
Muse Spark מול Qwen 4 Max: למחצית מההשוואה הזו אין עדיין נקודת קצה
- OrcaחדשOrca: OrcaCyber Zero 1.52026-10-10$3.00 / $7.50 לכל 1M טוקנים · 72 tok/s
- openaiOpenAI: GPT-6.1 Sol2026-09-2952אינטליגנציה
- anthropicAnthropic: Claude Sonnet 5.52026-09-2856אינטליגנציה
- typesafeTypeSafe: Jev 1.132026-09-24$0.04 / $0.00 לכל 1M טוקנים · 732 tok/s
- OpenAIOpenAI: GPT-6 Luna2026-09-2238אינטליגנציה
- OpenAIOpenAI: GPT-6 Sol2026-09-2248אינטליגנציה
- AnthropicAnthropic: Claude Opus 5.52026-09-2258אינטליגנציה
- xAIGrok 4.72026-09-2146אינטליגנציה
- OrcaOrca: OrcaCyber Zero 1.02026-09-17$3.00 / $7.50 לכל 1M טוקנים · 35 tok/s
- OrcaOrca: OrcaVerify Text 1.02026-09-16$2.00 / $0.00 לכל 1M טוקנים · 821 tok/s
- DeepSeekDeepSeek: DeepSeek V4.1 Flash2026-09-1040אינטליגנציה
- OpenAIOpenAI: GPT-6 Astra2026-09-0453אינטליגנציה77כתיבת קוד
- GoogleGoogle: Gemini 3.8 Flash2026-09-0241אינטליגנציה76כתיבת קוד
- AlibabaQwen: Qwen3.8 Max (0902)2026-09-0245אינטליגנציה76כתיבת קוד
- AnthropicAnthropic: Claude Fable 5.12026-09-0153אינטליגנציה82כתיבת קוד
- TencentTencent: Hy4 preview2026-08-28$0.83 / $2.50 לכל 1M טוקנים · 52 tok/s
- AlibabaQwen: Qwen3.8 Flash2026-08-26$0.15 / $0.47 לכל 1M טוקנים · 108 tok/s
- z-aiZ.ai: GLM 5.3 Flash2026-08-2642אינטליגנציה72כתיבת קוד
- DeepSeekDeepSeek: DeepSeek V4 Flash Vision (Exp)2026-08-21$0.22 / $0.66 לכל 1M טוקנים · 185 tok/s
- z-aiZ.ai: GLM 5.32026-08-1845אינטליגנציה75כתיבת קוד
עמוד שמשווה את Muse Spark לQwen 4 Max סובל מבעיה שאין לה שום קשר לאיכות של אף אחד מהמודלים, והבעיה שייכת למשפט הראשון ולא למשפט האחרון. Muse Spark אמיתי וניתן לקריאה: Meta Superintelligence Labs הציגה את המשפחה ב-8 באפריל 2026, ונקודת הבדיקה הנוכחית, Muse Spark 1.3, זמינה באופן כללי מאז 2 בספטמבר 2026 במחיר של 1.25 דולר למיליון טוקנים בקלט ו-4.25 דולר למיליון בפלט. Qwen 4 Max אינו ניתן לקריאה ומעולם לא היה. הוא הוצג על במה בכנס Apsara בהאנגג'ואו ב-22 בספטמבר 2026 ומאז לא פורסם דבר — אין כרטיס מודל, אין מזהה API, אין חלון הקשר, אין מחיר, אין משקולות, אין ציון בנצ'מרק. לכן הגרסה הישרה היחידה של ההשוואה הזו היא תשובה בת שני חלקים: מה Qwen 4 Max המוצהר אמור להיות, ואיך Muse Spark משתווה לדגם הדגל של Qwen שאליו אפשר באמת לשלוח בקשה היום, وهو Qwen3.8-Max.
מהו בדיוק Qwen 4 Max
זהו פריט ברשימה. ב-Apsara, ראש Qwen LLM ליו דא ייהנג הציג ארבע רמות — Qwen 4 Max כספינת הדגל, Qwen 4 Flash, Qwen 4 Plus ו-Qwen 4 27B — תיאר את המשפחה כמתאמנת על ארכיטקטורה מהדור החדש, ואמר שהיא תגיע בקרוב. זה כל התיעוד הפומבי. אין תאריך משויך לאף רמה, ובששת השבועות שחלפו מאז, לא פורסם דבר שיאפשר לך לתכנן על בסיסו.
מספר אחד שמסתובב לצד ההודעה אינו שייך לה. יעד "5 עד 10 טריליון פרמטרים" שמשויך לחדשות Qwen 4 הוא הצהרה צופה פני עתיד לגבי הדורות שאחרי Qwen 4 — טווח הזמן של Qwen 4.5 ו-Qwen 5 — ולא מפרט של Qwen 4 Max. Alibaba לא הצמידה כלל מספר פרמטרים ל-Qwen 4 Max. אם תראו אותו מתואר החודש כמודל בעל כמה טריליוני פרמטרים, הנתון הזה הועבר משקופית אחרת, וכדאי לסרב לחזור עליו.
מה שכן קיים הוא תצוגה מקדימה חלקית של הארכיטקטורה, תחת שם אחר. Qwen3.8-Flash-Next פורסם כקוד פתוח בסוף אוגוסט 2026, וכרטיס המודל שלו מתייג אותו כתצוגה מקדימה של ארכיטקטורת Qwen 4: מודל דליל עם 125 מיליארד פרמטרים עיקריים ועוד 51 מיליארד פרמטרים של הטמעות N-gram, שמפעיל בערך 6 מיליארד בכל צעד, עם חלון הקשר מקורי של 262,000 טוקנים ועלות אימון מדווחת נמוכה בכ-90 אחוז מזו של Qwen3.7-Plus. זה מספר לך את הצורה של מה שעומד לבוא. זה לא מספר לך מה Qwen 4 Max משיג, כמה הוא עולה, או מה הוא מקבל.
• זמינות — Qwen 4 Max: הוכרז ב-22 בספטמבר 2026, אין נקודת קצה, אין תאריך; Muse Spark 1.3: זמין באופן כללי מאז 2 בספטמבר 2026
• ציוני בנצ'מרק שפורסמו — אין כאלה עבור Qwen 4 Max; Meta מפרסמת כרטיס ניקוד סוכני מלא עבור Muse Spark 1.3
• מספר הפרמטרים — לא נחשף עבור Qwen 4 Max; גם עבור Muse Spark 1.3 לא נחשף, אם כי Alibaba אישרה 2.4 טריליון בסך הכול עם 95 מיליארד פעילים בדגם הדגל המשווק שלה
• מחיר — לא הוכרז עבור Qwen 4 Max; $1.25 / $4.25 למיליון טוקנים עבור Muse Spark 1.3, עם מסלול Contributor במחיר $0.10 / $0.20
• חלון הקשר — טרם הוכרז; 1,048,576 אסימונים עבור Muse Spark 1.3
• משקלים — אף אחד מהם אינו פתוח. המשקלים הפתוחים בשתי המשפחות הללו שייכים ל-Qwen3.8-2.4T-A95B, ומצד Meta, ל-Muse Spark Open ול-Muse Glimmer
ההשוואה שאתם באמת יכולים להריץ
Qwen3.8-Max הוא המודל שכנגדו יימדדו ארבעת דרגי Qwen 4, והוא משרת תעבורת ייצור כבר היום: זמין באופן כללי מאז 3 באוגוסט 2026 במחיר של $2.00 למיליון טוקנים בקלט ו-$6.00 למיליון טוקנים בפלט, אחיד לאורך חלון ההקשר ללא תוספת מחיר על פרומפטים ארוכים, בנוי כתערובת מומחים עם 2.4 טריליון פרמטרים ו-95 מיליארד פרמטרים פעילים לכל טוקן, ועם משקולות פתוחות מאז 12 באוגוסט 2026 בתור Qwen3.8-2.4T-A95B הן ב-BF16 והן ב-FP8 תחת רישיון Qwen מותאם. הפרט האחרון הזה חשוב וקל לפספס אותו: המשקולות של הדגם המוביל יצאו לאור, וה-API המתארח הוא נוחות מעליהם ולא הדרך היחידה.
התמונה הבלתי־תלויה של הצמד נקייה באופן יוצא דופן, מכיוון ש-Artificial Analysis מפרטת את שניהם, ושניהם יצאו לאור בהפרש של עשרה ימים זה מזה כשגרסת האינדקס הזהה עומדת על הפרק. כל מה שלהלן לקוח מאותן רשימות, ושני המודלים לא הורצו מחדש על תשתית בדיקה משותפת — יש להתייחס להשוואה כקריאה זה־מול־זה של מדידות שפורסמו, ולא כניסוי מבוקר.
• מדד האינטליגנציה — Muse Spark 1.3 (Max) 48, דירוג 24 מתוך 217, לעומת Qwen3.8-Max (0902) 45, דירוג 33 מתוך 217
• מהירות פלט — 121.9 טוקנים/שנייה לעומת 39.3 טוקנים/שנייה, כאשר מודל Qwen נמצא בדירוג 181 מתוך 186 ומודל Meta ב-43 מתוך 186
• עלות לכל משימת Index שהושלמה — $1.60 לעומת $5.41
• מחיר מחירון למיליון טוקנים — $1.25 קלט / $4.25 פלט לעומת $2.00 קלט / $6.00 פלט
• חלון הקשר — 1,048,576 טוקנים לעומת 984,000
• מילוליות ב-Index — 170M אסימוני פלט לעומת 190M
הדבר המעניין בקבוצה הזו הוא שמודל Qwen איטי ויקר יותר בכל ציר, ובמקביל משיג שלוש נקודות מדד פחות — והפער אינו שולי. בקצב של 39.3 אסימונים בשנייה לעומת 121.9, Muse Spark 1.3 מהיר פי שלושה בקירוב, והעלות שלו לכל משימה שהושלמה היא כשליש מזו של Qwen3.8-Max — 1.60 דולר לעומת 5.41 דולר — במחירים שנבדלים רק בכ-40 אחוז לאסימון. ההבדל הוא המהירות, לא לוח התעריפים: מודל שלוקח לו פי שלושה זמן להפיק כל אסימון מוציא כסף בזמן שהוא ממתין. כל מי שישווה בין השניים לפי מחיר המחירון בלבד יגיע למסקנה שגויה לגבי זה שזול יותר להריץ.

שני דברים ממתנים זאת, מפני שהגרסה הכנה של ההשוואה זקוקה לשניהם. הראשון הוא מודאליות. Muse Spark מתועד על ידי Meta כמקבל טקסט, תמונה, וידאו, אודיו ו-PDF ומחזיר טקסט; Qwen3.8-Max מקבל טקסט, תמונות וווידאו. בצינור עיבוד שנושא מסמכים סרוקים או אודיו, דגל הדגל של Qwen פשוט אינו יכול לקלוט את המטען — ובנפרד מכך, Meta מזהירה שתפיסת אודיו ב-Muse Spark 1.3 אינה נתמכת במלואה ומפנה עומסי אודיו אל Muse Spark 1.2. השני הוא גודל הפער. שלוש נקודות מדד אינן שינוי דרג; זהו סוג של פער שמתהפך בהרנס אחר או בתמהיל משימות אחר. פערי המהירות והעלות הם הממצאים העמידים כאן, ופער התבונה הוא זה שכדאי להחזיק ביד רופפת.
היכן ששתי המשפחות שונות באמת, מעבר לציונים
הגילוי הוא הפיצול החד ביותר. אליבאבא פרסמה את מספר הפרמטרים של Qwen3.8-Max ושחררה את המשקולות שלו; מטא לא פרסמה מספר פרמטרים לאף גרסה של Muse Spark ולא משקולות לאף אחת מהן. שתי סדרות הדגל מוצעות רק כשירות מתארח בצורתן הנוכחית — לא ניתן לארח בעצמך את Muse Spark 1.3, ובזמן שהמשקולות של Qwen3.8-2.4T-A95B קיימות, מודל עם 2.4T פרמטרים הוא אובייקט של מרכז נתונים ולא משהו שמריצים על תחנת עבודה. אבל האפשרות קיימת בצד אחד ולא בצד השני, ואפשרויות שקיימות שוות משהו גם כשאתה לא מממש אותן.
בקרת מאמץ היא הפיצול השני, וזו של Meta מפורטת יותר באופן שמשנה את החשבון שלך. מאמץ החשיבה של Muse Spark פועל ברמות minimal, low, medium, high, xhigh ו-max; רמת max הגיעה ב-4 בספטמבר, יומיים לאחר ההשקה, לאחר בדיקות בטיחות נוספות, והיא התצורה שעומדת מאחורי כל מספר כותרתי ש-Meta פרסמה. Meta גם מוכרת את הצ'קפוינט 1.3 במחיר שני: מסלול Contributor ב-$0.10 / $0.002 במטמון / $0.20 למיליון טוקנים, בערך סדר גודל מתחת לתעריף Standard, בתמורה להרשאה לאמן על הפרומפטים וההשלמות שלך. למסלול הזה אין מקבילה של Qwen, ועבור עומס עבודה בנפח גבוה שאינו רגיש הוא מזיז את השוואת העלויות רחוק יותר מכל נקודת אינדקס.
אגף המשקלים הפתוחים הוא השלישי. אם מה שאתם באמת רוצים הוא משקלים הניתנים להרצה מאחת משתי המשפחות, אף אחד מדגמי הדגל לא מספק לכם את זה. של Meta הם Muse Spark Open ו-Muse Glimmer; של Alibaba הוא Qwen3.8-27B ושאר קו Qwen 3.8 הפתוח. אלה שיחות שונות מזו, וחיפוש של "Muse Spark vs Qwen 4 Max open weights" ענה על שאלה שאף אחד מהספקים לא שאל.

מה היה משנה את הדף הזה
שלושה דברים, שאף אחד מהם אינו תאריך שמישהו הבטיח. כרטיס מודל היה מסדר את מספר הפרמטרים, חלון ההקשר, שורת המודאליות והמחיר במסמך אחד. טבלת בנצ׳מרקים תיתן את המספרים הראשונים שאפשר להציב לצד אלה של Meta. נקודת קצה ששוחררה תהפוך את העמוד הזה למיושן, וזו התוצאה שיש לקוות לה — בנקודה הזו ההשוואה הופכת לזו שהקוראים הגיעו לכאן בציפייה לה, והדבר הישר הוא לומר זאת במקום לכתוב מסביב להיעדרות.
עד אז, האות השימושי הוא הדור המשוחרר של Qwen. Qwen3.8-Max הוא הבסיס ש-Qwen 4 Max צריך לעבור, יש לו משקלים מפורסמים ומחיר מפורסם, והתצוגה המקדימה לארכיטקטורה של Qwen 4 ב-Qwen3.8-Flash-Next מרמזת שהמשפחה נבנית כדי להגיע לאיכות דומה בשבריר מעלות האימון. הנקודה האחרונה היא תחזית ולא עובדה, אבל היא הסיבה לעקוב אחרי מפת הדרכים: משפחה שאימונה זול יותר היא משפחה שאפשר לתמחר באגרסיביות, ותמחור אגרסיבי הוא הדבר היחיד ש-Alibaba סיפקה באופן אמין במשך שנתיים.
הרצת החצי של ההשוואה הזו שקיים
שני המודלים הניתנים לקריאה כאן נמצאים בקטלוג שלנו, מה שהופך את הגרסה המעשית של העמוד הזה לשאלת ניתוב ולא לשאלת מחקר. OrcaRouter מציע את משפחת Qwen 3.8 — Qwen3.8-Max, Qwen3.8-Flash ו-Qwen3.8-27B עם משקולות פתוחות — ואת שני הצ'קפוינטים של Muse Spark שאנו מספקים, Muse Spark 1.1 ו-Muse Spark 1.2, מאחורי נקודת קצה אחת תואמת OpenAI על פני יותר מ-200 מודלים, במחיר המחירון של כל ספק עם 0% תוספת מרווח, המועברת הלאה. Muse Spark 1.3 אינו בקטלוג שלנו, ו-Qwen 4 Max אינו באף קטלוג מפני שהוא עדיין לא קיים; כשאיזה מהם ישוחרר וספק יציע אותו, אותו מפתח הוא המקום שבו הוא יופיע.
מה שזה קונה לך בהשוואה הספציפית הזו הוא היכולת להכריע בשאלת שלוש נקודות האינדקס על התעבורה שלך. DSL לניתוב מעביר חלק מהבקשות מ-Qwen3.8-Max אל Muse Spark 1.2 באמצעות תצורה ולא באמצעות קוד, ומעבר אוטומטי לגיבוי פירושו שקריאה שנכשלה בהקשר ארוך עוברת למודל האחר במקום לעמוד שגיאה. בהתחשב בכך שהפער הבלתי־תלוי בין שתי המשפחות קטן, הניסוי הזה שווה יותר מכל מיקום בטבלת דירוג — וזו הדרך היחידה לגלות אם הפלט של Meta שמהיר פי שלושה באמת חשוב לצורת עומס העבודה שלך.

אז: Muse Spark מנצח בהשוואה כברירת מחדל, וזה יהיה לא ישר להציג את זה כהכרעה. זה המודל עם נקודת קצה, מחיר, חלון הקשר ולוח ציונים. ל-Qwen 4 Max יש הכרזה על במה, רשימה בת ארבע דרגות ותצוגה מקדימה של הארכיטקטורה שלו שפועלת תחת שם אחר. תחזרו כשכרטיס המודל יגיע; השאלה המעניינת אז תהיה אם הכלכלה של מפת הדרכים של Alibaba תגיע לקו המחיר לפני שהצ'קפוינט הבא של Meta יעשה זאת.
השוואות כמו זו הן גם המקום שבו מצבי הכשל מתגלים: תקריות AI מתועדות וכשלי סוכנים שמאחורי מודלים מהסוג הזה נאספים בארכיון תקריות AI של OrcaRouter, שבו כל רשומה נושאת את מקורותיה, החומרה, דירוג הביטחון ודגל המחלוקת שלה.
השוואות במאמר הזה2
זוהה מתוך המאמר הזה · בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית
