
GPT-6 Astra מול Fugu Max: התעריף האחיד פוגש את התעריף המדורג
- OrcaחדשOrca: OrcaCyber Zero 1.52026-10-10$3.00 / $7.50 לכל 1M טוקנים · 59 tok/s
- openaiOpenAI: GPT-6.1 Sol2026-09-2952אינטליגנציה
- anthropicAnthropic: Claude Sonnet 5.52026-09-2856אינטליגנציה
- typesafeTypeSafe: Jev 1.132026-09-24$0.04 / $0.00 לכל 1M טוקנים · 763 tok/s
- OpenAIOpenAI: GPT-6 Luna2026-09-2238אינטליגנציה
- OpenAIOpenAI: GPT-6 Sol2026-09-2248אינטליגנציה
- AnthropicAnthropic: Claude Opus 5.52026-09-2258אינטליגנציה
- xAIGrok 4.72026-09-2146אינטליגנציה
- OrcaOrca: OrcaCyber Zero 1.02026-09-17$3.00 / $7.50 לכל 1M טוקנים · 39 tok/s
- OrcaOrca: OrcaVerify Text 1.02026-09-16$2.00 / $0.00 לכל 1M טוקנים · 2230 tok/s
- DeepSeekDeepSeek: DeepSeek V4.1 Flash2026-09-1040אינטליגנציה
- OpenAIOpenAI: GPT-6 Astra2026-09-0453אינטליגנציה77כתיבת קוד
- GoogleGoogle: Gemini 3.8 Flash2026-09-0241אינטליגנציה76כתיבת קוד
- AlibabaQwen: Qwen3.8 Max (0902)2026-09-0245אינטליגנציה76כתיבת קוד
- AnthropicAnthropic: Claude Fable 5.12026-09-0153אינטליגנציה82כתיבת קוד
- TencentTencent: Hy4 preview2026-08-28$0.83 / $2.50 לכל 1M טוקנים · 57 tok/s
- AlibabaQwen: Qwen3.8 Flash2026-08-26$0.15 / $0.47 לכל 1M טוקנים · 122 tok/s
- z-aiZ.ai: GLM 5.3 Flash2026-08-2642אינטליגנציה72כתיבת קוד
- DeepSeekDeepSeek: DeepSeek V4 Flash Vision (Exp)2026-08-21$0.22 / $0.66 לכל 1M טוקנים · 204 tok/s
- z-aiZ.ai: GLM 5.32026-08-1845אינטליגנציה75כתיבת קוד
Fugu Max גובה $2.00 עבור כל מיליון טוקנים בקלט ו-$6.00 עבור כל מיליון טוקנים בפלט, והוא גובה זאת גם ב-8,000 טוקנים וגם ב-800,000. GPT-6 Astra גובה $10.00 ו-$50.00 — עד שבקשה עוברת 272,000 טוקנים בקלט, ואז גובה $20.00 ו-$75.00 עבור הבקשה כולה. ההבדל המבני הבודד הזה הוא הדבר המשמעותי ביותר בעימות הזה, והוא זה שנקבר תחת ויכוח על בנצ'מרקים שאף צד לא יכול לנצח בו. Sakana AI שחררה את Fugu Max ב-11 בספטמבר 2026; OpenAI מציעה את GPT-6 Astra כזמינה באופן כללי מאז 3 בספטמבר 2026, כשמדי החיוב שלה נותרו ללא שינוי במהלך התמחור מחדש שפגע בשכבות שמתחתיה ב-7 באוקטובר. אז זו אינה השוואה בין מודלים חדשים. זו השוואה בין שתי פילוסופיות תמחור, שאחת מהן היא פילוסופיית תמחור והאחרת היא מערכת תזמור שלובשת פילוסופיה כזו.
שני כרטיסי התעריפים, לקרוא ולא לסכם
דף התמחור של Sakana עצמו בוטה באופן יוצא דופן לגבי מה ש-Fugu Max מוכר. Fugu Ultra v2 מתומחר כפי שמודל חוד אמור להיות — $5.00 לקלט, $30.00 לפלט, $0.50 למטמון, עם טווח גבוה יותר של $10.00 / $45.00 / $1.00 מעל 272K טוקנים. התעריפים של Fugu Max מתוארים אז באותו דף כקבועים ללא תלות באורך ההקשר. אין טווח עליון לתכנן לפיו. $2.00, $6.00, $0.25 למטמון, בכל גודל פרומפט.
GPT-6 Astra הוא המבנה ההפוך. הדרגה הראשונה שלו נמשכת עד 272,000 טוקני פרומפט בעלות של $10.00 / $50.00, עם קלט שמור במטמון ב-$1.00 וכתיבות למטמון ב-$12.50. מעבר לקו הזה הבקשה מתומחרת מחדש ב-$20.00 / $75.00, עם קלט שמור במטמון ב-$2.00 וכתיבות למטמון ב-$25.00 — וזה חל על הבקשה כולה, לא על העודף. זהו התיעוד של OpenAI כפי שהקטלוג שלנו מציג אותו היום, והוא לא זז מאז ספטמבר.
הצב את השניים זה לצד זה בממדים שמכריעים הצעת חוק:
• קלט, פרומפט קצר — GPT-6 Astra $10.00 ל־1M לעומת Fugu Max $2.00; Fugu Max זול פי 5
• פלט — GPT-6 Astra $50.00 לכל מיליון לעומת Fugu Max $6.00; Fugu Max זול פי 8.3
קלט במטמון — GPT-6 Astra $1.00 לכל 1M לעומת Fugu Max $0.25; Fugu Max זול פי 4
• פרומפט ארוך, מעל 272K — GPT-6 Astra $20.00 / $75.00 לכל 1M לעומת Fugu Max $2.00 / $6.00, ללא שינוי
• מעקב הקשר — GPT-6 Astra 1,050,000 טוקנים, פלט מקסימלי של 128,000 לעומת Fugu Max שלא פורסם
• מודאליות קלט — GPT-6 Astra: קלט טקסט, תמונה וקובץ, פלט טקסט לעומת Fugu Max שלא פורסם
• ציון בלתי תלוי — GPT-6 Astra 53 במדד Artificial Analysis Intelligence Index לעומת Fugu Max אין, אין רשומה בלוח הזה
• משקלים — שניהם סגורים; Fugu Max אינו צ׳קפוינט בכלל

איפה ששורת 272,000 הטוקנים באמת נושכת
בקשה של 300,000 טוקנים ב-GPT-6 Astra אינה יקרה ב-10% יותר מאשר בקשת 270,000 טוקנים. היא מתומחרת ב-$20.00 קלט ו-$75.00 פלט על כל טוקן בשיחה, מה שהופך את קפיצת המדרגה לבערך הכפלה של חשבון הקלט ועלייה של 50% בפלט ברגע שחוצים את הקו. ב-Fugu Max אותה בקשה עולה $2.00 ו-$6.00 למיליון כמו כל בקשה אחרת.
זה חשוב יותר כאן מאשר ברוב דפי ההשוואה, בגלל מה שעבורו נמכר GPT-6 Astra. המיצוב של OpenAI הוא עבודה ארוכת טווח, מקצה לקצה — הדף הארגוני שפורסם ב-9 בספטמבר מציג אותו כמודל שלוקח משימה מהוראה ועד לתוצר מוגמר על פני צעדים רבים ופרק זמן ארוך. לולאת סוכן ששולחת מחדש הקשר הולך וגדל היא בדיוק הצורה שחולפת על פני 272,000 טוקנים בלי שאף אחד מחליט לעשות זאת. חלון ה-1,050,000 טוקנים של Astra מזמין את עומס העבודה שמפעיל את תוספת התשלום של עצמו.
Fugu Max נבנה עבור האינסטינקט ההפוך. Sakana מתארת אותו כמנתב כל משימה למודל הרזה ביותר שמסוגל לפתור אותה, והתעריף האחיד הוא מה שהופך את הניתוב הזה לקריא מבחוץ: לא משנה את מי בוחר המתאם, ולא משנה כמה ארוכה ההנחיה, המונה מראה את אותו הדבר. יש הבדל נוסף אחד שפועל בכיוון ההפוך וכדאי לציין אותו, משום שדף התמחור לא מציין אותו כאזהרה. הדף של Sakana מציין שחיפוש באינטרנט ושליפת תוכן מהאינטרנט מחויבים כעמלות סטאק — תעריף אחיד המבוסס על המודל ברמה הגבוהה ביותר שמעורב בקריאה. כלומר, התעריף האחיד לכל טוקן הוא באמת אחיד, וקריאה משולבת לא בהכרח עולה 2$ ו-6$.

של מי הציונים האלה, בדיוק?
חומר ההשקה של Sakana אומר ש-Fugu Max משיג את הציון הכולל הטוב ביותר בשישה מדדי ביצוע: Terminal Bench 2.1, GPQAD, AA-LCR, GDP.pdf, AutomationBench ו-SWEFish, המתואר כמדד התכנות הפנימי של Sakana עצמה. שום נתונים לא מלווים אף אחת משש הטענות האלה. החברה גם מציינת ש-Fugu Max מרחיב את חזית הפארטו של עלות-ביצועים בשבעה מתוך עשרה מדדים, ושתמחור הפלט שלו נמוך ב-40–60% מ-Sonnet 5, GPT-5.6 Terra ו-Kimi K3. כל אחת מההצהרות האלה היא של Sakana עצמה, ואף אחת מהן לא שוחזרה — אין רשומה ב-Artificial Analysis עבור Fugu Max או עבור אף מודל Fugu.
היעדרות זו היא יותר מבעיית תיוג בהתמודדות הספציפית הזו, בגלל האופן שבו עובדים הציונים של מתזמר. תוצאה של Fugu Max אינה מאפיין של מודל אחד בגרסה אחת. היא מאפיין של מדיניות ניתוב, של מאגר שחברותו לא פורסמה על ידי Sakana, ושל מתאם שאומן לבחור ביניהם. המאגר של Sakana גדל במהדורה הזו כך שיכלול מספר חסר תקדים של מודלים עם משקלים פתוחים ומודלים מתמחים, תוך ציון משפחת NVIDIA Nemotron באמצעות שיתוף פעולה עם NVIDIA — ונגמר שם. החלף חבר אחד במאגר והמספר בבנצ'מרק זז בלי ששם המוצר משתנה.
יש חריג צר שכדאי להכיר, מפני שזה מסוג הפרטים שהולכים לאיבוד. ההערה של Sakana על מהדורת ספטמבר אומרת במפורש ש-Fable 5, Fable 5.1 ו-GPT-6 Astra לא נמצאים במאגר של Fugu Ultra v2. המשפט הזה עוסק ב-Ultra v2. הוא לא אומר דבר על Fugu Max, שהרכבו טרם נחשף. אז השאלה שקורא באמת רוצה לקבל עליה תשובה — האם דגם ה-$10/$50 שאומרים לי להחליף כבר נמצא בתוך המתאם של $2/$6 — אינה מקבלת מענה באף אחת מההצהרות. כל מי שאומר לך לאיזה כיוון זה נופל הסיק זאת.
בצד של GPT-6 Astra הראיות הן בצורה אחרת, אך לא פשוטה יותר. Artificial Analysis מודדת אותו ב-53 במדד ה-Intelligence Index הנוכחי שלה, בעלות של $3.26 לכל משימת אינדקס שהושלמה, 60M אסימוני פלט לאורך אותה הרצה לעומת חציון לוח של קרוב ל-85M, ו-44.6 אסימוני פלט לשנייה — מה שממקם אותו במקום השביעי מתוך 216 מודלים באינטליגנציה ובמקום ה-168 מתוך 185 במהירות. אלה מדידות של צד שלישי על סוויטת מבחנים קבועה, והן המספרים הניתנים להגנה ביותר בעמוד הזה. הטענות המרכזיות של OpenAI עצמה עבור Astra — 98% ב-FrontierMath Tier 4, 99.9% ב-ARC-AGI-3, 100% ב-ExploitBench, 57.9% ב-Terminal-Bench 4.0 — הן דיווחי ספק ולא משוחזרות, והנתון של ARC-AGI-3 בפרט צריך את ההרנס שלו לצידו: ההרצה העצמאית של ARC Prize תחת ההרנס הסטנדרטי שלה מדדה 62.7%, ופרסמה את ה-99.9% כתוצאה תחת מתאם ספק שנושא מצב הסקה בין בקשות.
מה ניתוב עושה להשוואה כמו זו
הקושי המעשי הוא שצד אחד של ההתמודדות הזו נמצא בקטלוג שלנו והצד השני לא. GPT-6 Astra מוגש ב-openai/gpt-6-astra דרך נקודת קצה אחת תואמת OpenAI, בתעריפי המחירון של OpenAI עצמה, מועברים עם 0% תוספת משלנו — מה שאומר שכאשר המונה עליו זז, המונה כאן זז באותו יום ולא בכל פעם שטבלת מרווחים מתרעננת. Fugu Max לא מנותב על ידינו והדף הזה לא טוען שכן. הוא מגיע אליך דרך ה-API התואם OpenAI של Sakana עצמה ומספר פלטפורמות צד שלישי, והוא אינו זמין ב-EU או ב-EEA בזמן ש-Sakana פועלת לקראת עמידה ב-GDPR.
אז A/B אמיתי בין השניים האלה הוא שתי אינטגרציות, שתי חשבוניות ושתי קבוצות של פרטי גישה, ולשנייה מצורפת הגבלה אזורית. מה שמפתח משותף כן קונה הוא החצי הזול של הניסוי: הצמדת פרוסה של התעבורה ל-Astra מאחורי failover אוטומטי, כך שחזרה לאחור היא שינוי קונפיגורציה ולא תקרית. זהו הגרסה בשכבת התעבורה של החוסן ש-Sakana מוכרת כהנחת היסוד של אורקסטרציה — חלש יותר בסוגו, אבל זמין היום ועל מודל שאפשר להצמיד את התנהגותו לגרסה.

ההחלטה, כפי שהוצהרה כהחלטה
בחרו ב-Fugu Max אם העבודה שלכם עתירת טקסט, ניתנת לאימות, ונמצאת בקצה הארוך של טווח ההקשר — או אם העלות החציונית של משימה שהושלמה היא המספר שמכתיב את התקציב שלכם, ולא העלות של קריאה בודדת. התעריף הקבוע הוא יתרון מבני אמיתי לעומת מונה שמכפיל את עצמו מעל 272K, וקלט במטמון במחיר $0.25 הוא שיעור המטמון האגרסיבי ביותר בשני לוחות התעריפים. אל תבחרו בו עבור צינור מולטימודלי על סמך עמוד ההפצה, מפני שעמוד ההפצה אינו מתעד אם הוא מקבל תמונה. בדקו אותו תחילה, והגדירו תקציב אסימוני פלט לפני שאתם מתחילים, מפני שצריכת האסימונים של מתזמר אינה משהו שאפשר להעריך משם המודל.
בחרו ב-GPT-6 Astra אם העבודה היא באמת סוכנית, עתירת שימוש במחשב, ונשענת על הקצה העליון של חלון של מיליון טוקנים — עומס העבודה שבו הראיות הבלתי-תלויות הן החזקות ביותר, ושבו מה שאתם מנהלים הוא העלות لكل משימה, ולא המחיר לכל טוקן. העלות שלו, 3.26 דולר למשימת אינדקס, היא גבוהה, והיא גבוהה מסיבה שקונה זהיר יכול לראות: המודל תמציתי באותה חבילת בדיקות, ומפיק 60M טוקנים בעוד שהמודל החציוני מפיק 85M. במשימה עמוקה ורבת-שלבים שמניבה תוצר מוגמר, תעריף גבוה יותר על פחות טוקנים יכול להסתיים באותו מקום כמו תעריף נמוך על הרבה. אל תבחרו בו לתעבורה של פרומפטים קצרים בנפח גבוה. במחיר קלט שגדול פי חמישה מזה של Fugu Max ופי שמונה ממחיר הפלט שלו, עומס עבודה שלעולם אינו מתקרב לקו 272K אינו מקבל דבר ממה שכרטיס התעריפים של Astra משלם עליו.
הסיכום הכנה הוא ששני המוצרים האלה לא מתומחרים זה מול זה אלא בעיקר מתומחרים מול פחדים שונים. כרטיס התעריפים של Astra בנוי עבור הלקוח שחושש שמודל זול ייכשל במשימה ארוכה. זה של Fugu Max בנוי עבור הלקוח שחושש שמודל טוב יתבזבז על משימה קלה. איזה פחד הוא שלך היא שאלה בנוגע לתעבורה שלך, ואף טבלת בנצ'מרק של ספק לא עונה עליה.
שחרור הוא גם הרגע לבדוק מה השתבש קודם: תקריות ה-AI המתועדות וכשלי סוכנים סביב מודלים בקטגוריה הזו מרוכזים בארכיון תקריות ה-AI של OrcaRouter , כאשר כל רשומה נושאת את המקורות שלה, חומרה, דירוג ביטחון ודגל מחלוקת.
