
DeepSeek V4.1 Flash: המסלול המהיר, המחיר האמיתי שלו, והשאלה החינמית שקיבלה מענה
- OrcaחדשOrca: OrcaCyber Zero 1.52026-10-10$3.00 / $7.50 לכל 1M טוקנים · 59 tok/s
- openaiחדשOpenAI: GPT-6.1 Sol2026-09-2952אינטליגנציה
- anthropicAnthropic: Claude Sonnet 5.52026-09-2856אינטליגנציה
- typesafeTypeSafe: Jev 1.132026-09-24$0.04 / $0.00 לכל 1M טוקנים · 305 tok/s
- OpenAIOpenAI: GPT-6 Luna2026-09-2238אינטליגנציה
- OpenAIOpenAI: GPT-6 Sol2026-09-2248אינטליגנציה
- AnthropicAnthropic: Claude Opus 5.52026-09-2258אינטליגנציה
- xAIGrok 4.72026-09-2146אינטליגנציה
- OrcaOrca: OrcaCyber Zero 1.02026-09-17$3.00 / $7.50 לכל 1M טוקנים · 42 tok/s
- OrcaOrca: OrcaVerify Text 1.02026-09-16$2.00 / $0.00 לכל 1M טוקנים · 239 tok/s
- DeepSeekDeepSeek: DeepSeek V4.1 Flash2026-09-1040אינטליגנציה
- OpenAIOpenAI: GPT-6 Astra2026-09-0453אינטליגנציה77כתיבת קוד
- GoogleGoogle: Gemini 3.8 Flash2026-09-0241אינטליגנציה76כתיבת קוד
- AlibabaQwen: Qwen3.8 Max (0902)2026-09-0245אינטליגנציה76כתיבת קוד
- AnthropicAnthropic: Claude Fable 5.12026-09-0153אינטליגנציה82כתיבת קוד
- TencentTencent: Hy4 preview2026-08-28$0.83 / $2.50 לכל 1M טוקנים · 56 tok/s
- AlibabaQwen: Qwen3.8 Flash2026-08-26$0.15 / $0.47 לכל 1M טוקנים · 123 tok/s
- z-aiZ.ai: GLM 5.3 Flash2026-08-2642אינטליגנציה72כתיבת קוד
- DeepSeekDeepSeek: DeepSeek V4 Flash Vision (Exp)2026-08-21$0.22 / $0.66 לכל 1M טוקנים · 212 tok/s
- z-aiZ.ai: GLM 5.32026-08-1845אינטליגנציה75כתיבת קוד
DeepSeek V4.1 Flash הוא השכבה המהירה של קו V4.1 של DeepSeek: מודל מולטימודלי מסוג mixture-of-experts עם חלון הקשר של 1,048,576 טוקנים, קלט תמונות, משקולות ברישיון MIT ב-Hugging Face, ומחיר מחירון בשעות שפל של $0.15 למיליון טוקני קלט ו-$0.60 למיליון טוקני פלט. הוא נכנס לזמינות כללית ב-2026-09-10, כך שהשחרור הוא עובדה המתארכת את המודל, ולא אירוע שהעמוד הזה מדווח עליו — ושתי שאלות מביאות קוראים לכאן הרבה אחרי התאריך הזה: אם הוא חינמי, וכיצד הוא מתנהג מול כל מודל שכבר נמצא לפניהם. לראשונה יש תשובה קצרה, ולכן היא מופיעה ראשונה.
האם DeepSeek V4.1 Flash בחינם? התשובה שבאת בשבילה
לא. בפלטפורמה של DeepSeek עצמה אין מסלול API חינמי עבור המודל הזה — אין מכסה חודשית חינמית ואין נקודת קצה חינמית. החיוב הוא לפי שימוש בפועל כנגד יתרה שנטענה מראש, בתעריפים שבאותו כרטיס תעריפים כמו שאר הסדרה. מזהה המודל שאתם קוראים עבורו הוא deepseek-flash, וכל בקשה כנגד המזהה הזה מחויבת בתעריפי Flash שפורסמו. אפליקציית הצריכה חינמית לשימוש; ה-API שמאחוריה אינו חינמי, ואלה שני מוצרים נפרדים.
