כרטיס כותרת עבור MiMo-V2.6-Flash המציין את Xiaomi כמפרסמת, עם כרטיסים עבור מזהה המודל, פיצול הפרמטרים של 309B סה"כ / 15B פעילים ורישיון MIT.
Guides & Insights

MiMo-V2.6-Flash: הצ'קפוינט הפתוח עם 309B פרמטרים ששיאומי מוכרת כעת לפי טוקנים

מחבר

Gideon Frost

תאריך פרסום

מודלים אחרונים · 20צפו בכל המודלים →
בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית
חזרה לכל הפוסטים

MiMo-V2.6-Flash הוא נקודת הבדיקה (checkpoint) היעילה בהשקה של Xiaomi מספטמבר 2026: מודל תערובת-מומחים דליל (sparse mixture-of-experts) עם 309 מיליארד פרמטרים בסך הכול ו-15 מיליארד פעילים לכל טוקן, חלון הקשר של מיליון טוקנים, ומשקולות ברישיון MIT ב-Hugging Face. הוא ממוקם מתחת ל-MiMo-V2.6-Pro, דגל ה-1.02 טריליון פרמטרים, בתוך אותה סדרת MiMo-V2.6 — והשניים הם ריצות אימון נפרדות ולא מודל אחד בשני גדלים. מה שהשתנה מאז הסיקור הראשון של ההשקה הזו הוא לא המודל. זה כל מה שסביבו. הפלטפורמה של Xiaomi עצמה מפרסמת כעת מחיר לכל טוקן כנגד המזהה המדויק mimo-v2.6-flash, אורך פלט מקסימלי מפורסם, מכסת הגבלת קצב, ותאריך הפסקת תמיכה שינתב את תעבורת V2.5 לנקודת הקצה הזו בין אם תעברו אליה ובין אם לא. זהו המקור הקבוע למודל עצמו: שלוש נקודות בדיקה מפורסמות חולקות את שמו, בדיוק אחת מהן היא זו שהקוראים מתכוונים אליה, ושתי ספרות שאולי ראיתם עבורו כבר אינן מעודכנות.

מהו MiMo-V2.6-Flash — ושני השמות שהוא לא

התחל עם ההבחנה שקורא חייב להבין נכון, כי המחפשים שמגיעים לדף הזה חלוקים בדעתם לגביה. MiMo-V2.6 הוא סדרה, ולא דגם. בהודעת ההשקה של Xiaomi נאמר שהסדרה "כוללת שני דגמים מולטימודליים מובנים לחלוטין, כלומר Pro ו-Flash", כך ששם הסדרה לבדו מתייחס לשתי נקודות ביקורת שפורסמו, עם ריצות אימון נפרדות, טבלאות בנצ'מרק נפרדות וטביעות זיכרון נפרדות. Flash הוא הקטן, הזול והמאוזן ביעילות; Pro הוא הדגל. אף אחד מהם אינו גרסה מכומסת של האחר, ואין "V2.6 רגיל" שלישי שיושב ביניהם.

השם השני שכדאי להפריד הוא ישן יותר ויקר יותר לבלבול. MiMo-V2-Flashהופץ בדצמבר 2025, ועל הנייר נראה כמו אותו מודל: תערובת דלילה של מומחים עם 309B סך הכול ו-15B פרמטרים פעילים, קשב היברידי המשזור חלונות הזזה ובלוקים גלובליים, ואותו חלון הזזה של 128 טוקנים. תשעה חודשים מפרידים ביניהם, וכך גם כמעט כל דבר אחר. הצ'קפוינט מ-2025 מצהיר על הקשר של 256K; הצ'קפוינט הזה מצהיר על 1M. אלה הורדות שונות, מתכוני הגשה שונים ופרופילי יכולות שונים, וחיפוש אחר "MiMo V2.6 Flash" עדיין ישמח להגיש לך את דפי 2025.

מה ש-Xiaomi לא מפרסמת הוא מאגר משקולות שני תחת השם החשוף. בקשה ל־XiaomiMiMo/MiMo-V2.6-Flash מ-Hub מחזירה שגיאת הרשאה כי מאגר כזה אינו קיים; הארטיפקט הקנוני הוא XiaomiMiMo/MiMo-V2.6-Flash-RL. עוד על משמעות הסיומת הזו בהמשך, כי זהו החלק שהכי טועים בקריאתו בשמו של המודל הזה.

מי מפרסם אותו, תחת איזה רישיון, ותחת נקודת הקצה של מי?

צוות MiMo של Xiaomi מפרסם אותו בארגון Hugging Face משל עצמו, והרישיון הוא MIT — אומת היום מול מטא-נתוני המאגר, שכוללים license:mit וללא הגבלת גישה. זהו הרישיון המתירני ללא סף הכנסות, סעיף מחקר או שער שימוש מקובל, כך שפריסה מסחרית, שינוי והפצה מותרים כולם בלי שיחה עם Xiaomi. כרטיס המודל מצהיר שאנגלית וסינית הן שפותיו.

אותו ארגון מפרסם שלושה תוצרים על גזע זה, וההבחנה חשובה לכל מי שמתכנן פריסה:

• MiMo-V2.6-Flash-RL — הצ'קפוינט הקנוני ששוחרר, נוצר ב-21 בספטמבר 2026, 90 קבצים. זהו זה שה-API משרת ואליו מתייחס כל בנצ'מרק בעמוד הזה.

• MiMo-V2.6-Flash-MOPD — פורסם ב-27 בספטמבר 2026, ומתואר בכרטיס המודל שלו עצמו כ"שדרוג ה-MOPD של הצ'קפוינט MiMo-V2.6-Flash-RL" ולא כמודל אחר. זהו הפלט של שלב שני של אימון-על שממזג כמה מורים המתמחים בתחומים שונים למודל אחד. אם כבר הורדת את הצ'קפוינט של RL, זהו ארטיפקט חדש יותר באותה שושלת, ולא אח נפרד.

• MiMo-V2.6-Distill-Qwen-9B — מודל ברישיון MIT בנפח 9.4B שפורסם באותו יום, שאותו הודעת השחרור מכנה כנקודת המוצא להרצת האימון ב-RL בקוד פתוח ולא כנקודת ביקורת של מוצר.

שיאומי מוכרת גם את המודל ישירות, שזה החלק בתמונה הזו שזז במהלך אוקטובר. המזהה המתארח הוא באותיות קטנות וללא סיומת — mimo-v2.6-flash — והוא מופיע ברשימת ה-/v1/models של הפלטפורמה עצמה לצד mimo-v2.6-pro, mimo-v2.6-pro-ultraspeed ודור V2.5.

הארכיטקטורה, כפי שהיא נקראת מהקונפיגורציה ולא מהסיכום

שורת הסיכום של כרטיס המודל היא המקום שבו רוב הסיקור המשני נעצר, והיא לא המקום שבו נמצאים המספרים השימושיים. מטבלאות הארכיטקטורה של Xiaomi עצמה ומקובץ המאגרconfig.json, שניהם נקראו היום:

• שלד — 48 שכבות המחולקות ל-39 שכבות קשב בחלון הזזה ול-9 שכבות קשב גלובלי, ממד חבוי 4096, 256 מומחים מנותבים עם 8 מופעלים לכל טוקן, חלון הזזה של 128 טוקנים, וללא מומחים משותפים. הבלוק הראשון הוא קשב גלובלי עם רשת הזנה קדימה צפופה; כל מה שאחריו מופיע במשולב.

• ראשי קשב — 64 ראשי שאילתה בשני הבלוקים, 8 ראשי מפתח/ערך בבלוקים של חלון מחליק לעומת 4 בבלוקים הגלובליים. זו הצורה שמאפשרת הקשר של 1M בעלות סבירה: התבנית ההיברידית היא מה שמונע ממטמון ה-KV לגדול יחד עם הרצף המלא.

• מקודדים — MiMo ViT בעל 681 מיליון פרמטרים (28 שכבות, 24 שכבות חלון-מחליק ועוד 4 שכבות מלאות), טוקנייזר אודיו בעל 308 מיליון פרמטרים עם 24 שכבות ו-20 ספרי קוד לכימות וקטורי שיורי, ומקודד טלאי אודיו בעל 127 מיליון פרמטרים שמקפל ארבע מסגרות לאחת.

• פענוח ספקולטיבי — מנסח לחיזוי ריבוי טוקנים עם חלון מחליק בן 5 שכבות, בסגנון DFlash, עם חלון של 1024 טוקנים, המתואר כמנבא 7 טוקנים עוקבים בכל מעבר קדימה.

• משקלים על הדיסק — רשימת הקבצים של המאגר ב-Hub מסתכמת היום בכ-178 GB על פני 90 קבצים, כשהרסיסים ב-FP8 (e4m3) עם סכמת אקטיבציה דינמית. זה המספר שמשלמים עליו ב-VRAM, ולא אכפת לו איך סופרים את הפרמטרים.

שתי שאלות ספירה עולות כאן, וכעת יש להן תשובות שונות מאלה שהיו בספטמבר. הראשונה: מטא-נתוני safetensors של ה-Hub עבור המאגר מדווחים על סך של 310,756,322,688 פרמטרים — כ-310.8B, שמתמקם ממש לצד סך 309B של הכרטיס. כתבות קודמות, כולל שלנו, הציגו נתון של 159B שנקרא מאותו פאנל של המאגר. המספר הזה השתנה, והמספר הנוכחי הוא זה שצריך להשתמש בו. השאלה השנייה לא נפתרה: הכרטיס מתאר דרפטר בן חמש שכבות שמנבא שבעה טוקנים, בעוד ש-config.json באותו מאגר מגדיר את num_nextn_predict_layers ל-3. שניהם לא יכולים לתאר את אותו ארטיפקט, והקונפיג הוא מה שסביבת ההרצה קוראת. הקצו זיכרון לדרפטר לפי הקונפיג ואמתו לאחר הטעינה.

הקונפיגורציה אכן מאששת באופן נקי טענה מרכזית אחת, וכדאי לציין זאת מכיוון שרוב האחרות דורשות הסתייגות: max_position_embeddings מוגדר ל-1,048,576, שזה בדיוק חלון ההקשר של מיליון טוקנים שהכרטיס מפרסם.

הקשר, תקרת פלט, וטענת מודאליות שמצמצמת את החלופות שמחוץ לספק

ההקשר הוא החלק הקל. Xiaomi מפרסמת 1M טוקנים, התצורה תומכת בכך, וסיכום המודל של הפלטפורמה חוזר על כך. הפלט המרבי הוא הנתון שרוב עמודי העזר עדיין טועים בו באמצעות השמטה, והוא מפורסם: עמוד המודל של הפלטפורמה מציין פלט מרבי של 128K טוקניםלעומת ההקשר של 1M, הן עבור mimo-v2.6-flash והן עבור mimo-v2.6-pro. יש מלכודת התנהגותית אחת. חשיבה עמוקה מופעלת כברירת מחדל, ו־max_completion_tokens מגביל את תוכן החשיבה והתשובה הסופית יחד — כך שמעבר הסקה ארוך אוכל את אותו תקציב כמו התשובה, וההנחיה של הספק עצמו היא להגדיר אותו בנדיבות. במצב חשיבה, ערכים מותאמים אישית עבור temperature ו־top_p מתעלמים מהם: לא משנה מה תשלח, הערכים האפקטיביים נכפים ל-1.0 ול-0.95.

המודאליות הן הנקודה שבה החומר של הספק והמדידה העצמאית נפרדים זה מזה, וראוי להציג את שתי העמדות בלי לבחור מנצח. גם כרטיס המודל וגם הפלטפורמה של Xiaomi טוענים למשטח קלט אומנימודלי נייטיבי עבור הסדרה — טקסט, תמונה, וידאו ואודיו שנכנסים למודל אחד ולא לשלושה צינורות עיבוד שהודבקו זה לזה. מדידה עצמאית מצביעה על היקף צר יותר. בעמוד המודל של Artificial Analysis עבור MiMo-V2.6-Flash, המפרט הטכני מציין את מודאליות הקלט כ"טקסט ותמונה" ואת הפלט כ"טקסט", בעוד שבעמוד של אותו אתר עבור MiMo-V2.6-Pro מצוין קלט של "טקסט, תמונה, דיבור וווידאו". אותה משפחה, אותו תיעוד של הספק, ורק לאחד משני הצ'ק-פוינטים יש משטח אודיו ווידאו שתועד באופן עצמאי. שום דבר שפורסם אינו מסביר את ההבדל, ואיננו יכולים להכריע בכך מבחוץ. התייחסו לקלט האודיו והווידאו כאל טענה של הספק לגבי Flash עד שמשהו אחר יאשר אותה.

מה ש-Xiaomi מדווחת, והמספר האחד שצד שלישי מדד

כל נתון בנצ'מרק שמפרסמת Xiaomi עבור הדגם הזה מגיע מריצות ההרנס של Xiaomi עצמה, ולא שוחזר באופן בלתי תלוי באותם הרנסים. זו אינה האשמה — זה מצב הראיות, וכדאי להחזיק בו, מפני שהמשטחים של היצרנית עצמה סותרים זה את זה באופן שקל לפספס.

• סוכן קוד — DeepSWE v1.1: Flash 67.9, Pro 71.9, לעומת Claude Opus 5 עם 74.0 ו-GPT-5.6 Sol עם 73.0 בהרצות של Xiaomi. Terminal Bench 2.1: Flash 87.6. Terminal Bench 4.0: Flash 28.8. ProgramBench 26.0.

• סוכן כללי — AutomationBench v1.0.6: Flash 52.3, מעל גם GPT-5.6 Sol (45.8) וגם Claude Opus 5 (50.3) באותה הרצת ספק. Toolathlon-Verified 73.6, OSWorld-Verified 80.8, Agents' Last Exam 27.6.

• אבטחת סייבר — העמודה שבה המודל הקטן מנצח. CyberGym: Flash ‏95.1 לעומת 94.0 של Pro. ואז הרצפה צונחת: ExploitGym ‏6.0, ExploitBench ‏25.3, SEC Bench Pro ‏47.5.

• סוכן חזותי — MiMo VisualCoding: Flash 71.5, Pro 72.3.

אי-ההסכמה נמצאת בעמודת DeepSWE v1.1, והיא משתרעת על פני שלושה משטחים של Xiaomi. בהודעת השחרור בפלטפורמה של Xiaomi נאמר ש-Flash השתפר "בכ-17 נקודות (מ-48.8 ל-65.7)" לאורך ריצת ה-RL. כרטיס המודל מציג 67.9 עבור המשקולות ששוחררו. לוח המחוונים המשודר של ה-RL שפעל עד ספטמבר פרסם 65.68 תחת הרנס mini-swe-agent בממוצע של שלוש, על תמונת מצב של אימון. שלושה מספרים מספקים עבור מדד אחד על מודל אחד, ואף אחד מחוץ ל-Xiaomi לא יכול כיום לומר איזה מהם מתאר את הארטיפקט שאתם מורידים. אם ציטטתם 65.68 מאז ספטמבר, הוא תיאר בזמנו תמונת מצב של אימון, וכיום זהו מספר מיושן עבור נקודת הבדיקה ששוחררה.

למול כל זאת קיימת בדיוק מדידה בלתי תלויה אחת, והיא אינה מחמיאה בדרך שבה טבלת ספקים מחמיאה. Artificial Analysis מעניקה ל-MiMo-V2.6-Flash ציון 38 במדד ה-Intelligence Index v4.3.2 שלה — שמיני מבין 117 מודלים בקטגוריה — עם 49.2 אסימוני פלט בשנייה, יצירה של 240 מיליון אסימונים עבור הרצת המדד, שאותה מכנה האתר "very verbose" לעומת חציון של 140 מיליון, ועלות של 0.06 דולר לכל משימת Intelligence Index. משפט הסיכום שלה הוא שהמודל נמצא "בין המודלים המובילים באינטליגנציה ובמחיר סביר", אך "איטי מהממוצע ורב-מלל במיוחד". לשם השוואה, אותו אתר מעניק ל-MiMo-V2.6-Pro ציון 46 ומדרג אותו ראשון מבין 117 — המספר ששיאומי עצמה מצטטת בהודעת ההשקה שלה, עבור Pro ולא עבור Flash.

Scoreboard of the figures Xiaomi publishes for MiMo-V2.6-Flash: 309B total and 15B active parameters, 1M-token context, 128K maximum output, 256 routed experts with 8 activated, and the vendor-reported benchmark row.

מה זה עולה, והנתון שזז

זה החלק בתמונה שהשתנה לאחר סיקור ההשקה, אז צריך לומר זאת בפשטות: הקריאה המוקדמת ששיאומי לא פרסמה תעריף לפי טוקן עבור הדור הזה היא מיושנת. עמוד התשלום לפי שימוש של הספק מכיל לוח תעריפים מלא עם חתימת עדכון מ-8 באוקטובר 2026, ולמודל הנדון יש שורה משלו בו.

• בחו״ל, לכל מיליון טוקנים — mimo-v2.6-flash ב-$0.0028 בעת פגיעה במטמון, $0.14 בעת החמצה במטמון, ו-$0.28 עבור פלט. mimo-v2.6-pro ב-$0.0036 / $0.435 / $0.87, ו-mimo-v2.6-pro-ultraspeed ב-$0.036 / $4.35 / $8.70.

• תמחור בסין היבשתית, לכל מיליון טוקנים — flash ¥0.02 / ¥1.00 / ¥2.00, pro ¥0.025 / ¥3.00 / ¥6.00, ultraspeed ¥0.25 / ¥30.00 / ¥60.00. הפלטפורמה מחייבת ב-RMB בסין ובדולרים בחו״ל.

• Batch API — בדיוק חצי מהתעריף בזמן אמת: flash $0.0014 / $0.07 / $0.14, pro $0.0018 / $0.2175 / $0.435, עם כתובת URL בסיסית של batch נפרדת מזו של זמן אמת. Xiaomi מציינת ש-batch אינו נתמך עבור mimo-v2.6-pro-ultraspeed או מזהי V2.5.

• פעולות כתיבה למטמון — בחינם לזמן מוגבל, כפי שמופיע במחירון היום. פגיעות מטמון הן המקום שבו הכדאיות הכלכלית משתנה: במחיר של $0.0028 לעומת $0.14, פגיעה היא 2% מהחמצה, ו-Artificial Analysis מתעדת הנחת מטמון של 98% ואותו צמד של $0.14/$0.28 מקריאות הספקים שלה.

• חיפוש אינטרנט — מחויב בנפרד מטוקנים בתעריף של $5 לכל 1,000 קריאות בחו״ל ו־¥16 לכל 1,000 בסין, כאשר תוכן הדף שנשלף מחויב לאחר מכן כטוקני קלט רגילים. סבב חיפוש בודד יכול להפעיל כמה מילות מפתח בו־זמנית, ולכן הספק חושף max_keyword — תקרה שנועדה להגביל את ההוצאה.

• מינויים — Xiaomi מוכרת גם מסלולי Token Plan בתמחור חודשי עם הקצאות קרדיט ו"V2.6 Flagship Model Access", פורמט אישורי גישה נפרד ממפתח תשלום לפי שימוש, ומכפיל קרדיט בשעות הלילה בין 00:00 ל-08:00 UTC+8. מנויים ויתרות תשלום לפי שימוש אינם ניתנים להחלפה זה בזה באופן מפורש.

Xiaomi MiMo Open Platform pay-as-you-go rate card showing the mimo-v2.6-flash row at $0.14 per million input tokens and $0.28 per million output tokens on a cache miss, alongside the pro and pro-ultraspeed rows, with a rate-card update stamp.

איך לקרוא לזה

ישנם שלושה מסלולים, והם דורשים אישורים שונים.

• Hosted API — the base URL is https://api.xiaomimimo.com/v1 for the OpenAI-compatible surface and https://api.xiaomimimo.com/anthropic for the Anthropic-compatible one. Authentication accepts either an api-key: $MIMO_API_KEY header or a Bearer token, and the model string is the lowercase mimo-v2.6-flash. Xiaomi's own note is blunt about the casing: use the all-lowercase names.

• מגבלות קצב מפורסמות — 100 בקשות לדקה ו־10M טוקנים לדקה עבור mimo-v2.6-flash, נספרות לפי חשבון על פני כל מפתחות ה-API ולא לפי מפתח. המזהה ultraspeed הוא היוצא מן הכלל, נמכר כשירות מותאם אישית ולא כשירות מדוד.

• אירוח עצמי — הכרטיס מספק מתכון SGLang ב-tensor parallel 8, data parallel 2, עם DP attention, נתיב EAGLE ספקולטיבי רב-שכבתי מופעל (--speculative-num-steps 3, --speculative-eagle-topk 1, --speculative-num-draft-tokens 4), שבר זיכרון סטטי של 0.65 ו-chunked prefill של 16384, ובנוסף מתכון vLLM ב-tensor parallel 4. שניהם זקוקים ל---reasoning-parser mimo --tool-call-parser mimo כדי לפרסר פלט חשיבה וקריאות לכלים כראוי. רוחבי המקביליוּת במתכונים האלה נערכו מאז הפרסומים הראשונים של גרסה זו; השתמשו במה שהכרטיס מציין היום. הדגימה המומלצת היא temperature 1.0, top_p 0.95.

פריט מתוארך אחד שייך בכל תיעוד למודל הזה, כי הוא משנה את מה שאינטגרציה קיימת עושה באופן עצמאי. הודעת ההגירה של Xiaomi קובעת כי החל מ-14 באוקטובר 2026 בשעה 18:00 UTC+8, בקשות אל mimo-v2.5-pro ו-mimo-v2.5 ינותבו אוטומטית לסדרת V2.6, וכי החל מ-21 באוקטובר 2026 בשעה 10:00 UTC+8 מזהי המודל הישנים יפסיקו לעבוד. לכן תעבורה שמוצמדת למזהה V2.5 כבר מנותבת מחדש בלי שינוי בקוד — שווה לבדוק, כי באותה הודעה נאמר שבקשות לשני המזהים האלה נשלחות ל-Pro ול-Flash בהתאמה, וזו לא החלפה שקולה מבחינת עלות.

אם הסיבה שאתה קורא את זה היא שאתה צריך מודל פרונטייר שניתן לקרוא לו ולא הורדה, הניסוח הישר הוא ש-MiMo-V2.6-Flash אינו אחד מהם כאן. אנחנו לא מנתבים שום מודל של Xiaomi, וכרטיס המודל של Xiaomi עצמה מפנה לזמינות במשטחים הראשוניים שלה — ה-Open Platform API, אפליקציית הסטודיו שלה, כלי הקידוד שלה ולקוח שולחן העבודה שלה. עם זאת, המודלים ש-Xiaomi משווה אליהם בטבלאות שלה עצמה ניתנים לקריאה, וכמה מהם יושבים על OrcaRouter במפתח API אחד במחיר המחירון של הספק עם 0% תוספת מועברת הלאה, כך ששינוי מחיר של ספק נוחת על החשבון שלך באותו יום ולא בעת חידוש. זה חשוב יותר מהרגיל בעמוד כמו זה, שבו כרטיס תעריפים פורסם תוך כדי תנועה והסכומים משתנים.

ה־"-rl" בשם המאגר, וארטיפקטים אחרים על אותו גזע

קוראים מחפשים את המודל הזה בתור mimo-v2.6-flash-rl באותה תדירות כמו בלי הסיומת, ולכן כדאי להיות מדויקים. הספק אינו מכנה "גרסת RL" כמודל נפרד. הסיומת היא חלק משמו של החפץ הקנוני עצמו: XiaomiMiMo/MiMo-V2.6-Flash-RL הוא נקודת הבדיקה (checkpoint) ששוחררה, ו--RL מסמן את שושלת האימון-המשך — התוצר של ריצת הלמידה בחיזוק המשולבת ששיאומי שידרה לאורך ספטמבר, ולא מתאם (adapter) של למידה בחיזוק שיושב על איזה מודל בסיס אחר. הראיות התומכות הן מבניות ולא רטוריות: המאגר כולל עשרות אלפי טנסורים המכסים את כל עמוד השדרה, מקודד הראייה, מחסנית האודיו ומנסח הטיוטה הספקולטיבי, ורשימת הקבצים היא ~178 GB. מתאם הוא מגה-בייטים בודדים. ושימו לב איך ה-API של הספק מכנה אותו — mimo-v2.6-flash, בלי שום סיומת. אז ה-"-rl" הוא מוסכמה של מאגר משקלים, וכשהוא מוקלד בבקשה מתארחת הוא פשוט לא ייפתר.

שלוש הסיומות האחרות בגזע הזה הן רגילות וכדאי להכיר אותן: -MOPD הוא שדרוג נוסף לאחר האימון שפורסם שישה ימים לאחר מכן, -Pro הוא דגם הדגל ולא Flash גדול יותר, ו--ultraspeed הוא מצב מהירות הנמכר כשירות מותאם אישית. ה-distill של 9B וסביבות המשימה של RL נמצאים במאגרים שונים לחלוטין. אף אחד מהם אינו קוונטיזציה של Flash, וזו ההנחה שהסיומות מזמינות.

שלוש שאלות שקוראים מגיעים איתן

האם זה אותו מודל כמו MiMo-V2-Flash? לא, והבלבול מובן. המודל מדצמבר והמודל הזה חולקים מפרט כותרתי דומה — 309B סך הכול, 15B פעילים, קשב היברידי, חלון החלקה של 128 טוקנים — אבל אלו ריצות אימון נפרדות בהפרש של תשעה חודשים, עם טענות שונות באשר לחלון ההקשר (256K לעומת 1M), טבלאות בנצ'מרק שונות ומתכוני הגשה שונים. קביעת גודל צומת לפי הנתונים של המודל הישן, או ציטוט המחיר שלו, יהיו שגויים בשני הכיוונים.

האם זה יתאים לחומרה שיש לי? לא על GPU אחד, והיצרן לא מתיימר אחרת. נתוני המשקלים המפורסמים הם בערך 178 GB ב-FP8 לפני כל KV cache, והמתכונים של Xiaomi עצמה מתחילים בארבעה GPUs עבור vLLM ושמונה עבור SGLang. יש לקרוא את פרק הפריסה כמינימום של היצרן ולא כהצעה, ולשים לב שהמתכונים דורשים מנתחים מפורשים של reasoning ושל קריאות לכלים — בלעדיהם המודל עדיין מייצר, אבל אתה מאבד את ערוץ החשיבה ואת קריאות הכלים המובנות שרוב מבחני הביצועים לסוכנים שלו נשענים עליהם.

איזה ארטיפקט של Flash אני בעצם צריך למשוך? את צ'קפוינט ה-RL אם אתה רוצה את מה שהבנצ'מרקים וה-API מתארים, ואת מאגר ה-MOPD אם אתה רוצה את שלב האימון-המשך המאוחר יותר שהכרטיס שלו עצמו מכנה השדרוג שלו. אל תמשוך את שניהם בציפייה להבדל בגודל; הם אותה שושלת באותו קנה מידה, בהפרש של שישה ימים, ומודל ה-MOPD הוא המקום שאליו נחת המיזוג של מורי-התחום של Xiaomi.

מה היה משנה את הדף הזה

שלושה דברים, בערך לפי סדר ההשפעה שלהם על החלטה. הרצה של צד שלישי על ההרנסים של הספק עצמו — DeepSWE v1.1 או Terminal Bench, כזו שמוגשת ולא מדווחת עצמית — תכריע אם 67.9 הוא מיקום אמיתי או תצורה נוחה, ותסביר גם מדוע שלושה משטחי Xiaomi מציגים שלושה מספרים שונים עבור אותה עמודה. בדיקה בלתי תלויה של משטח הקלט של האודיו והווידאו תפתור את הפער בין הטענה האומנימודלית של הכרטיס לבין ההערה הטכנית המצומצמת יותר בעמוד הצד השלישי. ועוד משטח של הספק שיישב בין מודל הטיוטה בעל חמש השכבות ושבעת הטוקנים בתקציר לבין שלוש השכבות בתצורה יסיר את חוסר העקביות האחרון שמתכנן קיבולת נאלץ לעקוף.

עד אז הקריאה הייחוסית צרה ושמישה. MiMo-V2.6-Flash הוא צ'ק-פוינט של תערובת מומחים דלילה (sparse mixture-of-experts) ברישיון MIT, עם 309 מיליארד פרמטרים ו-15 מיליארד פרמטרים פעילים, חלון הקשר של מיליון טוקנים ותקרת פלט של 128K, שפורסם ב-21 בספטמבר 2026 עם הסיומת FLASH-RL, מתומחר על ידי Xiaomi ב-0.14 דולר למיליון טוקני קלט ו-0.28 דולר למיליון טוקני פלט במקרה של פספוס מטמון, ונכון לאוקטובר — ניתן לקרוא לו דרך נקודת הקצה של הספק עצמו תחת המזהה mimo-v2.6-flash. מדדי הבנצ'מרק של הספק לא שוחזרו, הציון הבלתי-תלוי היחיד שלו הוא 38 במדד שבו אחיו הגדול יותר מגיע ל-46, וספירת הפרמטרים הכותרתית שלו היא אחד המספרים הבודדים בסביבת המודל הזה שיצאו נקיים.

Artificial Analysis page for MiMo-V2.6-Flash showing an Intelligence Index score of 38, rank 8 of 117, about 49 output tokens per second, and the $0.14 / $0.28 token prices.

השוואות במאמר הזה1

זוהה מתוך המאמר הזה · בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית