H3 Max לעומת MiniMax H3 — אותה משפחה, ולפער המחירים יש תאריך תפוגה. איור מחודש.
Guides & Insights

H3 Max מול MiniMax H3: אותה משפחה, ולפער המחירים יש תאריך תפוגה

מחבר

Magnus Corvin

תאריך פרסום

מודלים אחרונים · 20צפו בכל המודלים
בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית
חזרה לכל הפוסטים

MiniMax H3 Max ו-MiniMax H3 חולקים עץ משפחה, וזה בדיוק מה שהופך את ההשוואה למוזרה: הנגזרת שעברה אימון-מאוחר מדורגת גבוה מהורה שלה בשני לוחות התוצאות של Artificial Analysis עם אודיו, מייצרת מהר יותר מזמן אמת, וזולה יותר לדקה כיום – ועדיין ה-MiniMax H3 הבסיסי מחזיק בשני הנכסים שה-post-train מוותר עליהם: פלט של 2K ומשקלים פתוחים, בעוד שפער המחירים ביניהם מתאפס ב-1 בספטמבר. MiniMax H3 Max נמצא במקום הראשון בתמונה-לווידאו (Elo 1,204) ובמקום השלישי בטקסט-לווידאו (Elo 1,235) עם אודיו; ה-MiniMax H3 הבסיסי נמצא במקום השלישי (1,184) ובמקום הרביעי (1,226). אותה משפחה, אותו פלט אודיו-ילידי, ובאותו שבוע התשובה לשתי שאלות שונות באמת.

משפחה אחת, שתי החלטות הגשה

MiniMax H3 הושק ב-31 ביולי 2026 כמודל הווידאו המולטי-מודאלי הפתוח הראשון של MiniMax — המשפחה ממותגת גם כ-Hailuo 3.0 — והמשקלים שלו פורסמו לציבור ב-3 באוגוסט. MiniMax H3 Max הוא גרסת ה-fal שעברה אימון המשך מתוך המהדורה הפתוחה הזו: מכווננת לציות חזק יותר להנחיות ולאסתטיקה טובה יותר, ולאחר מכן עברה אופטימיזציה משותפת עם ערימת ההסקה של fal כדי להשיג תפוקה גבוהה יותר. שני המודלים יוצרים קטעים עם אודיו מקורי וחולקים את מעטפת הפלט של H3, אך הם נפרדים בדיוק בנקודת ההכרעה: fal לקחה את המהדורה הפתוחה והפכה אותה למהירה יותר, לבעלת ציונים גבוהים יותר, וזולה יותר לדקה כרגע, בעוד MiniMax שמרה על צינור ה-2K המלא ועל המשקלים הניתנים להורדה מאחורי API ברישיון.

הפער בלוח התוצאות

בטבלאות עם אודיו, שנלכדו ב-2026-08-27, ה-post-train מנצח את ה-base בשניהם: 1,204 ל-1,184 ב-image-to-video, ו-1,235 ל-1,226 ב-text-to-video. הפערים צנועים — 20 ו-9 נקודות — אבל הם עקביים, והפודיום של text-to-video הוא גמר צמוד של שש נקודות (Wan 3.0 עם 1,240, Gemini Omni Flash עם 1,237, MiniMax H3 Max עם 1,235) שבו היתרון של ה-post-train על ה-base הוא כמעט בדיוק רוחב כל ראש הטבלה. אלה הם ציוני Elo של העדפה אנושית עיוורת מזירות ה-Artificial Analysis, לא מספרי ספקים, ושני הלוחות משתנים עם הגעת קולות חדשים.

Two-column comparison scoreboard for MiniMax H3 Max vs MiniMax H3: I2V with audio #1 (Elo 1,204) vs #3 (Elo 1,184), T2V with audio #3 (Elo 1,235) vs #4 (Elo 1,226), generation speed ~0.55x real-time (vendor-reported) vs no public figure, max resolution 768p vs 2K (hosted API), weights not yet released vs open August 3 (community license), and price per minute $2.40 promo/$4.80 standard vs $4.80 at 768p/$7.80 at 2K.

תמונה לוידאו (עם אודיו) — MiniMax H3 Max #1, Elo 1,204. MiniMax H3 #3, Elo 1,184.

טקסט לווידאו (עם אודיו) — MiniMax H3 Max #3, Elo 1,235. MiniMax H3 #4, Elo 1,226.

מפרטים זה לצד זה

מחיר לדקה — MiniMax H3 Max: $2.40 ב-768p בהנחת השקה של 50%, $4.80 במחיר רגיל אחרי 1 בספטמבר. MiniMax H3: $4.80 ב-768p, $7.80 ב-2K.

רזולוציה מקסימלית — MiniMax H3 Max: 768p. MiniMax H3: 768p בגרסת המשקלים הפתוחים, 2K ב-API המתארח.

אורך קליפ — MiniMax H3 Max: 5-15 שניות. MiniMax H3: 4-15 שניות. שניהם יוצרים אודיו סטריאו מקורי.

מהירות יצירה — MiniMax H3 Max: כ-0.55x מזמן אמת במדידת הדוגמה של fal (קליפ של 5 שניות ב-2.77 שניות, לפי דיווח הספק). MiniMax H3: אין נתון פומבי.

משקלים — MiniMax H3 Max: כוונה לשחרר, לא שוחרר. MiniMax H3: ייפתח ב-3 באוגוסט, רישיון קהילה.

היכן לקרוא לזה — MiniMax H3 Max: ה-API של המפתח בלבד כרגע. MiniMax H3: ה-API של MiniMax ופלטפורמות מנותבות כולל OrcaRouter.

לפער המחירים יש דדליין

המספר הנקי ביותר בהשוואה הזאת — $2.40 לעומת $7.80 לדקה ב-Artificial Analysis — הוא בחלקו תוצר של מבצע, וכדאי להיות כן לגבי אילו חלקים. {{1}} $2.40 הוא התעריף המוזל של MiniMax H3 Max ברזולוציית 768p, בתוקף עד ה-1 בספטמבר. {{2}} $7.80 הוא התעריף של MiniMax H3 הבסיסי ברזולוציית 2K, שה-post-train לא יכול להגיע אליו בכלל. {{3}} ההשוואה ההוגנת היא ברזולוציית 768p: שם ה-MiniMax H3 הבסיסי עולה $0.08 לשנייה, כלומר $4.80 לדקה, והתעריף הרגיל של ה-post-train אחרי ההנחה הוא בדיוק זה — $4.80. {{4}} אז יתרון המחיר הנוכחי הוא אמיתי אך זמני, וגודלו תלוי בכך שמשווים דבר לדבר. {{5}} בהיקף גדול ההבדל בעוד המבצע נמשך עדיין מכריע: אלף דקות עולות $2,400 על ה-post-train לעומת $4,800 על הבסיס באותה רזולוציה, לפני שיעור הפסילות — ושתי הגרסאות מחייבות על קטעים שנפסלו.

Screenshot of the Artificial Analysis image-to-video leaderboard with audio, captured August 27 2026, showing MiniMax H3 Max at #1 with Elo 1,204 and a price of $2.40/min, with MiniMax H3 at #3 on the same board.

מהירות משנה מה שאתה יכול לבנות

הגורם המבדיל השני הוא תפעולי ולא מספרי. עמוד המודל של fal מציג קליפ בן 5 שניות שמעובד ב-2.77 שניות של הסקה — פקטור של כ-0.55x ביחס לזמן אמת, לפי דיווח הספק וטרם שוחזר באופן בלתי תלוי. יצירה מהירה מזמן אמת משנה את צורת זרימת העבודה: במקום להעמיד קליפ בתור ולחכות, אפשר ליצור, לשפוט וליצור מחדש בתוך לולאה — וזה חשוב לתצוגות מקדימות אינטראקטיביות, לוידאו מונחה סוכנים ולבדיקות A/B בהיקף גדול של פרומפטים. גם ה-MiniMax H3 הבסיסי לא נופל מבחינת תפוקה, אבל הוא אינו מפרסם נתון דומה, כך שיתרון המהירות הוא כרגע חד-צדדי על הנייר. רק אל תשכח לצרף את כוכבית הרזולוציה: המהירות של H3 Max היא בחלקה פונקציה של תקרת ה-768p, ואותה לולאה ב-2K אינה זמינה.

שאלת ה-2K

MiniMax H3 Max לא יכול לעבור מעבר ל-768p, וגם המשקלים הפתוחים של המודל הבסיסי לא יכולים — שלב הרגנרציה של 2K הוא מודול שזמין רק דרך API בנקודת הקצה המאוחסנת של המודל הבסיסי. אם התוצר הסופי שלך הוא 1080p ומעלה, ההחלטה כבר התקבלה עבורך: זה ה-API של 2K של MiniMax H3 הבסיסי, במחיר של $0.13 לשנייה ($7.80 לדקה). אם היעד שלך הוא 768p — קטעים מקוצרים לרשתות חברתיות, גרסאות פרסום, לולאות למסחר אלקטרוני, צילומי התייחסות מהירים — פער הרזולוציה אינו רלוונטי, והמחיר והמהירות של הפוסט-טריין מנצחים בוויכוח כל עוד המבצע נמשך. "Max" בשם מתייחס ללוח התוצאות ולתפוקה, לא לסולם הרזולוציות, ולקנות אותו פירושו לקנות את התקרה שהוא מגיע איתה.

משקלים: פתוחים לעומת מובטחים

פער הפתיחות הוא המקום שבו היתרון של מודל הבסיס הוא מבני, לא זמני. משקלי MiniMax H3 זמינים להורדה מאז ה-3 באוגוסט, תחת רישיון קהילתי מותאם שלפי תנאי MiniMax עצמה אוסר על שימוש במודל ובפלטיו באיחוד האירופי, בריטניה, דרום קוריאה וארה"ב, ודורש אישור כתוב מראש לשימוש מסחרי עם הכנסות שנתיות העולות על 20 מיליון דולר. משקלי MiniMax H3 Max הם כוונה מוצהרת של fal, לא מוצר שנמסר בפועל — ואם הם יופצו תחת משהו דומה, "פתוח" נושא את אותה טריטוריה המתוחמת סביבו, עם הסיבוך הנוסף שגרסת אימון-משלים של צד שלישי המבוססת על גרסה פתוחה ברישיון נמצאת במקום משפטי אפור יותר מהמקור. עבור צוות שצריך לארח בעצמו או שפועל בטריטוריה מוחרגת, מודל הבסיס הוא האופציה היחידה כיום, כולל כל סייגי הרישיון.

למי להתקשר

הבחירה היום מסתכמת בשאלה איזה אילוץ מגביל ראשון. צריך את הדגם הנוכחי מס' 1 להמרת תמונה לווידאו, רוצה איטרציה בתת-זמן אמת, ומוכן להסתפק ב-768p? MiniMax H3 Max הוא הבחירה המשתלמת כל עוד ההנחה בתוקף — רק הכנס את שינוי המחיר של 1 בספטמבר למודל העלויות שלך. צריך 2K, משקלים להורדה, או מפתח API אחד לכל משפחת H3? זהו ה-MiniMax H3 הבסיסי, והוא החצי של המשפחה שכבר נמצא ב-OrcaRouter במחיר המחירון של הספק — $0.08 לשנייה ב-768p, $0.13 ב-2K — עם 0% תוספת מחיר ומעבר אוטומטי למקרה תקלה, כך שלא תהיה נעול למסלול שירות אחד בזמן שתמונת הניתוב של H3 Max מתבהרת. כשהפוסט-טריין יגיע לספק מנותב, הוא יופיע במחיר המחירון באותו היום, וההחלפה הופכת לשינוי קונפיגורציה במקום לשכתוב.

Screenshot of the OrcaRouter model page for MiniMax H3, showing list pricing of $0.08 per second at 768P and $0.13 per second at 2K.

השורה התחתונה

זהו המקרה הנדיר שבו המודל הנגזר מציע תמורה טובה יותר — לזמן מה, ובמגבלת רזולוציה. MiniMax H3 Max מדורג גבוה יותר מ-MiniMax H3 בשני לוחות התוצאות עם האודיו, מייצר מהר יותר מאשר משך ההשמעה של הקליפ, וזול ממנו ברזולוציה המשותפת לשני המודלים, אך יתרון המחיר יפוג ב-1 בספטמבר, הרזולוציה מוגבלת ל-768p, והמשקלים הם הבטחה. MiniMax H3 שומר היום על 2K, על משקלים פתוחים ועל שילוב ראוטר. קנו את הפוסט-טריין בשביל המהירות וכתר לוח התוצאות הנוכחי; קנו את המודל הבסיסי בשביל התקרה, הרישיון, והעובדה שאפשר לקרוא לו דרך API אחד כבר עכשיו.

© 2026 OrcaRouter

לספקים

מפעילים פלטפורמת הסקה (inference)? הציגו את המודלים שלכם ב-OrcaRouter.

providers@orcarouter.ai

הצטרפו לקהילה שלנו

Discordsupport@orcarouter.aiXGitHubYouTube