 דולר למיליון טוקני פלט. זה של StepFun עולה 1.00 דולר ו-2.70 דולר, מקבל וידאו בנוסף לטקסט ותמונות, מגביל את התגובה ל-64k, ומריץ 27 מיליארד פרמטרים פעילים. לפי המספרים הראשונים שרוכש רואה, StepFun מנצחת בחמישה מתוך שישה שורות.
כל שורה של הניגוד
• מחיר קלט — Step 5 Preview $1.00 למיליון טוקנים לעומת GLM-5.2 $1.40, יתרון של 29% ל-StepFun
• מחיר הפלט — $2.70 לעומת $4.40, יתרון של 39%, והמונה שמהווה את עיקר חשבון הסוכן
קלט במטמון — Step 5 Preview $0.10 למיליון, הנחה של 95% לעומת GLM-5.2 $0.26, הנחה של 81%
• עלות לכל משימת Intelligence Index שהושלמה — Step 5 Preview כ-$0.71 לעומת GLM-5.2 $2.01, שמאחד את מידת הפירוט והתנהגות המטמון למספר אחד, וזו הקריאה הכי פחות מחמיאה של הכרטיס של StepFun בכל ההשוואה הזו
• ציון עצמאי — Step 5 Preview 44 לעומת GLM-5.2 34 במדד Artificial Analysis Intelligence Index v4.3.2, כאשר העמוד של GLM-5.2 נושא גם סמן דפרציה
• הקשר ופלט — מיליון טוקנים של הקשר לשניהם; פלט מרבי של 64k עבור Step 5 Preview לעומת 128K עבור GLM-5.2
• מודאליות — Step 5 Preview: קלט טקסט, תמונות ווידאו, פלט טקסט לעומת GLM-5.2: קלט טקסט, פלט טקסט, ללא נתיב תמונה כלל
• ארכיטקטורה — Step 5 Preview: תערובת מומחים דלילה, 600B סה"כ ו-27B פעילים לעומת GLM-5.2 עם 753B סה"כ וכ-40B פעילים — נתון פרמטרים פעילים ש-Z.ai אינה מציינת בכרטיס הדגם ושאותו מספקים רישומי צד שלישי
• רישיון — StepFun Model License 1.0, הענקה מותאמת אישית עם טריגר ייחוס וספי רישיון מסחרי נפרד לעומת GLM-5.2 תחת MIT, ללא סף, ללא דרישת ייחוס וללא נתיב משא ומתן למודל
• משקלים — שניהם ניתנים להורדה; Step 5 Preview ב-FP8 וב-BF16 מאז יום ההשחרור, בתוספת גרסת NVFP4 שפורסמה ב-14 באוקטובר 2026 לעומת GLM-5.2 ב-BF16 וב-FP8 דרך zai-orgארגון
• יציבות מחירון — Step 5 Preview ללא שינוי מאז 20 בספטמבר לעומת GLM-5.2 ללא שינוי מאז 16 ביוני

שתי הערות לפני שהשורות האלה יזכו לפרשנות-יתר. הפער בין 44 ל-34 אינו אותה השוואה שהוא נדמה להיות. GLM-5.2 הושק ביוני עם נתון מדד כותרתי של 51, שהופק לפי גרסה מוקדמת יותר של אותו מדד; מאז Artificial Analysis עדכנה את הסקאלה, וה-34 שלמעלה הוא הקריאה לפי הגרסה הנוכחית של מודל שהמעריך מסמן כעת כמיושן. ציטוט של 51 מול 44 יהיה השוואה בין שני סרגלי מדידה שונים, וזו הטעות הנפוצה ביותר בסיקור של מפגש זה. שנית, למודל של StepFun יש תצורה מדורגת אחת — 44 בודד בהגדרת מאמץ אחת — ואילו GLM-5.2 נמדד לאורך חלון ארוך יותר, כך שהמספר של המודל החדש יותר הוא נקודה שבה למודל הישן יותר יש משהו קרוב יותר לפרופיל.
ההבדל ברישיון הוא זה ששורד מפגש עם סקירה משפטית.
שני המודלים הללו מתוארים כבעלי משקולות פתוחות, ושני המסמכים אינם שקולים. GLM-5.2 הוא MIT. זהו רישיון שעורך דין קורא פעם אחת ומאשר לתמיד: להשתמש, לשנות, להפיץ, להעניק רישיון משנה, למכור, בלי חובת ייחוס, בלי סף משתמשים, בלי הסכם נפרד עבור שום מודל עסקי שלא נמצא מעבר לגבול האבסורד. המשקולות מתפרסמות דרך ארגון ה-Hugging Face של Z.ai עצמה בפורמטים BF16 ו-FP8, כרטיס המודל מציין שאין מגבלות אזוריות, ואין בו שום סעיף שסטארט-אפ צריך למדל לפני שהוא יכול לתכנן מוצר.
התנאים של Step 5 Preview מתירניים יותר מאשר ללא משקלים ומגבילים יותר מ-MIT, והפער אינו רטורי. StepFun Model License 1.0 מעניק זכות תמידית, עולמית, ללא תמלוגים ובלתי בלעדית להשתמש, להעתיק, להפיץ, לתת רישיון משנה, לשנות וליצור יצירות נגזרות, עם הענקת פטנט תואמת. שני תנאים מצורפים. מוצר או שירות מסחרי המשלב את המודל אשר עובר 100 מיליון משתמשים פעילים חודשיים או הכנסות של 20 מיליון דולר בכל חודש קלנדרי חייב להציג את "Powered by StepFun AI" באופן בולט בממשק המוצר ובהסכם המשתמש. יצרן חומרה או בעל מותג המשווק את יכולות המודל במכשירים, או עסק של מודל כשירות שסך ההכנסות שלו עולה על 20 מיליון דולר בכל תקופה של שנים עשר חודשים, זקוק לרישיון מסחרי נפרד. שימוש פנימי שאינו חושף את המודל או את יכולותיו בפני צד שלישי נמצא במסגרת ההיתר ללא כל אלה.
For a team building an internal tool, this difference costs nothing and the argument for GLM-5.2 on licence grounds is weak. For a team building a hosted product with a revenue curve they expect to cross $20 million, it is the difference between a legal checkbox and a line item with a counterparty attached, and it is the kind of thing that gets discovered after the architecture is committed. The honest framing is that StepFun's licence is a standard shape — Llama and other open-weight licences use similar thresholds — and that MIT is simply a shorter conversation.
מה באמת שווה רקורד ביצועים
GLM-5.2 קיים בעולם מאז אמצע יוני. מאז הוא הורץ בתוך מסגרות סוכנים, שוחזר על ידי מארחים וסוקרים חיצוניים, צבר מצבי כשל שדווחו בפומבי, וזכה לשני יורשים שהושקו על גביו — GLM-5.3 ב-18 באוגוסט 2026, על אותן משקולות בסיס, ו-GLM-5.5 אחריו. Z.ai מעולם לא הסירה את התמחור ומעולם לא משכה את המשקולות. הנקודה האחרונה חשובה יותר ממה שהיא נשמעת: הסיכון המעשי באימוץ מודל ישן יותר אינו שהוא גרוע יותר, אלא שהוא הופך לבלתי נתמך בעודכם עדיין מריצים אותו, ו-GLM-5.2 שרד עד כה שני רענונים דוריים כשהמחירון שלו נשאר בעינו.
הרשומה התפעולית של Step 5 Preview נמדדת בשבועות, והדבר הספציפי שחסר לה הוא דווקא זה הלא-זוהר: גוף של דיווחים על האופן שבו הוא מתנהג תחת עומס מתמשך, בריבוי מקבילי גבוה, עם פרומפטים פתולוגיים, ובמשך חלון זמן ארוך מספיק כדי שרגרסיה מצד הספק תתרחש ותיבחן. לא כרטיס המודל של StepFun ולא התיעוד שלו הם תחליף לכך, וטבלת הבנצ'מרק של הספק עצמו — המוצגת כתמונה ולא כטקסט שניתן לצטט — אינה מדידה בלתי תלויה של דבר. לשני ההרנסים אכן יש מספרים מצורפים: StepFun מפרטת את ההגדרות שבהן העריכה, כולל temperature של 1.0, top-p של 0.95, top-k של 0 והרנס SWE-agent עבור DeepSWE v1.1. זהו גילוי רב יותר ממה שכרטיסי שחרור רבים מציעים. זה עדיין הספק שמעניק ציון לעבודה של עצמו.
יש חריג צר אחד שבו המספרים של המודל החדש יותר הם באמת בלתי־תלויים וראויים לאמון: ה-44 ב-Intelligence Index, שהוא הציון הנייטרלי היחיד שיש ל-Step 5 Preview, לצד כ-0.71 דולר לכל משימת אינדקס שהושלמה והתווית "very verbose" של המעריך על הרצת הסוויטה בת 160 מיליון הטוקנים שלו. התייחס ל-44 כמספר בודד ומבוסס היטב, ולא כפרופיל. התייחס לתווית המילוליות כדבר הסביר יותר שינשך אותך, מפני שהיא הצהרה על עלות ולא על איכות, והיא מופיעה בכל חשבונית.
לאן הבחירה למעשה מגיעה
בחר ב-GLM-5.2 אם אחד מהתנאים הבאים מתקיים. אתה זקוק לרישיון MIT ללא ספים, כי אחרת הצוות המשפטי שלך יבזבז עליו רבעון. אתה זקוק לתגובה בודדת בת 128,000 טוקנים, שהמודל של Z.ai מספק ו-StepFun לא מספקת בשום מחיר. אתה מריץ עומס עבודה של טקסט וקוד, שבו מודל עם ארבעה חודשי היסטוריית ייצור ציבורית מאחוריו שווה יותר מעשרה נקודות מדד, כי עדיף לך לרשת רשימת באגים של מישהו אחר מאשר לייצר משלך. או שאתה זקוק לאפשרות הזולה ביותר לאירוח עצמי ולמודל 753B Mixture-of-Experts עם תכנון קשב דליל בשם IndexShare שפורסם, שלדברי Z.ai מפחית את ה-FLOPs לכל טוקן בפי 2.9 בקירוב בהקשר מלא, ואתה מתכוון לפרוס אותו בפועל ולא רק לקרוא לו.
בחר ב-Step 5 Preview אם עומס העבודה דורש וידאו, או אם פער האינדקס של עשר נקודות הוא ההבדל בין דמו שעובד לדמו שלא, או אם אתה פשוט רוצה את הטוקן הזול ביותר בעמוד ומוכן להיות מאמץ מוקדם. יכולת הווידאו אמיתית אך לא מדורגת — StepFun מתעדת קלט MP4, QuickTime ו-Matroska באמצעות URL, Base64 או הפניה ל-Files API, עם קבצים מבוססי URL מתחת ל-128MB ואורך מומלץ של פחות מחמש דקות, ואין הערכה עצמאית של זה. זה הופך את זה לסיבה להריץ בדיקה ולא לסיבה להתחייב, והדבר נכון גם לגבי המודל כולו: השורות החזקות ביותר שלו הן אלה שהספק של המודל עצמו הוא המקור היחיד להן, והשורה המהימנה ביותר שלו — האינדקס — היא זו שבה הוא לא מפסיד לשום דבר ומנצח בעשרה.
שתי ההצעות אינן מסוכנות באותה מידה גם בכיוון ההפוך. בחירה במודל הישן יותר עולה לך ביכולת שאתה יכול למדוד. בחירה בחדש יותר עולה לך בנעלם שאינך יכול למדוד, והדרך לתחום נעלם היא לא להמר עליו את נתיב הייצור. זה הטיעון בעד הרצת Step 5 Preview מאחורי גיבוי ולא במקום משהו: לנתב אליו פלח מהתעבורה, להשאיר את GLM-5.2 או כל דבר אחר שאתה סומך עליו כגיבוי, ולתת לעלות למשימה שהושלמה להכריע ולא למחיר הנקוב. ב-OrcaRouter, GLM-5.2 עומד על z-ai/glm-5.2 במחיר המחירון של Z.ai עם 0% תוספת — $1.40 ו-$4.40 כשקריאת המטמון של $0.26 מועברת כמו שהיא — ומכיוון שההעברה היא במחיר של הספק עצמו, שינוי תעריף של Z.ai מגיע לחשבון שלך ביום שהוא נכנס לתוקף ולא במחזור הבא. מעבר אוטומטי לגיבוי הוא מה שהופך ניסוי של שבועיים בנקודת קצה לא מוכרת לבטוח: המודל הנסיוני נכשל, הבקשה לא.
Step 5 Preview אינו נמצא בקטלוג החי של OrcaRouter, וההנחיה הכנה היא לקרוא לו דרך הפלטפורמה של StepFun עצמה או לארח אותו בעצמך מהצ'קפוינטים שפורסמו FP8, BF16 או NVFP4. בהשוואה המסוימת הזו אין בכך הפסד גדול במיוחד, כי הסיבה לבחור בו על פני GLM-5.2 היא שאתה רוצה להיות מוקדם, ולהיות מוקדם בדרך כלל משמעו להסתפק בספק אחד בכל מקרה.

הדבר האחד שיכריע את ההשוואה הזו הוא לא מבחן. זה הזמן. בעוד שלושה חודשים יהיה ל-Step 5 Preview את מה של-GLM-5.2 יש עכשיו: תיעוד ציבורי של איך הוא מתנהג תחת עומס של אנשים אחרים, בקונקרנציה של אנשים אחרים, במקרי כשל של אנשים אחרים. עד אז הבחירה בין שני המודלים האלה היא פחות בשאלה איזה מהם טוב יותר ויותר בשאלה על איזה סוג של ראיות אתה מוכן לפעול — הראיות שירשת, או הראיות שאתה מייצר בעצמך.

השוואות במאמר הזה1
זוהה מתוך המאמר הזה · בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית
