
Muse Wonder לעומת DeepSeek V4 Pro: 4.52 דולר לכל משימה מול 0.67 דולר, ו-16 נקודות מדד ביניהם
- OrcaחדשOrca: OrcaCyber Zero 1.52026-10-10$3.00 / $7.50 לכל 1M טוקנים · 65 tok/s
- openaiחדשOpenAI: GPT-6.1 Sol2026-09-2952אינטליגנציה
- anthropicAnthropic: Claude Sonnet 5.52026-09-2856אינטליגנציה
- typesafeTypeSafe: Jev 1.132026-09-24$0.04 / $0.00 לכל 1M טוקנים · 158 tok/s
- OpenAIOpenAI: GPT-6 Luna2026-09-2238אינטליגנציה
- OpenAIOpenAI: GPT-6 Sol2026-09-2248אינטליגנציה
- AnthropicAnthropic: Claude Opus 5.52026-09-2258אינטליגנציה
- xAIGrok 4.72026-09-2146אינטליגנציה
- OrcaOrca: OrcaCyber Zero 1.02026-09-17$3.00 / $7.50 לכל 1M טוקנים · 42 tok/s
- OrcaOrca: OrcaVerify Text 1.02026-09-16$2.00 / $0.00 לכל 1M טוקנים · 478 tok/s
- DeepSeekDeepSeek: DeepSeek V4.1 Flash2026-09-1040אינטליגנציה
- OpenAIOpenAI: GPT-6 Astra2026-09-0453אינטליגנציה77כתיבת קוד
- GoogleGoogle: Gemini 3.8 Flash2026-09-0241אינטליגנציה76כתיבת קוד
- AlibabaQwen: Qwen3.8 Max (0902)2026-09-0245אינטליגנציה76כתיבת קוד
- AnthropicAnthropic: Claude Fable 5.12026-09-0153אינטליגנציה82כתיבת קוד
- TencentTencent: Hy4 preview2026-08-28$0.83 / $2.50 לכל 1M טוקנים · 57 tok/s
- AlibabaQwen: Qwen3.8 Flash2026-08-26$0.15 / $0.47 לכל 1M טוקנים · 194 tok/s
- z-aiZ.ai: GLM 5.3 Flash2026-08-2642אינטליגנציה72כתיבת קוד
- DeepSeekDeepSeek: DeepSeek V4 Flash Vision (Exp)2026-08-21$0.22 / $0.66 לכל 1M טוקנים · 228 tok/s
- z-aiZ.ai: GLM 5.32026-08-1845אינטליגנציה75כתיבת קוד
ההשוואה בין Muse Wonder ל-DeepSeek V4 Pro אינה באמת השוואת מודלים. זוהי השוואה של מחיר לכל משימה, עם פער ביכולות. לפי המדידות העצמאיות של Artificial Analysis, DeepSeek V4 Pro עומד על כ-$0.67 לכל משימת Intelligence Index ב-API של DeepSeek V4 Pro במחיר של $1.32 למיליון טוקנים בקלט ו-$3.96 למיליון טוקנים בפלט. Muse Wonder (max) עומד על כ-$4.52 לכל משימת אינדקס במחיר של $4.00 בקלט ו-$20.00 בפלט. זה בערך פי 6.7 מהעלות ליחידת יכולת נמדדת, לעומת ציון אינדקס גולמי של 36 ל-DeepSeek V4 Pro ו-52 ל-Muse Wonder.
אז השאלה היא לא איזה מודל טוב יותר. השאלה היא אם שש עשרה נקודות אינדקס ונתיב קלט מולטימודאלי שווים כמעט פי שבעה מעלות ההרצה — ועבור רוב עומסי העבודה שמעבירים הרבה טוקנים, החשבון אומר לא. הנה היכן שהחשבון הזה מתפרק והיכן שהוא מחזיק.
האריתמטיקה שבאמת מכריעה את זה
שני הנתונים מגיעים מ-Artificial Analysis, נמדדים לפי אותו מדד, ולכן הם ניתנים להשוואה ישירה באופן שלוחות הניקוד של הספקים אינם:
• מדד האינטליגנציה של Artificial Analysis — Muse Wonder (max) 52, מדורג #9 מתוך 219; DeepSeek V4 Pro 0813 (max) 36, מדורג #9 מתוך 117
• עלות לכל משימת אינדוקס — Muse Wonder כ-4.52$; DeepSeek V4 Pro כ-0.67$
• מחיר מחירון — Muse Wonder $4.00 לקלט / $20.00 לפלט למיליון טוקנים; DeepSeek V4 Pro $1.32 לקלט / $3.96 לפלט ב-API משלו
• מחיר משוקלל לפי תמהיל 7:2:1 של פגיעות מטמון/קלט/פלט — DeepSeek V4 Pro כ-$0.69 למיליון טוקנים; Muse Wonder כ-$2.94
• הנחת מטמון — DeepSeek V4 Pro 97%; Muse Wonder כ-95%
• טוקנים של פלט שנצרכו בהערכה — DeepSeek V4 Pro כ-160 מיליון; Muse Wonder כ-130 מיליון
• מהירות פלט — DeepSeek V4 Pro כ-91.7 טוקנים לשנייה; Muse Wonder טרם פורסם על ידי אותה מעבדה
• חלון הקשר — בשניהם 1,048,576 טוקנים
• קלטים מודאליים — Muse Wonder מקבל טקסט, תמונה, דיבור, וידאו וקבצים; DeepSeek V4 Pro הוא טקסט בלבד
• משקלים — DeepSeek V4 Pro הוא מודל תערובת מומחים עם משקלים פתוחים תחת רישיון MIT, בעל 1.6 טריליון פרמטרים בסך הכול ו-49 מיליארד פעילים; Muse Wonder הוא קנייני


מספרי המדד נראים קרובים יותר מכפי שהם בפועל, מכיוון שהמכנים של הדירוג שונים. המקום התשיעי של Muse Wonder הוא מתוך 219 מודלים; המקום התשיעי של DeepSeek V4 Pro הוא מתוך 117. אותו מספר דירוג, מיקום שונה מאוד בשדה.
מה קונים לך ב-0.67 דולר למשימה
DeepSeek V4 Pro שוחרר ב-13 באוגוסט 2026, מה שאומר שהוא צבר חודשיים של שימוש בייצור ומדידה בלתי תלויה. הבגרות הזו ניכרת במספרים שאינם ציוני בנצ'מרק: הנחת מטמון של 97%, מחיר משוקלל מפורסם, מהירות פלט מדודה, והערכת עלות לכל משימה — ארבעת הדברים שצריך כדי לבנות מודל תקציב. ל-Muse Wonder אין אף אחד מאלה מלבד נתון העלות לכל משימה, כי הוא בן יום.
זה גם טקסט בלבד, וזו מגבלה אמיתית ולא הערת שוליים. אם הפייפליין שלך קולט אודיו או וידאו, Muse Wonder מאחד שלב תמלול ושלב הסקה לקריאה אחת; DeepSeek V4 Pro דורש שתזרים את התמלול כטקסט. האם זה משנה תלוי לחלוטין במודאליות הקלט שלך — עבור עוזר קוד או פייפליין של מסמכים זה אף פעם לא עולה.
רישיון המשקולות הפתוחות הוא החצי השני של הצעת הערך, והוא הדבר ש-Muse Wonder לא יכולה להשתוות לו בשום מחיר. משקולות ברישיון MIT בהיקף כולל של 1.6 טריליון ו-49 מיליארד פרמטרים פעילים אומרות שצוות שיש לו החומרה יכול להריץ את המודל הזה על תשתית משלו, בלי חיוב לפי טוקן, בלי הגבלת קצב, ובלי ספק שיכול להוציא את נקודת הביקורת מכלל שימוש. עבור עומס עבודה בנפח גבוה וקבוע ודרישת תאימות שהנתונים לעולם לא יוצאים מהבניין, לעתים קרובות זה כל ההחלטה — ומחיר ה-API שלמעלה הוא אז רק הדרך הזולה ביותר ליצור אב טיפוס לפני שקונים GPUs.
מה קונה לך התוספת של $3.85 לכל משימה
שש-עשרה נקודות מדד אינן דבר של מה בכך. זהו ההבדל בין מודל שמדורג באמצע החזית הנוכחית לבין כזה שמדורג בעשירייה הראשונה, ובמשימות סוכניות הפער נוטה להתרחב ולא להצטמצם, משום ששגיאות מצטברות לאורך קריאות לכלים.
הטבלה שמדווחת על ידי הספק של מטא עצמה ממקמת את החוזקות של Muse Wonder באותו מקום: Terminal-Bench 4.0-AA ב-85.6, SWE-Marathon ב-78.8, OSWorld V2.1 ב-72.6 לשימוש במחשב, ו-60.5 ב-AutomationBench-AA. אלו הן חבילות סוכנים ארוכות-טווח שבהן מודל צריך להחזיק תוכנית לאורך צעדים רבים, ומטא מדווחת כי Muse Wonder תחרותי עם Claude Opus 5.5 ו-GPT-6 Astra במספר מהן. כל זה מדווח על ידי הספק ואף אחד מהן לא שוחזר באופן עצמאי — אותה הסתייגות שחלה על כל טבלת השקה.
היכולת שלא נמצאת באף אחד מהבנצ'מרקים האלה היא זיכרון. Muse Wonder מגיעה עם תכונה ש-Meta מכנה Active Memory, מצב מתמשך לאורך סשן, ובנוסף Active Focus לניהול קשב במשימות ארוכות. ההקשר של 1M ב-DeepSeek V4 Pro הוא חלון שאתם מנהלים בעצמכם; אם המימוש של Meta מספק את הסחורה, זהו סוג אחר של יכולת ולא מספר גדול יותר. זו גם הטענה שהכי פחות סביר שאפשר לאמת מכרטיס מודל, וזו שצריך לבדוק בצורה הקפדנית ביותר לפני שמשלמים עליה.
יש טיעון בצד העלות בעד Muse Wonder שאין לו דבר עם איכות: הסקה מחייבת במדרג מאמץ ממינימלי ועד מקסימלי, עם ברירת מחדל בינונית. זה לא הנחה, אבל זה חוגה. הפעלת Muse Wonder במינימלי או נמוך על תעבורת סיווג וחילוץ מונעת מתעריף הפלט של $20 למיליון לחול על טוקנים שלא היה צורך להוציא. המלכודת היא להשאיר הכול בברירת המחדל בעומס עבודה שמודל זול יותר היה עובר בו.
היכן ששני המודלים מפסיקים להתחרות
בשלב מסוים ההשוואה מפסיקה להיות על פער במחיר והופכת להיות על רישיון ושליטה. המשקולות של DeepSeek V4 Pro ניתנות להורדה תחת רישיון MIT. זה אומר כיוונון עדין, זה אומר פריסה מכומתת על החומרה שלך, וזה אומר צ'קפוינט שממשיך לעבוד אם הספק משנה את תנאיו. שום דבר ממה ש-Muse Wonder מציעה אינו מהווה תחליף לכך, והנתון של 0.67 דולר למשימה הוא בעצם נקודת המוצא להחלטה על אירוח עצמי ולא סיומה.
לעומת זאת, אם אתה זקוק לדיבור ולווידאו כקלטים ממעלה ראשונה, או לזיכרון מתמשך חוצה־הפעלות כתכונה מנוהלת ולא כמשהו שאתה בונה בעצמך, הארכיטקטורה של DeepSeek V4 Pro לא משיגה את אלה בשום מחיר. אלה שני הקצוות של הספקטרום שבהם זה מפסיק להיות השוואת עלויות.

שניהם נגישים מנקודת קצה אחת
DeepSeek V4 Pro נמצא ב-OrcaRouter. גם נקודת הביקורת מ-13 באוגוסט שאותה העריכה Artificial Analysis וגם הבנייה המוקדמת יותר של V4 Pro רשומות בתעריף של $0.66 למיליון טוקני קלט ו-$1.98 למיליון טוקני פלט, עם תעריף קריאה מהמטמון של $0.022. אלה התעריפים של החברה עצמה, המועברים הלאה ללא תוספת רווח, וזו הסיבה שהם נמוכים מהנתון של $1.32/$3.96 שבו השתמשה Artificial Analysis: העלות לכל משימה שלמעלה מחושבת לפי תמחור ה-API הסטנדרטי שלה, ומסלול זול יותר לאותה נקודת ביקורת משנה את הצד השמאלי של ההשוואה בלי לשנות את המודל.
Muse Wonder אינו זמין ב-OrcaRouter. אין רשומה של meta/muse-wonder בקטלוג שלנו, והמאמר הזה לא ירמוז שאחת קיימת — ה-API של Meta עצמה ו-Muse Code הם המקום שבו הוא פועל כיום. מה שכן יש לנו מ-Meta Superintelligence Labs הוא Muse Spark 1.2 ו-Muse Spark 1.1, כך שלמשפחה יש מסלול למרות שלגרסה הזו אין.
הסיבה שמשנה להחלטה הספציפית הזו היא שהפער בין $4.52 ל-$0.67 גדול מספיק כדי שצריך לבדוק אותו על התעבורה שלך לפני שמאמינים לו. OrcaRouter מגישה למעלה מ-200 מודלים בנקודת קצה אחת תואמת OpenAI עם מחירי מחירון של ספקים מועברים ללא שינוי, כך שניתן להפנות מערך בדיקות שנבנה מול DeepSeek V4 Pro למודל שני על ידי שינוי מחרוזת, וקיצוץ מחיר של ספק מופיע באותו יום ולא במחזור החיוב הבא. עבור השוואה שבה היחס הוא כל הטיעון, הדבר הזול ביותר שאתה יכול לעשות הוא למדוד את תמהיל המשימות שלך.
השיחה
• העדיפו כברירת מחדל את DeepSeek V4 Pro לעבודה בנפח גבוה, בטקסט בלבד וברגישה לעלויות. במחיר של 0.67 דולר למשימת אינדקס לעומת 4.52 דולר, הוא יצטרך להפסיד קשות במשימה הספציפית שלך כדי שהמודל הזול יותר יהיה התשובה הלא־נכונה, והוא נושא רישיון משקלים פתוחים שאין ל-Muse Wonder אפשרות להציע בשום מחיר.
• העבר עומסי עבודה ספציפיים אל Muse Wonder כאשר המשימה היא ארוכת טווח וסוכנית, כאשר הקלט כולל אודיו או וידאו, או כאשר זיכרון מתמשך בין הפעלות שווה לשלם עבורו מחיר של שירות מנוהל.
• אל תשלמו עבור Muse Wonder במאמץ ברירת מחדל על תעבורה שמודל זול יותר עובר. סולם המאמץ הוא מנוף העלות היחיד שהמודל נותן לכם, וכדאי להשתמש בו.
• צפו שהפער של 16 נקודות יהיה משמעותי יותר מכפי שהמדד מרמז בסוכנים רב-שלביים, ופחות מכפי שהוא מרמז בחילוץ, סיווג ותמצות חד-פעמיים.
עלות של כמעט פי שבעה עבור שש עשרה נקודות מדד היא עסקה גרועה לעומס עבודה ממוצע ועסקה טובה לעומס ספציפי. הפער רחב מספיק כדי לגלות באיזה צד אתה נמצא במחיר של אחר צהריים של בדיקות A/B.
השוואות במאמר הזה2
זוהה מתוך המאמר הזה · בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית
