כרטיס כותרת שנוצר, שכותרתו "Step 5 Preview מול DeepSeek V4.1 Flash", עם כותרת משנה "פי שישה ממחיר הקלט. ארבע וחצי נקודות מדד". שני צ'יפים מציגים "Step 5 Preview — $1.00 / $2.70, 600B MoE, 27B פעילים" ו-"DeepSeek V4.1 Flash — $0.15 / $0.60 בשעות שפל, 552B MoE, 16B פעילים", עם כותרת תחתונה שמציינת שהמחירים הם לפי StepFun ו-DeepSeek ונתוני המדד לפי Artificial Analysis.
Guides & Insights

Step 5 Preview לעומת DeepSeek V4.1 Flash: פי שישה ממחיר הקלט עבור ארבע וחצי נקודות מדד

מחבר

Gideon Frost

תאריך פרסום

מודלים אחרונים · 20צפו בכל המודלים →
בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית
חזרה לכל הפוסטים

Step 5 Previewעולה $1.00 למיליון טוקני קלט.DeepSeek V4.1 Flashעולה $0.15. בפלט הפער הוא $2.70 מול $0.60, ובפגיעות מטמון הוא $0.10 מול $0.003 — פער של פי שלושים ושלושה בסעיף ששולט בלולאת סוכן ארוכה. תמורת הכסף הזה Step 5 Preview מקבל 44 במדד האינטליגנציה של Artificial Analysis לעומת 39.46 של DeepSeek V4.1 Flash, ומסיים משימת מדד בערך ב-$0.71 לעומת $0.27 של DeepSeek. פי שש וקצת ממחיר הקלט, פי שניים וקצת מעלות המשימה, ארבע וחצי נקודות. זו האריתמטיקה, והיא לא חיובית עבור המודל של StepFun. הסיבה להמשיך לקרוא היא ששני המודלים נבדלים בשלושה סעיפים שאין להם דבר עם המחיר, ושניים מהסעיפים האלה הם אלה שהיו מביאים לפסילת מודל בסקירת רכש.שום דבר מזה אינו סיבה להימנע מהמודל, אלא רק סיבה להכיר את ההיסטוריה: תקלות ה-AI המתועדות וכשלי סוכנים מאחורי מודלים במחלקה הזו נאספים ב-ארכיון תקלות ה-AI של OrcaRouter שבו כל רשומה כוללת מקורות משלה, חומרה, דירוג מהימנות וסימון שנוי במחלוקת.

שניהם מודלים סיניים מסוג sparse mixture-of-experts עם חלונות של מיליון טוקנים ומשקולות פתוחות, שיצאו בהפרש של אחד עשר שבועות — DeepSeek V4.1 Flash ב-10 בספטמבר 2026 ו-Step 5 Preview ב-20 בספטמבר 2026. הם הזוג הקרוב ביותר בכל מערך ההשוואה של המודל הזה, מה שהופך את ההבדלים ששורדים את ההקבלה למעניינים. אלה הם הרישיון, תקרת הפלט והווידאו.

היכן שהשניים האלה בעצם נפרדים לדרכם

• מחיר קלט — Step 5 Preview 1.00$ למיליון טוקנים בפלטפורמה של StepFun לעומת DeepSeek V4.1 Flash 0.15$ מחוץ לשעות שיא, וכפול ל-0.30$ בחלונות שיא בימי חול של DeepSeek

• מחיר פלט — ‏$2.70 לעומת ‏$0.60 מחוץ לשעות שיא, ‏$1.20 בשעות שיא

• קלט עם פגיעת מטמון — Step 5 Preview ‏$0.10 למיליון, הנחה של 95%, לעומת DeepSeek V4.1 Flash ‏$0.003 בשעות שפל ו־$0.006 בשעות שיא, הנחה של 98%, והיחס הרחב ביותר בכל מקום באחד מהכרטיסים

• תמחור לפי שעות היום — אין ב-StepFun, לעומת DeepSeek שמכפיל את כל שלושת המונים בין 01:00 ל-04:00 ושוב בין 06:00 ל-10:00 UTC בימי חול, למעט חגים ציבוריים בסין

• הקשר — 1M טוקנים עבור שניהם; DeepSeek מפרסמת את הנתון כ־1,048,576

• פלט מקסימלי — Step 5 Preview ‏64k טוקנים לפי התיעוד של StepFun לעומת DeepSeek V4.1 Flash ‏384,000 טוקנים, פי שישה מהתקרה

• מודאליות — Step 5 Preview מקבל טקסט, תמונות וווידאו לעומת DeepSeek V4.1 Flash, טקסט ותמונות, ללא מסלול וידאו

• ארכיטקטורה — Step 5 Preview 600B סה"כ, 27B פעילים לעומת DeepSeek V4.1 Flash 552B סה"כ, 16B פעילים, כך שהמודל הזול יותר גם מפעיל 41% פחות פרמטרים לכל טוקן

• רישיון — StepFun Model License 1.0, מענק מותאם אישית עם ייחוס וספי רישיון מסחרי נפרדים לעומת DeepSeek V4.1 Flash תחת MIT, רישיון מאושר OSI ללא סף לקריאה

• ציון עצמאי — 44 עבור Step 5 Preview לעומת 39.46 עבור DeepSeek V4.1 Flash במאמץ מרבי, שניהם ב-Intelligence Index v4.3.2

• עלות עצמאית לכל משימת אינדקס שהושלמה — בערך $0.71 לעומת $0.27

קראו את שתי השורות האחרונות כזוג והחשבון לפי נקודה יוצא מעצמו: כ-1.6 סנט לנקודת מדד עבור Step 5 Preview לעומת כ-0.7 סנט עבור DeepSeek V4.1 Flash. המודל הזול יותר הוא גם המודל הזול יותר ליחידת יכולת מדודה, וזה יוצא דופן — מודלים בהנחה בדרך כלל קונים את הציון שלהם ברב-מלל או בטוקני חשיבה. DeepSeek V4.1 Flash פלט 88,574 טוקני פלט לכל משימת מדד, היטב בתוך הנורמות של התחום. Step 5 Preview פלט כ-160 מיליון טוקני פלט על פני החבילה המלאה וקיבל מהמעריך תווית של "מאוד רב-מלל". המודל של StepFun לא קונה את ארבע וחצי הנקודות שלו ביעילות.

A generated two-column scoreboard titled "Step 5 Preview vs DeepSeek V4.1 Flash", with a footer noting prices are per StepFun and DeepSeek's own rate cards, index figures per Artificial Analysis at maximum effort, and that DeepSeek's rates double in weekday peak windows. Step 5 Preview: $1.00 / $2.70, cache hit $0.10, 1M-token context, 64k maximum output, text plus image plus video input, index 44, about $0.71 per index task, StepFun Model License 1.0. DeepSeek V4.1 Flash: $0.15 / $0.60 off-peak, cache hit $0.003, 1,048,576-token context, 384,000 maximum output, text plus image input, index 39.46, $0.27 per index task, MIT licence.

ההכפלה בשעת השיא היא בעיה קטנה מכפי שהיא נשמעת, ותקרת התפוקה היא בעיה גדולה יותר.

תמחור השיא של DeepSeek נדון כאילו היה מלכודת, ובדרך כלל הוא לא. הוא חל בין 01:00 ל-04:00 ושוב בין 06:00 ל-10:00 UTC בימי חול, שזה בוקר מוקדם באירופה והשעות הקטנות בארצות הברית, והוא לא כולל סופי שבוע וחגים ציבוריים בסין כלל. ניתן להזיז עבודת אצווה. צוות אירופי שהתעבורה שלו מגיעה לשיא ב-08:00 UTC משלם כפול עבור השעות העמוסות ביותר שלו, וזו העלות האמיתית של ההסדר, אבל אפילו DeepSeek כפול זול יותר לכל טוקן מ-Step 5 Preview בתעריף האחיד שלו. הנקודה המבנית שונה: לכרטיס של StepFun יש עמודה אחת ולכרטיס של DeepSeek יש שתיים, ותקציב שנבנה על עמודה אחת הוא תקציב שיהיה שגוי עבור תמהיל התעבורה האמיתי של מישהו. הדרך הכנה לנסח זאת היא שחלון השיא של DeepSeek הוא בעיית תזמון והתעריף האחיד של StepFun הוא תכונת פשטות, ואף אחד מאלה אינו שווה כשלעצמו פי כמה ממחיר הקלט.

תקרת הפלט היא הקו שבאמת שובר דברים. התיעוד של Step 5 Preview מגביל תגובה בודדת ל-64k טוקנים. DeepSeek V4.1 Flash מאפשר 384,000 — פי שישה — וההשלכה המעשית אינה קשורה לפרוזה ארוכה. היא קשורה להרצות סוכן שהתוצר הסופי שלהן הוא קובץ גדול, ריפקטור של קובץ שלם, סכימה שנוצרת או חילוץ מובנה ארוך. תקרה של 64k פירושה ששימות כאלה חייבות להתפרק למספר קריאות עם מסירה מתואמת ביניהן, וזו עבודת הנדסה שאחרת לא הייתם עושים. זו השורה היחידה בכרטיס שבה המודל הזול קונה לכם משהו שאינכם יכולים לקבל מהמודל היקר יותר בכל מחיר, והיא הסיבה שצוות עם עומס עבודה כזה לא צריך בכלל לקרוא את כרטיס התעריפים.

קלט וידאו הוא אמיתי, והוא שווה פחות ממה שזה נשמע

Step 5 Preview מקבל וידאו, ואילו DeepSeek V4.1 Flash לא. זהו הבדל אמיתי ביכולות וזה הטיעון הבודד החזק ביותר לטובת המודל של StepFun בהשוואה הזו. StepFun מתעדת את הנתיב הנתמך בפירוט: מכולות MP4, QuickTime ו-Matroska, המועברות ככתובת URL, כ-Base64, או באמצעות הפניה ל-Files API, עם קבצי MP4 מבוססי URL מתחת ל-128MB ואורך מומלץ מתחת לחמש דקות. תמונות מוגבלות ל-60 לבקשה, ושתיהן מגיעות עם נמוכות וגבוהותהגדרות פירוט

מה שזה מקנה לך הוא מודל אחד במקום צינור עיבוד. תהליך עבודה שקולט הקלטת מסך, הקלטת הרצאה או קטע ממצלמת דרך ואז מסיק מסקנות לגבי מה שקרה זקוק או למודל וידאו או למנגנון דגימת פריימים שבניתם בעצמכם; מודל שמקבל את הווידאו ישירות ממצמצם את זה לקריאה אחת. מה שזה לא מקנה לך הוא יכולת כללית להבנת וידאו שאפשר לתכנן סביבה מוצר, כי אף אחד לא פרסם הערכה בלתי תלויה להבנת הווידאו של Step 5 Preview. היכולת מתועדת על ידי הספק ואיש אחר לא נתן לה ציון, ופער המדד של ארבע וחצי נקודות שאליו היא משויכת הוא כולו טקסט ותמונה. התייחסו לשורת הווידאו כאל סיבה לבדוק, לא כאל מספר.

שורת הרישיון היא המקום שבו המודל הזול הוא הבחירה הבטוחה

זה החלק בהשוואה שטבלת מחירים לא יכולה להראות, והוא הופך על פיה את הקריאה המקובלת של "אתה מקבל את מה שאתה משלם עליו". DeepSeek V4.1 Flash מופץ תחת MIT — הרישיון המאושר על ידי OSI, בלי טריגר ייחוס, בלי סף הכנסות, בלי הסכם מסחרי נפרד למפעילים גדולים, ובלי עמימות לגבי יצירות נגזרות. המשקלים נמצאים ב-Hugging Face, 552 מיליארד פרמטרים בסך הכול, מהם 16 מיליארד פעילים, ולצוות משפטי שמתבקש לאשר מוצר שנבנה עליהם ממתינה שיחה קצרה.

Step 5 Preview מופץ תחת StepFun Model License 1.0, שהיא הענקה אמיתית של משקלים פתוחים ואינה רישיון קוד פתוח. היא תמידית, עולמית, ללא תמלוגים וכוללת הענקת פטנט, והיא מתירה שימוש מסחרי, כיוונון עדין ויצירות נגזרות. חלים שני תנאים. מוצר או שירות מסחריים המשלבים את המודל ואשר עוברים את רף 100 מיליון המשתמשים הפעילים החודשיים או 20 מיליון דולר בהכנסות בכל חודש קלנדרי חייבים להציג "Powered by StepFun AI" באופן בולט בממשק המוצר ובהסכם המשתמש. ויצרן חומרה או בעל מותג המשווקים את יכולות המודל במכשירים, או עסק של מודל כשירות שההכנסות המשולבות שלו עולות על 20 מיליון דולר בכל תקופה של שנים עשר חודשים, זקוקים לרישיון מסחרי נפרד. שימוש פנימי שאינו חושף את המודל או את יכולותיו בפני צד שלישי נמצא ממש בתוך ההענקה.

עבור סטארטאפ שמבצע כיוונון עדין של Step 5 Preview לעבודה עם מסמכים פנימיים, זה בסדר והרישיון לא עולה דבר. עבור חברה שמתכוונת להשיק מוצר מתארח, זהו סף שצריך למדל, וההבדל בין "אולי נצטרך לנהל משא ומתן בעוד שמונה עשרה חודשים" לבין "לעולם לא נצטרך לחשוב על זה" שווה, בעיני ארגונים רבים, יותר מכמה מכפילים במחיר טוקן. הרישיון של StepFun הוא באותה צורה שבה משתמשים רישיונות open-weight אחרים, והוא אינו מסמך בלתי סביר. הוא פשוט מסמך, בעוד זה של DeepSeek הוא תקן.

למה כל אחד מהם נועד

DeepSeek V4.1 Flash הוא ברירת המחדל הנכונה עבור רוב עומסי העבודה שהשוואה זו מכסה. הוא זול יותר בכל מדד, זול יותר לכל משימה שהושלמה, זול יותר לכל נקודת אינדקס, מתירני יותר ברישיון, נדיב יותר ביותר מפי שניים בחלון הקלט, והוא פועל על 16 מיליארד פרמטרים פעילים לעומת 27 מיליארד של StepFun, מה שחשוב אם אירוח עצמי נמצא במפת הדרכים, כי המכונה הקטנה ביותר שיכולה לשרת אותו קטנה יותר. החסרונות שלו הם ציון אינדקס של 39.46 לעומת 44 והיעדר וידאו. הכפלת חלון השיא שלו היא עניין של תזמון, לא של מבנה.

Step 5 Preview מרוויח את הפרמיה שלו בשלושה מצבים ספציפיים ומפסיד בכל מקום אחר. אתה צריך עוד ארבע וחצי נקודות מדד, והיכולת השולית בראש הלוח שווה לך פי שניים וחצי מעלות המשימה. אתה צריך קלט וידאו באותה קריאה שבה מתבצעת ההסקה. או שאתה צריך מחירון שטוח ובעל עמודה אחת, בלי חלון שעות ביום ובלי לוגיקת תזמון בצינור, וזה פישוט תפעולי אמיתי לצוות שאחרת היה צריך לבנות את המתזמן. אף אחת מאלה אינה סיבה רעה. כולן צרות יותר ממה שהמחירון גורם להן להיראות.

יש דרך ביניים לא דרמטית שראויה להיקרא בשמה, והיא לא לבחור. שני המודלים האלה זולים מספיק כדי להריץ אותם זה מול זה על התעבורה שלך במשך שבוע, וההחלטה שתקבל מהמספרים שלך לכל משימה תהיה טובה מזו שתקבל מאינדקס שאול — במיוחד מפני ששני המודלים נכשלים באופן שונה, ואופני הכשל הם המקום שבו חיה העלות האמיתית. ההשוואה הזו היא גם המקום שבו שורת הווידאו נסגרת ביושר: אם בצינור שלך אין וידאו, הטיעון החזק ביותר למודל של StepFun נעלם, ושאר הכרטיס הוא הפסד ישיר.

DeepSeek V4.1 Flash נמצא ב-OrcaRouter בתור deepseek/deepseek-v4.1-flash בתעריפים המפורסמים של DeepSeek עצמה עם 0% תוספת, ולכך יש השלכה ספציפית עבור המודל הזה: DeepSeek מתמחרת לפי לוח זמנים של שעות שיא ושעות שפל, והעברה כפי שהיא משמעה שעמודת שעות השפל היא מה שאתם משלמים ברגע שהיא חלה, ולא במחזור החוזה הבא. אם אתם מריצים את Step 5 Preview במקום אחר ורוצים גיבוי זול לרוב התעבורה שלכם שאינה וידאו, זהו כלל ניתוב אחד שמצביע על מודל באותו מפתח — ומעבר אוטומטי בעת כשל פירושו שנקודת קצה לא מוכרת לעולם אינה הופכת לנקודת כשל יחידה בנתיב ייצור. Step 5 Preview עצמו אינו בקטלוג החי של OrcaRouter; קראו לו דרך הפלטפורמה של StepFun עצמה, או ארחו אותו בעצמכם מנקודות הבדיקה FP8, BF16 או NVFP4 שהספק מפרסם.

A screenshot of the Artificial Analysis analysis page for DeepSeek V4.1 Flash at maximum effort, showing an Intelligence Index score of 39 with a 98% cache discount, $0.30 input and $1.20 output per million tokens, a cost of $0.27 per completed index task, a 250-million-token evaluation run flagged as very verbose, and technical specifications of 552 billion total parameters, 16 billion active parameters and an MIT licence.

הכרעת הדין, בפסקה אחת שאפשר לפעול לפיה

אם עומס העבודה שלך מורכב מטקסט ותמונות, DeepSeek V4.1 Flash הוא המודל הטוב יותר בכל נקודת תמחור בכרטיס, והפער של ארבע וחצי נקודות במדד הוא עלות אמיתית אך מצומצמת. אם עומס העבודה שלך דורש תגובה אחת של 384 אלף טוקנים, DeepSeek V4.1 Flash הוא היחיד מבין השניים שמסוגל לכך. אם הצוות המשפטי שלך מעדיף רישיון סטנדרטי ולא רישיון מותאם אישית, DeepSeek V4.1 Flash הוא שוב התשובה. Step 5 Preview שווה את תוספת המחיר רק כאשר אתה צריך באופן ספציפי קלט וידאו, או כאשר ארבע וחצי נקודות מדד בראש הלוח העצמאי משנות את מה שהמוצר שלך יכול לעשות — ואם זה המקרה, שים לב שהמודל מפורט יתר על המידה, כלומר תוספת המחיר לכל משימה היא בערך פי 2.6 ולא פי 6.7 כפי שמשתמע משורת הקלט. בחן את שניהם מול התעבורה שלך. כרטיס התעריפים אומר לך איזה מהם זול יותר; רק ה-trace שלך אומר לך אם היקר שווה את זה.

OrcaRouter's model page for DeepSeek V4.1 Flash, showing the catalogue path deepseek/deepseek-v4.1-flash, a 1,048,576-token context window with up to 384,000 output tokens, text and image input, and pricing of $0.15 per million input tokens and $0.60 per million output tokens.