כרטיס Hero שנוצר עבור המאמר 'Muse Spark Open 816B A42B מול Muse Spark 1.3', עם כותרת המשנה 'תשע נקודות מדד, והמתנה של חמישים וארבע שניות'. שני פאנלים מעוגלים משני צדדיו של תג 'vs' עגול. 'Muse Spark Open 816B A42B — משקולות שאתם מחזיקים' מפרט Intelligence Index 39, עלות חומרה ללא מונה לפי טוקן, BF16 בנפח של כ־1.5TB בתוספת NVFP4, חוגת חשיבה של 16/64/256/512 טוקנים ללא עלות, כיוונון עדין עם TorchTitan כלול, ונתיב שירות שנוסף ב-16 באוקטובר על ידי NVIDIA. 'Muse Spark 1.3 — נקודת קצה שאתם שוכרים' מפרט Intelligence Index 48 בכמה האחוזונים העליונים, 127.7 טוקנים לשנייה, זמן של 54.06 שניות עד הטוקן הראשון, 1.25 דולר קלט ו-4.25 דולר פלט, 1.60 דולר נמדד לכל משימת Intelligence Index, כ-170 מיליון טוקנים של מילוליות שנמדדה, ללא כיוונון עדין, ותאריך שחרור 2 בספטמבר 2026. שורת כותרת תחתונה ממסגרת את העסקה כשני כיווני הוצאה: מודל אחד יקר ליחידת חשיבה, והאחר יקר עוד לפני שהוא רץ בכלל.
Engineering & Research

Muse Spark Open 816B A42B לעומת Muse Spark 1.3: תשע נקודות, והמתנה של חמישים וארבע שניות

מחבר

Rowan Sterling

תאריך פרסום

מודלים אחרונים · 20צפו בכל המודלים →
בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית
חזרה לכל הפוסטים

The version numbers make this comparison look simple, and they are lying to you. Muse Spark 1.3 sits above Muse Spark Open 816B A42B in Meta's own naming, and it sits above it on the independent Intelligence Index too — 48 against 39, a nine-point gap that is the whole reason anyone frames the open weights as the budget option. But Muse Spark 1.3 was released on September 2, 2026, and it is a reasoning-first model sold per token, which means its capability arrives attached to a deliberation cost. Muse Spark Open 816B A42B — the 816-billion-parameter, 42-billion-active mixture of experts whose weights Meta published on October 15, 2026 with no announcement — arrives attached to a hardware cost instead. On October 16, 2026, NVIDIA published a speculative-decoding drafter for the open target, which for the first time puts a documented optimisation path underneath one side of this comparison and not the other. The nine points are real. What is worth knowing is what you pay for them, and in which currency. For a model whose failure modes are still undocumented, the useful counterpart is the record of what has already gone wrong elsewhere: the documented AI incidents and agent failures around models in this class are collected in the OrcaRouter AI Incident Archive where each entry carries its own sources, severity, confidence grade and disputed flag.

שתי דרכים להיות יקר

טבלאות בנצ'מרק משטיחות את זה. שני המודלים יקרים; הם יקרים בכיוונים מנוגדים, והכיוון קובע עבור אילו עומסי עבודה כל אחד מהם שגוי.

Muse Spark 1.3 יקר לכל יחידת חשיבה. הוא מהרהר בשפע מילולית — Artificial Analysis מדדה אותו כצורך בסדר גודל של 170 מיליון טוקנים לאורך ההערכה שלה, בערך שליש יותר מאשר Muse Spark 1.2 — וכל אחד מהטוקנים האלה מחויב כפלט במחיר של 4.25 דולר למיליון. השפע המילולי הזה הוא הסיבה ש-1.3 מגיע למחיר נמדד של 1.60 דולר למשימת Intelligence Index לעומת 0.97 דולר עבור 1.2, במחירי טוקנים רשמיים זהים. אתה לא משלם יותר לכל טוקן. אתה משלם עבור יותר טוקנים, מפני שהמודל חושב קשה יותר ובקול רם.

Muse Spark Open 816B A42B הוא יקר עוד לפני שהוא עושה משהו בכלל. אין מונה לפי טוקן, כך שהעלות היא החומרה: בערך 1.5TB ב-BF16 בתוספת בנייה של NVFP4 כדי להתאים למשהו שבבעלותך, צומת Blackwell עבור מסלול מרכז הנתונים, או שני M5 Ultra Mac Studios עבור המסלול השולחני. הכסף הזה יוצא בין אם המודל עסוק ובין אם לא, וזו התכונה המגדירה של עלות קבועה והמקור הן ליתרון שלה והן לטעות החישוב הנפוצה ביותר שלה.

ההשלכה המעשית היא ששני המודלים הללו אינם מותאמים מעצם בנייתם לעומסי עבודה מנוגדים. מוצר אינטראקטיבי עם פרצים אינו יכול לפרוס על פני זמן עלות חומרה קבועה. תהליך עיבוד קבוע בנפח גבוה לא אכפת לו מחיוב לפי טוקן, והוא לא אמור לשלם אותו.

מה תשע נקודות של נימוק באמת קונות

מדידה בלתי תלויה מציבה את Muse Spark 1.3 במקום 48 במדד Intelligence Index, כשהוא מדורג בכמה האחוזים העליונים של המודלים ש-Artificial Analysis עוקבת אחריהם, עם מהירות פלט נמדדת של 127.7 אסימונים לשנייה וזמן של 54.06 שניות עד לאסימון הראשון. המספר האחרון הוא זה שדף מפרט קובר, וזה שהמשתמש חווה: 1.3 חושב לפני שהוא מדבר, ובפרומפט קשה החשיבה אינה מיידית.

Muse Spark Open 816B A42B עומד על 39 — הציון הגבוה ביותר במשקולות פתוחות מכל שחרור של מעבדה אמריקאית, ועדיין שכבת יכולת אחת מתחת. כרטיס הניקוד של מטא עצמה עבור המודל הפתוח, כפי שדווח על ידי הספק ונמדד בתוך מערכי בדיקה נפרדים לכל benchmark לפי בחירתה של מטא, מדווח על Terminal-Bench 2.1 ב-76.4, DeepSWE 1.1 ב-60, MCP-Atlas ב-89.2, GDPval-AA v2 ב-1401, SciCode ב-58.5, JobBench ב-61.8 ו-HLE-Diamond ללא כלים ב-26.1. שורות הספק המתאימות עבור 1.3 מציגות 83.9 ו-68 בשני הראשונים. אלה אותן הערכות, והן מציגות יתרון עקבי של שבעה עד שמונה נקודות ברצועת הסוכנים — שזה בערך המקום שבו נמצא פער המדד העצמאי של תשע נקודות.

קרא את הצורה של זה, לא את האריתמטיקה. הפער בין שני המודלים האלה מרוכז בסיבולת סוכנית ובעומק הסקה בספר סגור. זה אינו פער ידע, וזה אינו פער שמופיע בכל משימה. מודל שחלש בתשע נקודות במדד משולב אינו גרוע בתשע נקודות בשליפה של עובדה מסוימת מקורפוס קבוע, והתייחסות למדד כשיעור הנחה אחיד ליכולת היא הטעות הנפוצה ביותר בהשוואות כמו זו.

A generated two-column card titled 'Muse Spark Open 816B A42B vs Muse Spark 1.3 — where the nine points come from'. The header row gives Intelligence Index 39 against 48 and measured output speed unmeasured against 127.7 tokens per second. The card then pairs Meta's vendor-reported scorecard rows for the open model — Terminal-Bench 2.1 at 76.4, DeepSWE 1.1 at 60, MCP-Atlas at 89.2, GDPval-AA v2 at 1401, SciCode at 58.5, JobBench at 61.8 and HLE-Diamond without tools at 26.1 — against the two published corresponding rows for Muse Spark 1.3 at 83.9 and 68, annotated as a consistent seven-to-eight-point lead in the agentic band. A lower band contrasts the effort dial, reading 16/64/256/512 reasoning tokens with no meter on the open side and billed output tokens on the 1.3 side, and a footer notes that the gap is concentrated in agent endurance and closed-book reasoning rather than in knowledge, so the composite should not be read as a uniform discount rate.

חוגת המאמץ, ומי גובה על כך

זהו החלק של ההשוואה שבו שני המודלים מפסיקים להידמות זה לזה בכלל, והוא שימושי יותר מפער המדד.

Muse Spark Open 816B A42B חושף ישירות את תקציב החשיבה שלו. נמוך, בינוני, גבוה ו-xhigh ממופים ל-16, 64, 256 ו-512 טוקנים של חשיבה, ורמז בפרומפט המערכת עושה את אותה עבודה. אתה בוחר לפי בקשה מתוך הקוד שלך, אתה יודע מראש את העלות של כל הגדרה, ומכיוון שאין מונה, הורדת החוגה עולה לך באיבוד דיוק ולא בעוד שום דבר. משימת אצווה שיכולה להרשות לעצמה לחשוב לעומק בחצות יכולה לחשוב לעומק בחצות בחינם. משימת אצווה שלא צריכה לחשוב לעומק יכולה לעצור.

מאמץ החשיבה של Muse Spark 1.3 אינו בחינם באף כיוון. כל עלייה ברמה היא אסימוני פלט, ואסימוני פלט הם החצי היקר של המחירון. הפירוט הנמדד של המודל הוא התוצאה הנראית לכך: הוא מוציא את מה שהוא צריך כדי להגיע ל-48 נקודות, ו-48 נקודות של חשיבה הן הרבה התדיינות. האם זו עסקה טובה תלוי לחלוטין בשאלה אם החשיבה היא המוצר או תקורה על גביו.

ההבחנה שכדאי לקחת מכאן היא שבמודל הפתוח, לחשוב קשה יותר הוא בחירת תצורה עם עלות זמן. ב-Muse Spark 1.3, לחשוב קשה יותר הוא רכישה. אלה לא אותו סוג של החלטה ואין להן אותה תקרה.

מה שהמנסח מ־16 באוקטובר משנה לגבי הזיווג הזה

ל-Muse Spark 1.3 אין מודל טיוטה מפורסם לפענוח ספקולטיבי. Muse Spark Open 816B A42B קיבל אחד ב-16 באוקטובר 2026, כאשר NVIDIA פרסמה את nvidia/Muse-Spark-Open-816B-A42B-DFlash2 — נקודת ביקורת בת 4.38 מיליארד פרמטרים, ללא הגבלת גישה, שמנסחת בלוקים של טוקנים עבור יעד ה-816B כך שניתן לאמת אותם במעבר קדימה אחד. היא מדווחת על אורכי קבלה של 3.73 ב-MT-Bench בפענוח חמדני ו-3.01 תחת דגימה, על מספר טוקנים ספקולטיביים מומלץ של שבעה, והיא רצה על Blackwell דרך vLLM או TensorRT-LLM.

שתי הסתייגויות כנות חשובות יותר מהמספרים. הראשונה היא ש-NVIDIA לא פרסמה שיפור מהירות מקצה לקצה — אורך הקבלה אומר שהטיוטה נקלטת לעיתים קרובות, לא שהשרת הפך למהיר יותר. השנייה היא ש-SGLang, סביבת ההרצה שאותה החומר של Meta עצמה משייך ל-DFlash V2, נעדרת מרשימת המנועים הנתמכים של NVIDIA, כך שאם מחסנית ההגשה שלך היא SGLang, נקודת הביקורת הזו לא נכתבה עבורך.

מה שנותר הוא עדיין מעניין מבחינה מבנית. לעקומת העלויות של המודל הפתוח מצורף כעת מסלול אופטימיזציה ציבורי וניתן לבדיקה: drafter מתועד, מתכון מפורסם, דגל vLLM פתוח. עקומת העלויות של Muse Spark 1.3 היא של הספק, ואינך יכול לכוונן אותה, לאמן אותה מחדש או להאיץ אותה בעצמך. לאורך שנה, יכולת קבועה עם סיפור הגשה משתפר ויכולת גבוהה יותר עם סיפור הגשה קפוא אינן מסודרות כפי שהמדד אומר שהן.

הגבול שלמעשה מכריע את זה

שני תנאים הם מכריעים כאן, וכל השאר הוא רעש.

הראשונה היא סובלנות לשהיה. חמישים וארבעה שניות עד לטוקן הראשון אינן פגם — זה המחיר של הסקה מעמיקה, ולמשימת אצווה לילית זה לא רלוונטי. עבור ממשק שאדם יושב מולו, זה כל האופי של עומס העבודה. אם אדם ממתין, תקציב ההסקה של Muse Spark 1.3 פועל לרעתך אפילו כשהתשובות שלו טובות יותר, ועליך למדוד זמן עד לטוקן הראשון ולא ציון אינדקס. אם שום דבר לא ממתין, המילוליות של 1.3 היא סעיף תקציבי והיכולת שלה היא המוצר.

השני הוא אם ניתן להתמחות במשימה. לא ניתן לבצע כיוונון עדין של Muse Spark 1.3 על הנתונים שלך בשום מחיר, והעובדה שהוא המודל הכללי היכולתי יותר לא עוזרת ברגע שהבעיה שלך צרה. Muse Spark Open 816B A42B מגיע עם תמיכה ב-TorchTitan לצד המשקולות. מודל כללי עם 39 נקודות שעבר כיוונון על בסיס הקוד שלך, הסכימה שלך או מאגר המסמכים שלך אינו אותו מודל שהשיג 39, בשני הכיוונים — ולמשימה צרה מספיק, הגרסה המכווננת של המודל החלש יותר מנצחת בקלות. פער תשע הנקודות הוא מדד ליכולת כללית שמיושם על בעיה ספציפית, וזה המקום שבו הוא הכי פחות מלמד.

בין שני התנאים האלה נמצאים המקרים הרגילים, ושם האינדקס מצדיק את עצמו. הסקה קשה מרובת שלבים, שרשראות ארוכות של שימוש בכלים, התאוששות מדרכי מבוי סתום של המודל עצמו — שם 48 מול 39 הוא הבדל בשאלה אם תהליך עבודה מושלם, ואף שינוי תצורה מצדך לא סוגר אותו.

היכן שכל אחד מפסיק להיות התשובה הנכונה

Muse Spark 1.3 מפסיק להיות נכון כאשר החשיבה אינה צוואר הבקבוק: חילוץ בהיקף גבוה, סיווג, טרנספורמציה בסכימה קבועה ועבודה בתחום צר הם כולם משימות שבהן אתה משלם $1.60 לכל משימת אינדוקס עבור יכולת שהמשימה אינה משתמשת בה. הוא גם מפסיק להיות נכון כאשר הנתונים לא יכולים לצאת מהרשת שלך, ואז ההשוואה היא לא בין 39 ל-48 אלא בין 39 לבין היעדר מודל. והוא מפסיק להיות נכון כאשר התשובה צריכה להיות ניתנת לכוונון, מה שהיא אינה.

Muse Spark Open 816B A42B מפסיק להיות מתאים כשאדם ממתין לפלט, כשהחשיבה באמת זקוקה לדרגת החזית, וכשעומס העבודה פרץ דיו עד שחומרה לא פעילה משתלטת על החיוב. הוא גם מפסיק להיות מתאים אם רשימת המודאליות חשובה: Artificial Analysis מדדה שהמודל הפתוח מקבל טקסט ותמונות, בעוד שהחומרים של Meta עצמה טוענים לטקסט, תמונה, וידאו ושמע — והקלט של 1.3 בטקסט, תמונה ווידאו רשום באופן עצמאי. אם הטענה הרחבה היא הסיבה שהתעניינת, אמת אותה על הסטאק שלך לפני התחייבות לחומרה.

יש כאן הסתייגות נוספת אחת ששייכת לכאן ולא להערת שוליים. תנאי רישיון Muse Model License חלים על המשקלים הפתוחים, והם כוללים סעיף הדורש הסכם כתוב נפרד ברגע שההכנסות ממודל-כשירות עוברות 20 מיליון דולר בכל תקופה של שנים עשר חודשים רצופים, ובנוסף מחרוזת הייחוס "Built with Muse Spark Open" על מה שאתם בונים. זה לא מהווה מכשול עבור רוב הצוותים. זה משהו שכדאי לקרוא לפני שהארכיטקטורה ננעלת, כי זהו שיח רישוי עם ספק, ושיחות כאלה זולות יותר להתחיל מוקדם.

להריץ את שניהם היא התשובה הכנה עבור רוב הצוותים

הארגונים שמגיעים בסופו של דבר לשניהם עושים זאת משום ששני התנאים שבמרכז המאמר הזה באמת מפצלים את עומסי העבודה שלהם: בחלק מהנתיבים ממתין אדם, בחלק לא, ורק בחלק מהם יש נתונים שחייבים להישאר בבית. הארכיטקטורה פשוטה. אופן הכשל הוא שהפיצול נמצא במסמך במקום בתצורה, ומפתח מעתיק מחרוזת מודל מתוך מדריך.

שכבת ניתוב היא המנגנון שמונע שזה יקרה. OrcaRouter מנתב את Muse Spark 1.2 ואת Muse Spark 1.1 במחיר המחירון של הספק, עם 0% תוספת שעוברת ישירות הלאה, כך ששינוי מחיר מצד ספק נכנס לתוקף במפתח שלכם באותו היום, בלי עבודת תמחור מחדש. הוא אינו מנתב את Muse Spark 1.3 והוא אינו מארח את Muse Spark Open 816B A42B, ואין לקרוא את המאמר הזה כטוען אף אחד מהשניים — מודל שכל הטענה שלו היא שתוכלו להחזיק במשקלים הוא מודל שתריצו על החומרה שלכם. מה שהנתב נותן לכם הוא החצי הנגיש: API אחד על פני יותר מ-200 מודלים, מעבר אוטומטי לגיבוי כשספק נחלש, מיזוג מודלים לשילוב ביניהם, וכן DSL לניתוב שמעביר תעבורה בין מודלים באמצעות קונפיגורציה ולא באמצעות קוד. זו הדרך הזולה לגלות מה המשקלים הפתוחים עושים בתעבורה אמיתית לפני שמסלול ייצור תלוי בהם.

A screenshot of the Artificial Analysis model page for Muse Spark 1.3, showing Intelligence Index 48 ranked 24th of 217 models and in the top 5 percent, output speed 127.7 tokens per second ranked 43rd of 186, a time to first token of 54.06 seconds, $1.25 per million input and $4.25 per million output tokens, a 1,048,576-token context window, $1.60 as the cost to run the Intelligence Index, a verbosity rank of 96th of 115 at roughly 170 million tokens, reasoning marked as enabled, input modalities listed as text, image and video, and output listed as text.

מספר הגרסה אינו המפרט

Muse Spark 1.3 הוא המודל בעל היכולות הגבוהות יותר. זה נקבע במדידה בלתי תלויה ואין על כך מחלוקת. מה שכן שנוי במחלוקת הוא האם "בעל יכולות גבוהות יותר" הוא הציר שעליו נמצא עומס העבודה שלך, ולעומסי עבודה רבים מאוד הוא אינו: הציר הוא האם מישהו ממתין, האם המשימה צרה מספיק כדי לכוונן אותה, והאם הנתונים יכולים לצאת מהבניין.

קחו את Muse Spark 1.3 אם ההיסק הוא המוצר, העבודה באה בהתפרצויות, ואף אחד לא צופה בספינר. קחו את Muse Spark Open 816B A42B אם המשימה צרה, הנתונים אינם ניתנים להזזה, הנפח יציב, או שהיכולת לחשוב בכל רמת מאמץ שתרצו בלי שהמונה רץ שווה יותר מתשע נקודות אינדקס. ושימו לב, לפני שאתם מחליטים, שהאפשרות השנייה בדיוק קיבלה סיפור הגשה שלא היה לה בשבוע שעבר — לא מכומת, תלוי חומרה, מתועד למחצה, ובכל זאת הראיה הראשונה שמישהו פרסם אי־פעם על איך שדרגת ה-816B הזו באמת רצה.

A generated closing card titled 'Choose by workload, not by version number', subtitled 'One bills per token of thinking, the other before it runs at all'. Two panels give the pick criteria. 'Take Muse Spark 1.3 — Rent' covers reasoning as the product, bursty or unpredictable volume, overnight or batch work with nobody watching a spinner, and hard multi-step tool-use chains where 48 against 39 decides completion. 'Take Muse Spark Open 816B A42B — Own' covers a task narrow enough to fine-tune with TorchTitan, data that cannot leave the network, steady high volume that amortises hardware, and a reasoning dial that costs time rather than dollars. A footer line notes that the open side is nine points behind on a general composite and ahead on tunability, licence control and an optimisation path NVIDIA published on October 16.

Muse Spark Open 816B A42B ניתן להורדה תחת רישיון Muse Model; Muse Spark 1.3 נמכר לפי טוקן, ונקודות הביקורת של Muse Spark המנותבות ב-OrcaRouter הן 1.2 ו-1.1.

השוואות במאמר הזה1

זוהה מתוך המאמר הזה · בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית