
MiMo-V2.6-Flash: otwarty checkpoint 309B, który Xiaomi sprzedaje teraz za tokeny
- OrcaNOWOŚĆOrca: OrcaCyber Zero 1.52026-10-10$3.00 / $7.50 za 1 mln tokenów · 66 tok/s
- openaiNOWOŚĆOpenAI: GPT-6.1 Sol2026-09-2952Inteligencja
- anthropicAnthropic: Claude Sonnet 5.52026-09-2856Inteligencja
- typesafeTypeSafe: Jev 1.132026-09-24$0.04 / $0.00 za 1 mln tokenów · 159 tok/s
- OpenAIOpenAI: GPT-6 Luna2026-09-2238Inteligencja
- OpenAIOpenAI: GPT-6 Sol2026-09-2248Inteligencja
- AnthropicAnthropic: Claude Opus 5.52026-09-2258Inteligencja
- xAIGrok 4.72026-09-2146Inteligencja
- OrcaOrca: OrcaCyber Zero 1.02026-09-17$3.00 / $7.50 za 1 mln tokenów · 42 tok/s
- OrcaOrca: OrcaVerify Text 1.02026-09-16$2.00 / $0.00 za 1 mln tokenów · 478 tok/s
- DeepSeekDeepSeek: DeepSeek V4.1 Flash2026-09-1040Inteligencja
- OpenAIOpenAI: GPT-6 Astra2026-09-0453Inteligencja77Kod
- GoogleGoogle: Gemini 3.8 Flash2026-09-0241Inteligencja76Kod
- AlibabaQwen: Qwen3.8 Max (0902)2026-09-0245Inteligencja76Kod
- AnthropicAnthropic: Claude Fable 5.12026-09-0153Inteligencja82Kod
- TencentTencent: Hy4 preview2026-08-28$0.83 / $2.50 za 1 mln tokenów · 57 tok/s
- AlibabaQwen: Qwen3.8 Flash2026-08-26$0.15 / $0.47 za 1 mln tokenów · 198 tok/s
- z-aiZ.ai: GLM 5.3 Flash2026-08-2642Inteligencja72Kod
- DeepSeekDeepSeek: DeepSeek V4 Flash Vision (Exp)2026-08-21$0.22 / $0.66 za 1 mln tokenów · 228 tok/s
- z-aiZ.ai: GLM 5.32026-08-1845Inteligencja75Kod
MiMo-V2.6-Flash to efektywnościowy checkpoint wrześniowej premiery Xiaomi z 2026 roku: rzadki model typu mixture-of-experts z 309 miliardami parametrów łącznie i 15 miliardami aktywnych na token, kontekstem 1 mln tokenów oraz wagami na licencji MIT na Hugging Face. Plasuje się poniżej MiMo-V2.6-Pro, flagowego modelu o 1,02 biliona parametrów, w ramach tej samej MiMo-V2.6 serii — a oba są odrębnymi przebiegami treningowymi, a nie jednym modelem w dwóch rozmiarach. To, co zmieniło się od pierwszego omówienia tej premiery, to nie sam model. To wszystko wokół niego. Własna platforma Xiaomi publikuje teraz cenę za token dla dokładnego identyfikatora mimo-v2.6-flash, ogłoszoną maksymalną długość wyjścia, limit liczby żądań oraz datę wycofania, która skieruje ruch V2.5 na ten endpoint niezależnie od tego, czy przeprowadzisz migrację. To jest stałe źródło referencyjne dla samego modelu: trzy opublikowane checkpointy noszą tę samą nazwę, dokładnie jeden z nich to ten, który mają na myśli czytelnicy, a dwie liczby, które mogłeś dla niego zobaczyć, są już nieaktualne.
Czym jest MiMo-V2.6-Flash — i dwie nazwy, którymi nie jest
Zacznij od rozróżnienia, które czytelnik musi poprawnie uchwycić, ponieważ wyszukujący trafiający na tę stronę są w tej kwestii podzieleni. MiMo-V2.6 to seria, a nie model. Nota wydania Xiaomi mówi, że seria „obejmuje dwa natywne, w pełni multimodalne modele, mianowicie Pro i Flash”, więc sama nazwa serii odnosi się do dwóch opublikowanych checkpointów z osobnymi przebiegami treningowymi, osobnymi tabelami benchmarków i osobnym zużyciem pamięci. Flash jest mniejszym, tańszym, zrównoważonym pod względem wydajności modelem; Pro to flagowiec. Żaden z nich nie jest skwantyzowaną edycją drugiego, a pomiędzy nimi nie ma trzeciego „zwykłego V2.6”.
Druga nazwa, którą należy odróżnić, jest starsza, a jej pomylenie kosztuje więcej. MiMo-V2-Flash został wydany w grudniu 2025 r. i na papierze wygląda jak ten sam model: rzadka mieszanina ekspertów z 309 mld parametrów łącznie i 15 mld aktywnych, hybrydowa uwaga przeplatająca bloki okna przesuwnego i globalne oraz to samo 128-tokenowe okno przesuwne. Dzieli je dziewięć miesięcy, podobnie jak niemal wszystko inne. Checkpoint z 2025 r. deklaruje kontekst 256K; ten deklaruje 1M. To różne pliki do pobrania, różne przepisy serwowania i różne profile możliwości, a wyszukiwanie "MiMo V2.6 Flash" nadal ochoczo podsunie ci strony z 2025 r.
To, czego Xiaomi nie publikuje, to drugie repozytorium wag pod samą nazwą. Żądanie XiaomiMiMo/MiMo-V2.6-Flash z Hubu zwraca błąd autoryzacji, ponieważ takie repozytorium nie istnieje; kanonicznym artefaktem jest XiaomiMiMo/MiMo-V2.6-Flash-RL. Więcej o tym, co oznacza ten sufiks, poniżej, ponieważ to najczęściej błędnie odczytywana część nazewnictwa tego modelu.
Kto to publikuje, na jakiej licencji i pod czyim endpointem?
Zespół MiMo firmy Xiaomi publikuje go w ramach własnej organizacji na Hugging Face, a licencja to MIT — zweryfikowano to dziś na podstawie metadanych repozytorium, które zawierają license:mit i nie nakładają żadnych ograniczeń dostępu. To licencja permisywna, bez progu przychodowego, klauzuli badawczej czy bramki dopuszczalnego użycia, więc wdrożenie komercyjne, modyfikacja i redystrybucja są dozwolone bez rozmowy z Xiaomi. Karta modelu deklaruje angielski i chiński jako języki modelu.
Ta sama organizacja publikuje trzy artefakty na tym rdzeniu, a rozróżnienie ma znaczenie dla każdego, kto planuje wdrożenie:
• MiMo-V2.6-Flash-RL — kanoniczny opublikowany checkpoint, utworzony 21 września 2026 r., 90 plików. To ten, który udostępnia API, i ten, do którego odwołuje się każdy benchmark na tej stronie.
• MiMo-V2.6-Flash-MOPD — opublikowany 27 września 2026 r. i opisany na własnej karcie jako „aktualizacja MOPD checkpointu MiMo-V2.6-Flash-RL”, a nie jako odrębny model. Stanowi wynik drugiego etapu post-trainingu, który łączy kilku nauczycieli wyspecjalizowanych w różnych dziedzinach w jeden model. Jeśli już pobrano checkpoint RL, to nowszy artefakt w tej samej linii rozwojowej, a nie odrębny model siostrzany.
• MiMo-V2.6-Distill-Qwen-9B — model o 9,4 mld parametrów na licencji MIT, opublikowany tego samego dnia; nota wydania wskazuje go jako punkt wyjścia dla otwartoźródłowego przebiegu treningu RL, a nie jako checkpoint produktowy.
Xiaomi sprzedaje ten model również bezpośrednio, i to właśnie ten element układanki zmienił się w październiku. Hostowany identyfikator zapisany jest małymi literami i bez przyrostka — mimo-v2.6-flash — i pojawia się na własnej liście /v1/models platformy obok mimo-v2.6-pro, mimo-v2.6-pro-ultraspeed oraz generacji V2.5.
Architektura odczytana z konfiguracji, a nie z podsumowania
Linia podsumowania karty modelu to miejsce, w którym kończy się większość wtórnych omówień, a nie jest to miejsce, w którym znajdują się przydatne liczby. Z własnych tabel architektury Xiaomi i z repozytorium config.json, oba odczytane dzisiaj:
• Backbone — 48 warstw podzielonych na 39 z oknem przesuwnym i 9 z globalną uwagą, rozmiar ukryty 4096, 256 ekspertów routowanych z 8 aktywowanymi na token, okno przesuwne o długości 128 tokenów i brak wspólnych ekspertów. Pierwszy blok to globalna uwaga z gęstą siecią feed-forward; wszystko po nim przeplata się.
• Głowice uwagi — 64 głowice zapytań w obu blokach, 8 głowic kluczy/wartości w blokach z przesuwnym oknem wobec 4 w blokach globalnych. To właśnie ten układ sprawia, że kontekst 1M jest osiągalny: wzorzec hybrydowy nie pozwala, by pamięć podręczna KV skalowała się wraz z pełną sekwencją.
• Enkodery — MiMo ViT o 681 mln parametrów (28 warstw, 24 z przesuwnym oknem plus 4 pełne), tokenizator audio o 308 mln parametrów z 24 warstwami i 20 książkami kodowymi kwantyzacji wektorów rezydualnych oraz enkoder patchy audio o 127 mln parametrów, który składa cztery ramki w jedną.
• Dekodowanie spekulatywne — 5-warstwowy model szkicujący z przesuwnym oknem do wielotokenowego przewidywania, w stylu DFlash, z oknem 1024 tokenów, opisywany jako przewidujący 7 kolejnych tokenów na jedno przejście w przód.
• Wagi na dysku — dzisiejszy wykaz plików tego repozytorium na Hubie obejmuje łącznie około 178 GB w 90 plikach, a shardy są w FP8 (e4m3) z dynamicznym schematem aktywacji. To liczba, za którą płacisz w VRAM, i nie ma znaczenia, jak liczone są parametry.
Pojawiają się tu dwa pytania dotyczące liczenia, a ich odpowiedzi są teraz inne niż we wrześniu. Pierwsze: metadane safetensors Hub-a dla tego repozytorium podają łącznie 310 756 322 688 parametrów — około 310,8 mld, co lokuje się tuż obok łącznej liczby 309 mld z karty modelu. Wcześniejsze opracowania, w tym nasze, podawały wartość 159 mld odczytaną z tego samego panelu repozytorium. Ta liczba się zmieniła i to właśnie tej obecnej należy używać. Druga kwestia nie została rozstrzygnięta: karta opisuje pięciowarstwowy drafter przewidujący siedem tokenów, podczas gdy config.json w tym samym repozytorium ustawia num_nextn_predict_layers na 3. Oba opisy nie mogą dotyczyć tego samego artefaktu, a to konfigurację odczytuje środowisko uruchomieniowe. Rozmiar pamięci dla drafta należy zaplanować na podstawie konfiguracji i zweryfikować po załadowaniu.
Konfiguracja rzeczywiście w sposób jednoznaczny potwierdza jedno z głównych twierdzeń i warto o tym powiedzieć, ponieważ większość pozostałych wymaga zastrzeżenia: max_position_embeddings ma ustawioną wartość 1 048 576, co odpowiada dokładnie kontekstowi 1 mln tokenów reklamowanemu na karcie.
Kontekst, górny limit wyjścia i twierdzenie o modalności, które zawęża do rozwiązań spoza dostawcy
Kontekst to ta łatwiejsza część. Xiaomi reklamuje 1M tokenów, konfiguracja to potwierdza, a podsumowanie modelu na platformie to powtarza. Maksymalne wyjście to wartość, którą większość stron referencyjnych wciąż podaje błędnie przez pominięcie, a jest ona opublikowana: strona modelu na platformie podaje 128K tokenów maksymalnego wyjścia w zestawieniu z 1M kontekstu, zarówno dla mimo-v2.6-flash, jak i mimo-v2.6-pro. Wiąże się z tym jedna pułapka behawioralna. Głębokie myślenie jest domyślnie włączone, a max_completion_tokens ogranicza łącznie treść myślenia i ostateczną odpowiedź — więc długi przebieg rozumowania zjada ten sam budżet co odpowiedź, a sam dostawca zaleca ustawienie go hojnie. W trybie myślenia niestandardowe temperature i top_p są ignorowane: cokolwiek wyślesz, efektywne wartości są wymuszane na 1.0 i 0.95.
Modalności to punkt, w którym materiał dostawcy i niezależny pomiar się rozchodzą, i warto przedstawić oba stanowiska, nie wybierając zwycięzcy. Karta modelu i platforma Xiaomi twierdzą, że seria ma natywną omnimodalną powierzchnię wejściową — tekst, obraz, wideo i audio trafiają do jednego modelu, a nie do trzech skleconych ze sobą potoków. Niezależny pomiar wypada węziej. Na stronie modelu MiMo-V2.6-Flash w serwisie Artificial Analysis specyfikacja techniczna podaje modalność wejściową jako „tekst i obraz”, a wyjściową jako „tekst”, podczas gdy strona tego samego serwisu dla MiMo-V2.6-Pro podaje wejście „tekst, obraz, mowa i wideo”. Ta sama rodzina, ta sama dokumentacja dostawcy, a tylko jeden z dwóch checkpointów ma niezależnie zarejestrowaną powierzchnię audio i wideo. Nic opublikowanego nie wyjaśnia różnicy i nie możemy jej rozstrzygnąć z zewnątrz. Traktuj wejście audio i wideo jako twierdzenie dostawcy w przypadku modelu Flash, dopóki coś innego tego nie potwierdzi.
Co raportuje Xiaomi i ta jedna liczba, którą zmierzyła strona trzecia
Każdy wynik benchmarku, który Xiaomi publikuje dla tego modelu, pochodzi z uruchomień własnego harnessu Xiaomi i nie został niezależnie odtworzony na tych harnessach. To nie jest oskarżenie, to stan dowodów, i warto o tym pamiętać, ponieważ własne materiały producenta nie zgadzają się ze sobą w sposób, który łatwo przeoczyć.
• Agent kodujący — DeepSWE v1.1: Flash 67,9, Pro 71,9, wobec Claude Opus 5 z 74,0 i GPT-5.6 Sol z 73,0 w przebiegach Xiaomi. Terminal Bench 2.1: Flash 87,6. Terminal Bench 4.0: Flash 28,8. ProgramBench 26,0.
• Agent ogólny — AutomationBench v1.0.6: Flash 52,3, powyżej zarówno GPT-5.6 Sol (45,8), jak i Claude Opus 5 (50,3) w tym samym przebiegu u dostawcy. Toolathlon-Verified 73,6, OSWorld-Verified 80,8, Agents' Last Exam 27,6.
• Cyberbezpieczeństwo — kolumna, w której wygrywa mniejszy model. CyberGym: Flash 95,1 wobec 94,0 Pro. Potem poziom gwałtownie spada: ExploitGym 6,0, ExploitBench 25,3, SEC Bench Pro 47,5.
• Agent wizualny — MiMo VisualCoding: Flash 71.5, Pro 72.3.
Niezgodność tkwi w kolumnie DeepSWE v1.1 i przewija się przez trzy powierzchnie Xiaomi. W informacji o wydaniu na platformie Xiaomi napisano, że Flash poprawił się „o około 17 punktów (z 48.8 do 65.7)” w trakcie przebiegu RL. Karta modelu podaje 67.9 dla udostępnionych wag. Strumieniowany panel RL, który działał do września, opublikował 65.68 w środowisku mini-swe-agent przy średniej z trzech, na snapshotcie treningowym. Trzy liczby od dostawcy dla jednego benchmarku na jednym modelu, a nikt poza Xiaomi nie potrafi obecnie powiedzieć, która z nich opisuje artefakt, który pobierasz. Jeśli od września cytujesz 65.68, to wówczas odnosiło się ono do snapshotu treningowego, a teraz jest nieaktualną liczbą dla udostępnionego checkpointu.
W obliczu tego wszystkiego istnieje dokładnie jeden niezależny pomiar i nie jest on pochlebny w sposób, w jaki pochlebna bywa tabela dostawcy. Artificial Analysis przyznaje MiMo-V2.6-Flash38 punktów w swoim Intelligence Index v4.3.2 — ósme miejsce wśród 117 modeli w tej klasie — przy 49,2 tokenach wyjściowych na sekundę, generacji 240 mln tokenów na potrzeby przebiegu indeksu, którą serwis określa jako „bardzo gadatliwą" wobec mediany 140 mln, oraz koszcie 0,06 dolara za zadanie Intelligence Index. Jego zdanie podsumowujące głosi, że model jest „wśród wiodących modeli pod względem inteligencji i w rozsądnej cenie", ale „wolniejszy od średniej i bardzo gadatliwy". Dla porównania ten sam serwis przyznaje MiMo-V2.6-Pro 46 punktów i plasuje go na pierwszym miejscu spośród 117 — to liczba, którą sam Xiaomi cytuje w swojej nocie wydawniczej, dotycząca Pro, a nie Flash.

Ile to kosztuje i liczba, która poruszyła
To jest ta część obrazu, która zmieniła się po relacjach z premiery, więc trzeba powiedzieć to wprost: wcześniejsza interpretacja, że Xiaomi nie opublikowało żadnej stawki za token dla tej generacji, jest nieaktualna. Strona dostawcy poświęcona rozliczeniom pay-as-you-go zawiera pełny cennik z datą aktualizacji 8 października 2026 r., a omawiany model ma na niej własny wiersz.
• Zagranica, za milion tokenów — mimo-v2.6-flash za 0,0028 USD przy trafieniu w pamięć podręczną, 0,14 USD przy chybieniu pamięci podręcznej i 0,28 USD za wyjście. mimo-v2.6-pro za 0,0036 / 0,435 / 0,87 USD, a mimo-v2.6-pro-ultraspeed za 0,036 / 4,35 / 8,70 USD.
• Ceny dla Chin kontynentalnych, za milion tokenów — flash ¥0,02 / ¥1,00 / ¥2,00, pro ¥0,025 / ¥3,00 / ¥6,00, ultraspeed ¥0,25 / ¥30,00 / ¥60,00. Platforma rozlicza w RMB w Chinach, a za granicą w dolarach.
• Batch API — dokładnie połowa stawki czasu rzeczywistego: flash $0.0014 / $0.07 / $0.14, pro $0.0018 / $0.2175 / $0.435, przy czym bazowy adres URL dla batch jest oddzielny od tego dla czasu rzeczywistego. Xiaomi podaje, że batch nie jest obsługiwany dla mimo-v2.6-pro-ultraspeed ani identyfikatorów V2.5.
• Zapisy w pamięci podręcznej — bezpłatne przez ograniczony czas, zgodnie z dzisiejszą kartą stawek. Trafienia w pamięć podręczną to miejsce, w którym zmienia się ekonomika: przy $0.0028 wobec $0.14 trafienie stanowi 2% chybienia, a Artificial Analysis odnotowuje 98% zniżki na pamięć podręczną i tę samą parę $0.14/$0.28 na podstawie własnych odczytów od dostawców.
• Wyszukiwanie w internecie — rozliczane oddzielnie od tokenów, po 5 USD za 1000 wywołań za granicą i 16 ¥ za 1000 w Chinach, a pobrana zawartość strony jest następnie rozliczana jako zwykłe tokeny wejściowe. Pojedyncza runda wyszukiwania może jednocześnie uruchomić kilka słów kluczowych, dlatego dostawca udostępniamax_keyword jako limit ograniczający wydatki.
• Subskrypcje — Xiaomi sprzedaje również plany Token Plan rozliczane miesięcznie, z przydziałami kredytów i „V2.6 Flagship Model Access”, osobnym formatem poświadczeń niż klucz pay-as-you-go, a także z nocnym mnożnikiem kredytów między 00:00 a 08:00 UTC+8. Subskrypcje i salda pay-as-you-go wyraźnie nie są wymienne.

Jak to nazwać
Istnieją trzy trasy i wymagają różnych poświadczeń.
• Hosted API — the base URL is https://api.xiaomimimo.com/v1 for the OpenAI-compatible surface and https://api.xiaomimimo.com/anthropic for the Anthropic-compatible one. Authentication accepts either an api-key: $MIMO_API_KEY header or a Bearer token, and the model string is the lowercase mimo-v2.6-flash. Xiaomi's own note is blunt about the casing: use the all-lowercase names.
• Limity szybkości — publikowane 100 żądań na minutę i 10 mln tokenów na minutę dla mimo-v2.6-flash, liczone na konto we wszystkich kluczach API, a nie na pojedynczy klucz. Identyfikator ultraspeed jest wyjątkiem — sprzedawany jako usługa dostosowana, a nie rozliczana.
• Hostowanie własne — karta zawiera przepis SGLang przy tensor parallel 8, data parallel 2, z DP attention, włączoną wielowarstwową ścieżką spekulatywną EAGLE (--speculative-num-steps 3, --speculative-eagle-topk 1, --speculative-num-draft-tokens 4), statyczny współczynnik pamięci 0,65 oraz chunked prefill 16384, a także przepis vLLM przy tensor parallel 4. Oba wymagają --reasoning-parser mimo --tool-call-parser mimo, aby poprawnie parsować dane wyjściowe rozumowania i wywołania narzędzi. Szerokości równoległości w tych przepisach zostały zmienione od pierwszych opisów tego wydania; używaj tego, co karta podaje dzisiaj. Zalecane próbkowanie to temperature 1.0, top_p 0.95.
Jedna pozycja z datą należy do każdego materiału referencyjnego dotyczącego tego modelu, ponieważ sama z siebie zmienia działanie istniejącej integracji. Powiadomienie Xiaomi o migracji stwierdza, że od 14 października 2026 r. o 18:00 UTC+8 żądania kierowane do mimo-v2.5-pro i mimo-v2.5 będą automatycznie przekierowywane do serii V2.6, a od 21 października 2026 r. o 10:00 UTC+8 stare identyfikatory modeli przestaną działać. Ruch przypisany do identyfikatora V2.5 jest zatem już przekierowywany bez zmiany kodu — warto to sprawdzić, ponieważ to samo powiadomienie mówi, że żądania do tych dwóch identyfikatorów trafiają odpowiednio do Pro i Flash, co nie jest równorzędną zamianą pod względem kosztów.
Jeśli powodem, dla którego to czytasz, jest potrzeba wywoływalnego modelu frontier, a nie pobrania, uczciwie rzecz ujmując, MiMo-V2.6-Flash nie jest tu jednym z nich. Nie routujemy żadnego modelu Xiaomi, a własna karta Xiaomi wskazuje dostępność na powierzchniach first-party Xiaomi — Open Platform API, aplikacji studyjnej, narzędziu do kodowania i kliencie desktopowym. Modele, względem których Xiaomi porównuje w swoich własnych tabelach, są jednak wywoływalne, a kilka z nich znajduje się w OrcaRouter na jednym kluczu API w cenie katalogowej dostawcy z 0% marży przekazywanej dalej, więc zmiana ceny u dostawcy trafia na Twój rachunek tego samego dnia, a nie przy odnowieniu. Ma to większe znaczenie niż zwykle na takiej stronie jak ta, gdzie cennik opublikowano w trakcie i sumy się zmieniają.
"-rl" w nazwie repozytorium oraz inne artefakty o tym samym rdzeniu
Czytelnicy szukają tego modelu pod nazwą mimo-v2.6-flash-rl równie często, co bez sufiksu, więc warto zachować precyzję. Dostawca nie nazywa „wariantu RL” odrębnym modelem. Sufiks jest częścią własnej nazwy kanonicznego artefaktu: XiaomiMiMo/MiMo-V2.6-Flash-RL to wydany checkpoint, a -RL oznacza linię po treningu — wynik uruchomienia mieszanego uczenia ze wzmocnieniem, które Xiaomi transmitowało przez cały wrzesień, a nie adapter uczenia ze wzmocnieniem osadzony na jakimś innym modelu bazowym. Dowody potwierdzające mają charakter strukturalny, a nie retoryczny: repozytorium zawiera dziesiątki tysięcy tensorów obejmujących cały szkielet, enkoder wizyjny, stos audio i szkicownik spekulatywny, a lista plików to ~178 GB. Adapter to megabajty. I zwróć uwagę, jak nazywa go API dostawcy — mimo-v2.6-flash, bez żadnego sufiksu. Zatem „-rl” to konwencja repozytorium wag, a wpisane w żądanie hostowane po prostu nie zostanie rozpoznane.
Pozostałe trzy sufiksy na tym rdzeniu są zwykłe i warte poznania: -MOPD to dalsza aktualizacja po treningu opublikowana sześć dni później, -Pro to flagowiec, a nie większy Flash, a -ultraspeed to tryb szybkości sprzedawany jako usługa dostosowana. 9B distill i środowiska zadań RL znajdują się w zupełnie innych repozytoriach. Żaden z nich nie jest kwantyzacją Flash, a właśnie takie założenie sugerują te sufiksy.
Trzy pytania, z którymi przychodzą czytelnicy
Czy to ten sam model co MiMo-V2-Flash? Nie, a to zamieszanie jest kosztowne, a nie tylko kosmetyczne. Punkt kontrolny z grudnia 2025 i ten dzielą nagłówkowy kształt — 309B łącznie, 15B aktywnych, hybrydowa uwaga, okno przesuwne 128 tokenów — ale to osobne przebiegi treningowe oddalone o dziewięć miesięcy, z różnymi deklaracjami (256K wobec 1M), różnymi tabelami benchmarków i różnymi recepturami wdrożeniowymi. Dobranie rozmiaru węzła na podstawie danych starszego modelu albo podanie jego ceny będzie błędne w obie strony.
Czy to zmieści się na sprzęcie, który mam? Nie na jednej GPU, a producent nie udaje, że jest inaczej. Opublikowane dane wag to około 178 GB w FP8 przed jakimkolwiek KV cache, a własne przepisy Xiaomi zaczynają się od czterech GPU dla vLLM i ośmiu dla SGLang. Traktuj sekcję dotyczącą wdrożenia jako minimum podane przez producenta, a nie sugestię, i pamiętaj, że te przepisy wymagają parserów jawnego rozumowania i wywołań narzędzi — bez nich model nadal generuje, ale tracisz kanał myślenia i ustrukturyzowane wywołania narzędzi, od których zależy większość jego benchmarków agentowych.
Który artefakt Flash powinienem tak naprawdę pobrać? Punkt kontrolny RL, jeśli chcesz to, co opisują benchmarki i API, oraz repozytorium MOPD, jeśli chcesz późniejszy etap po treningu, który jego własna karta nazywa ulepszeniem tamtego. Nie pobieraj obu, oczekując różnicy w rozmiarze; to ta sama linia rozwojowa w tej samej skali, a dzieli je sześć dni, i to w modelu MOPD znalazła się fuzja nauczycieli domenowych Xiaomi.
Co zmieniłoby tę stronę?
Trzy rzeczy, w przybliżonej kolejności według tego, jak bardzo wpłynęłyby na decyzję. Przeprowadzenie testu przez stronę trzecią na własnych harnessach dostawcy — DeepSWE v1.1 lub Terminal Bench, przesłane, a nie samodzielnie raportowane — rozstrzygnęłoby, czy 67,9 to rzeczywista pozycja, czy korzystna konfiguracja, i wyjaśniłoby również, dlaczego trzy interfejsy Xiaomi wyświetlają trzy różne liczby w tej samej kolumnie. Niezależny test interfejsu wejściowego audio i wideo rozstrzygnąłby różnicę między twierdzeniem karty o omnimodalności a węższą notą techniczną na stronie podmiotu trzeciego. A jeszcze jeden interfejs dostawcy, uzgadniający pięciowarstwowy, siedmiotokenowy drafter w podsumowaniu z trzema warstwami w konfiguracji, usunąłby ostatnią niespójność, z którą planista przepustowości musi sobie radzić.
Do tego czasu referencyjny odczyt jest wąski i użyteczny. MiMo-V2.6-Flash to na licencji MIT checkpoint typu sparse mixture-of-experts o 309 mld parametrów, z czego 15 mld aktywnych, z kontekstem 1M tokenów i limitem wyjściowym 128K, opublikowany 21 września 2026 r. jako sufiks FLASH-RL, wyceniony przez Xiaomi na 0,14 USD za milion tokenów wejściowych i 0,28 USD za milion tokenów wyjściowych w przypadku chybienia w cache, a — od października — można go wywoływać przez własny endpoint dostawcy pod identyfikatorem mimo-v2.6-flash. Jego benchmarki dostawcy nie zostały odtworzone, jego jedyny niezależny wynik to 38 w indeksie, w którym jego własny większy model siostrzany uzyskuje 46, a jego główna liczba parametrów jest jedną z niewielu liczb związanych z tym modelem, które rzeczywiście wyszły na czysto.

Porównane w tym artykule1
Wykryto na podstawie tego artykułu · Benchmarki: Artificial Analysis · aktualizowane codziennie