מה שבאמת קרוב לחינם הוא המטמון. אסימון קלט שנקלט מהמטמון עולה $0.003 למיליון, לעומת $0.15 עבור אסימון קלט חדש בשעות שפל — אחד חלקי חמישים. כל עומס עבודה עם תחילית גדולה ויציבה (הוראות מערכת, סכמות של כלים, מפת מאגר קוד) כמעט אינו משלם דבר עבור החלק החוזר של הפרומפט, בעוד שהאסימונים החדשים נושאים בעלות. התנאים המדויקים שבהם ההנחה חלה נתונים לקביעה על ידי DeepSeek, ולא על ידי הלקוח, לכן קראו את התיעוד העדכני לפני שאתם בונים תקציב על המספר הזה.
יש סיבה שנייה לכך ששאלת החינם עולה, וראוי להפריד אותה מהראשונה. פלטפורמות צד שלישי מפרסמות גישה חינמית או ניסיונית למודל הזה, והנתיבים האלה אמיתיים; הם גם מסוג התנאים שמשתנים בלי הודעה מוקדמת, ואף אחד מהם לא נושא מאחוריו את מחירון התעריפים של DeepSeek עצמה. התייחסו אליהם כמשטחי אב-טיפוס ולא כאל בקאנדים לייצור. הקטלוג שלנו עצמו כן כולל ערך בעלות אפס — אבל זה deepseek/deepseek-v4-flash-free, ה-V4 Flash שהוצא מכלל שימוש, לא המודל הזה. השניים רחוקים זה מזה במספר גרסה אחד והם לא אותו דבר.
איפה Flash ממוקם בסדרת V4.1
V4.1 היא משפחת ארכיטקטורה חדשה, לא מהדורת עדכון נקודתית של V4. Flash הוא החבר הקטן והמהיר שלה — השכבה שנבנתה לתפוקה ולעלות ולא לראש טבלת הדירוג. האח הדגל הוא DeepSeek-V4-Pro-0813, המוגש תחת מזהה המודל deepseek-v4-pro, אשר מתומחר ב-$0.66 למיליון טוקנים בקלט ו-$1.98 למיליון בפלט בשעות שפל: בערך פי ארבעה וחצי מ-Flash בקלט וקצת יותר מפי שלושה בפלט, עם תקרת מקביליות של 500 לעומת 2,500 של Flash. DeepSeek עצמה מדווחת ש-V4.1 Flash עולה באופן מקיף על V4 Pro בביצועים, בעלות, במהירות ובזמן המשימה הכולל — זו הטענה של הספק עצמו על הספסלים שלו, לא מדידה בלתי תלויה, וזו הסיבה ששמות השכבות נקראים הפוך לכל מי שמניח ש"Pro" הוא תמיד הקנייה הטובה יותר.
גבול אחד שיש לשמור עליו: DeepSeek V4.1 Pro לא שוחרר. הוא מופיע בחומר של DeepSeek רק כמודל עתידי. שום דבר בעמוד הזה לא חל עליו, וכך גם שום דבר שאנחנו מספקים.
המפרט, כפי ש-DeepSeek מפרסמת אותו
כל מה שלהלן נקרא מכרטיס המודל ב-Hugging Face, בכתובת deepseek-ai/DeepSeek-V4.1-Flash. כאשר נתון הוא טענת ספק ולא מדידה מבוססת, הדבר מצוין.
• פרמטרים — שלד של 552B, לפי דיווח הספק. הכרטיס מציין 8B פרמטרים פעילים לכל טוקן במהלך prefill ו-16B במהלך decode, בפריסת mixture-of-experts עם מומחה משותף אחד ו-384 מומחים מנותבים לכל שכבת MoE, שישה מהם פעילים לכל טוקן. • ארכיטקטורה — Causal Encoder-Decoder בן 40 שכבות: מקודד סיבתי בן 20 שכבות שמזין מפענח בן 20 שכבות. • הקשר — 1,048,576 טוקנים, שאותם הכרטיס מעגל למיליון. • תקרת פלט — מקסימום 384K טוקנים ב-API של הספק, לכן יש לקבוע את המגבלה במפורש במקום להסתמך על ברירת המחדל. • מודאליות — טקסט ותמונות נכנסים, טקסט יוצא. הראייה עוברת דרך מקודד DeepSeek-ViT בתוספת מקרן MLP בן שתי שכבות. • דיוק — המשקולות המפורסמות הן safetensors ב-BF16, F32, F8_E4M3 ו-I8, כאשר FP8 מסומן בכרטיס. מטמון ה-KV מכומת ל-FP4 (E2M1 עם סקאלת E4M3 לכל 16 ערוצים). • רישיון — MIT, עבור המאגר והמשקולות כאחד. • שחרור — זמינות כללית ב-2026-09-10; 48 רסיסי safetensors, כ-510 GB במאגר.

Flash מול Pro: השאלה ששם המסלול יוצר
אם אתם בוחרים בין השניים, הכלל אינו "Pro חזק יותר". שכבת Flash קיימת בשביל נפח: תעבורה עתירת־מקביליוּת ורגישה לעלויות, שבה חשבון טוקנים שהוא רבע מזה של Pro חשוב יותר מכמה נקודות אחרונות של יכולת, ושבה תקרת 2,500 הבקשות במקביל היא עצמה הסיבה להיות כאן. שכבת Pro קיימת בשביל עבודת החשיבה והסוכנים הקשה ביותר, שבה אתם משלמים על הקצה העליון של הטווח ותקרת התפוקה היא אילוץ שאתם מקבלים על עצמכם. זו כל הצורה של הבחירה — הראיות ראש־בראש, כולל היכן ש-Pro עדיין מנצח, נמצאות בהשוואה שלנו DeepSeek V4.1 Flash vs DeepSeek V4 Pro ולא כאן, ושתי העמודים במכוון אינם חוזרים זה על זה.
להפעיל את זה: API, משקלים, או שניהם
שני המסלולים פתוחים. DeepSeek מגישה את המודל ב-API שלה תחת המזהה deepseek-flash, בכתובת בסיס תואמת OpenAI ובכתובת תואמת Anthropic, כך שלקוח קיים בדרך כלל צריך לשנות רק את מחרוזת המודל. לחוד, המשקלים ניתנים להורדה: ברישיון MIT, 48 שברי safetensors, בערך 510 GB, מה שמציב אותם מחוץ לכל מכונה עם GPU בודד וממש בתוך הקטגוריה של "לשכור צומת או לא לטרוח". DeepSeek גם מספקת מתכון הסקה רשמי בתוך המאגר — מימוש ייחוס קריא ולא מנוע הגשה לייצור — והדוגמה המלאה שלה ממירה את המשקלים למומחי fp4 בגודל model-parallel של שמונה, שזה הדבר הקרוב ביותר להצהרת גודל שהמאגר מציע. הפרט המעשי שמכריע אם אירוח עצמי נעים הוא אחר: המודל תומך במאמץ חשיבה הניתן לבחירה רציפה מ-1 עד 100, והוא ישמח להמשיך לייצר זמן רב אחרי שהעבודה הסתיימה אם לא תכוונן את החוגה הזו. המערכים הנמדדים, מספרי התפוקה שאנשים באמת מדווחים עליהם, ומצב הכשל של חשיבת יתר עם מיטיגציות שעובדות — כולם נמצאים במדריך הפריסה המקומית שלנו ל-DeepSeek V4.1 Flash; הסיכום הכנה הוא שמסלול ה-API זול יותר עד שנפח השימוש שלכם גדול, ומסלול המשקלים הוא החלטת קיבולת ולא החלטת עלות.

מה לא הוסדר
שני דברים, ואף אחד מהם אינו שולי. מספר הפרמטרים אינו מתיישב עם המשקלים. הכרטיס של DeepSeek אומר 552B; אינדקס ה-safetensors של המאגר עצמו — השדה Model size בעמוד הדגם ב-Hugging Face — מסתכם ל-763B על פני 48 השארדים, במאגר של כ-510GB. שני המספרים פורסמו, הם אינם אותו מספר, ואף אחד לא הכריע את הפער בפומבי, לכן התייחסו ל-552B כאל נתון שמסר הספק ולא כאל נתון שנמדד. והחומר של DeepSeek עצמה אינו עקבי לגבי מזהי V4 Flash הישנים יותר — עמוד התמחור אומר שהשמות שהוצאו משימוש מתקבלים ומנותבים לדגם הזה בתעריפי Flash, בעוד שעמודים אחרים מתארים את הניתוב אחרת. קראו את שם הדגם מתוך התשובה במקום להניח איזה דגם השיב.
זמינות ב-OrcaRouter, נבדקה היום
OrcaRouter משרת את המודל הזה. הוא מופיע בקטלוג החי שלנו בתור deepseek/deepseek-v4.1-flash — שימו לב שהמזהה כותב את הגרסה עם נקודה, v4.1, בעוד שהסלאגים של הבלוג שלנו מחברים אותה במקף. העתיקו את המחרוזת בדיוק כפי שהיא מופיעה ברשימה, אחרת לקוח לא ימצא דבר. הרשומה כוללת חלון הקשר של 1,048,576 טוקנים, פלט מקסימלי של 384K, קלט טקסט ותמונה, והמספרים של הספק עצמו בשעות שפל של $0.15 למיליון קלט ו-$0.60 למיליון פלט עם $0.003 למיליון על פגיעות מטמון, מועברים הלאה בתוספת של 0% — התעריף של DeepSeek הוא מה שאתם משלמים, וחלונות השיא של ימי החול של DeepSeek עדיין מכפילים אותו. מעבר אוטומטי לכשל (failover) אומר שאפשר לשים מודל לא מוכח מאחורי מסלול שעובר לגיבוי כשהוא נתקל בשגיאות או במגבלות קצב, וזו דרך זולה לגלות אם הוא מחזיק מעמד לפני שהוא מגיע למסלול ייצור. ההצהרה הזו מתייחסת למזהה הזה ולמודל הזה בלבד; DeepSeek V4 Pro וקו V4 הרחב יותר הם רשומות נפרדות ועובדות נפרדות.

סט ההשוואה: מה לפתוח בהמשך
כאן נמצאים הקוראים בפועל. בנתוני Search Console שלנו, שנשלפו ב-2026-10-13, משפחת DeepSeek V4.1 Flash צברה 9,444 חשיפות ו-418 קליקים על פני 198 שאילתות — והשורה הגדולה ביותר שלה לפי חשיפות לא הייתה שם הדגם אלא השוואה ראש בראש, deepseek v4.1 flash vs glm 5.3 flash, עם 1,372 חשיפות. המונח החשוף לבדו הניב 2,025 חשיפות על פני 33 שאילתות. עשרה דפי השוואה נמצאים תחת גזע זה, וכל אחד מהם כתוב כדי לענות על השאלה שלו ולא כדי לחזור על הדף הזה:
• DeepSeek V4.1 Flash מול GLM-5.3-Flash — תחרות המחירים, וקנס השהיית האתחול שמתלווה לניצחון בה. • DeepSeek V4.1 Flash מול DeepSeek V4 Flash — שאלת ההגירה, שאליה DeepSeek ענתה חלקית בכך שהוציאה לגמלאות את המזהים של המודל הישן. • DeepSeek V4.1 Flash מול DeepSeek V4 Pro — המסירה ש-DeepSeek תכננה ואז ביטלה, ומה זה משאיר לך לבחור בין. • DeepSeek V4.1 Flash מול Gemini 3.8 Flash — שני מחירים זולים הצמודים לשני סוגים שונים מאוד של תפוגה. • DeepSeek V4.1 Flash מול GPT-5.6 Sol — פער המחיר לצד פער הזמן עד לאסימון הראשון. • DeepSeek V4.1 Flash מול GPT-5.6 Terra — שבו סף הקשר משנה את התעריף באמצע הבקשה. • DeepSeek V4.1 Flash מול Claude Opus 5 — שני לוחות תוצאות שחלוקים לגבי איזה מודל ניצח. • DeepSeek V4.1 Flash מול Grok 4.6 — פער יכולות קטן מול חשבון חוזר גדול. • DeepSeek V4.1 Flash מול Kimi K3 — הטענה של הספק עצמו בעימות ראש-בראש, נבחנת מול הראיות שמאחוריה. • DeepSeek V4.1 Flash מול Qwen3.8-Max — אותו חלון הקשר במחיר אסימון גבוה פי עשרים.
אם יש לך זמן רק לאחד, בחר בהשוואת GLM-5.3-Flash: זו השורה שהכי הרבה קוראים מקלידים, ושני המודלים קרובים מספיק במחיר כך שההחלטה תלויה בכמה מהר אתה צריך את הטוקן הראשון ולא בכמה עולה כל טוקן.
השוואות במאמר הזה4
זוהה מתוך המאמר הזה · בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית
