כרטיס כותרת ראשי להתמודדות בין Claude Mythos 5 ל-DeepSeek V4 Pro, עם כותרת משנה: 'יכולת שעבורה מגישים בקשה מול סעיף תקציבי שמבצעים עליו אופטימיזציה'. שלושה תגים מציגים '$10 / $50 vs $0.66 / $1.98', 'קריאות מטמון במרחק של פי 45' ו'לאחד מהם אין ראייה', עם כותרת תחתונה שמציינת את גרסת הבנייה 0813 של DeepSeek V4 Pro ושהמחירים המוצגים הם מחירי שעות שפל ושבשעות שיא המחיר כפול. הלוגו של OrcaRouter ממוקם בפינה הימנית התחתונה.
Guides & Insights

Claude Mythos 5 לעומת DeepSeek V4 Pro: פער מחירים של פי 15, ורק אחד מהם זול במה שהוא טוב בו

מחבר

Alistair Wren

תאריך פרסום

מודלים אחרונים · 20צפו בכל המודלים →
בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית
חזרה לכל הפוסטים

Claude Mythos 5 ו-DeepSeek V4 Pro אינם מתחרים במובן הרגיל, והמספרים אומרים זאת עוד לפני שכל מבחן ביצועים עושה זאת. Claude Mythos 5 הוא דגם הדגל המוגבל של Anthropic בתחום הסייבר והביולוגיה מה-9 ביוני 2026 — שרוענן כ-Claude Mythos 5.1 ב-1 בספטמבר — במחיר של $10 למיליון טוקנים בקלט ו-$50 למיליון בפלט במסלול Mythos, וזמין רק דרך תוכנית אימות. DeepSeek V4 Pro הוא דגם הדגל של MoE הצמוד למשקולות פתוחות, שמוגש מה-API של DeepSeek עצמו מאז אפריל 2026 ורוענן באוגוסט, במחיר של $0.66 בקלט ו-$1.98 בפלט בשעות שפל, בערך חלק חמישה עשר מתעריף Mythos, כשקריאות מטמון זולות פי שלושה עשר, מאחורי מפתח שאפשר ליצור בתשעים שניות. אחד מאלה הוא יכולת שאתה מגיש בקשה עבורה; האחר הוא סעיף תקציבי שאתה מייעל. עדיין כדאי לעשות את ההשוואה, מכיוון ששני המודלים גרועים באותם דברים וטובים באותם דברים, ופער המחירים הוא הגדול ביותר בדיוק במקום שבו הפער ביכולת הוא הקטן ביותר.

מה כל מודל הוא בפועל

Claude Mythos 5 הוא ה-SKU המוגבל של הדור המוביל של Anthropic, שחולק את משקולות הבסיס שלו עם Claude Fable 5 הציבורי ונבדל ממנו רק ברמת ההגנה — מסווגי הסייבר והביולוגיה שנשארים מופעלים במודל הציבורי. Anthropic מתארת אותו כעדכון האחרון ל-Mythos Preview, עם שיפורים במדדי סייבר, ביולוגיה ובריאות, ושוחרר ל"קבוצה קטנה של שותפים מאומתים". ההיסטוריה המפורסמת של המדדים שלו דלה, והיא מגיעה ברובה מסיקור ההשקה ולא מכרטיס מתוחזק, ונתון CyberGym Level 1 של 83.8% שמסתובב עם השם אינו מקורו ב-Anthropic. החוזק הידוע שלו הוא בעבודת אבטחה התקפית והגנתית: המוניטין של המודל נשען על גילוי פגיעויות אוטונומי, ומעטפת הגישה שלו בנויה סביב זה — תוכנית Cyber Verification Program, וסורק Claude Security, שמציב את Mythos 5 מול בסיסי קוד אמיתיים עבור לקוחות Enterprise בלי לתת להם פרומפטים חופשיים.

D​eepSeek V4 Pro הוא ההפך כמעט בכל היבט שחשוב מבחינה מסחרית. זהו מודל Mixture-of-Experts עם 1.6 טריליון פרמטרים בסך הכול וכ-49 מיליארד פרמטרים פעילים, חלון הקשר של 1,048,576 טוקנים, פלט מרבי של 384,000 טוקנים, קלט טקסט בלבד ומחירון מפורסם. הוא הושק דרך ה-API של D​eepSeek באפריל, רוענן עם מהדורת 0813 ב-13 באוגוסט, ועדיין מוגש היום בתמחור ללא שינוי — נקודה שראויה לציון מפורש משום שבספטמבר D​eepSeek הכריזה על פרישת המודל, קבעה תאריך, ואז חזרה בה אחד עשר ימים לאחר מכן בלחץ מצד מפתחים. הערת השוליים בעמוד התמחור של D​eepSeek עצמה נקראת כעת כהתחייבות להמשכיות ללא מסגרת זמן מצוינת.

כרטיסי תעריפים, עם השורה שרוב ההשוואות משמיטות

• קלט — C​laude M​ythos 5 במחיר $10.00 למיליון טוקנים לעומת DeepSeek V4 Pro במחיר $0.66 מחוץ לשעות השיא, $1.32 בתוך חלונות השיא; פער של פי 7.6 עד פי 15.2.

• פלט — $50.00 למיליון לעומת $1.98 מחוץ לשעות שיא, $3.96 בשעות שיא; פער של פי 12.6 עד 25.

• קריאות מטמון — $1.00 למיליון עבור דור ה-M​ythos של יוני, $0.25 ב-C​laude M​ythos 5.1 ו-Claude Fable 5.1, לעומת $0.022 עבור DeepSeek V4 Pro בשעות שפל; שורת החיוב ששולטת בריצות סוכן ארוכות ושבה הפער הוא הגדול ביותר.

• תקרת ההקשר והפלט — 1M טוקנים בשניהם; 128K פלט מקסימלי בצד של Mythos לעומת 384K עבור DeepSeek V4 Pro.

• מודאליות — קלט טקסט, תמונה וקבצים בצד ה-​Mythos לעומת טקסט בלבד ב-DeepSeek V4 Pro.

• גישה — תוכנית אימות ודרישת שמירת נתונים ל־30 יום לעומת מפתח API בשירות עצמי.

שורת חלון השיא היא זו שעוקצת. התעריף של DeepSeek בשעות שאינן שיא הוא מחצית מתעריף השיא, וחלונות השיא הם 01:00–04:00 ו-06:00–10:00 UTC, בימים שני עד שישי, למעט חגים ציבוריים בסין; כל השאר, כולל סופי שבוע מלאים, נחשב לשעות שאינן שיא. משימת אצווה שרצה לפי לוח זמנים ולא לפי דרישה יכולה לנחות בחלון שיא בלי שאיש בחר בכך, ותעריף הקלט האפקטיבי הופך ל-$1.32. זה עדיין שבריר מהתעריף של Mythos, כך שהמסקנה לא מתהפכת — אבל סיכום של "25× זול יותר" שמתעלם מהחלון מתאר מודל שאולי אינך קורא לו. בצד של Mythos, שימו לב למגמה בכל הנוגע למטמון: Anthropic קיצצה את מחיר קריאת המטמון ב-75% בין שני הדורות, מה שאומר לך שהספק יודע שעבודה סוכנית ארוכה קוראת שוב את אותו הקשר, וששורת המטמון היא המקום שבו באמת יושב החשבון של משתמש כבד.

A two-column scoreboard titled 'Claude Mythos 5 vs DeepSeek V4 Pro - the scoreboard'. Left column Claude Mythos 5: input $10.00 per million, output $50.00 per million, cache read $1.00 per million, max output 128K tokens, modality text, image and file, independent score not on any board. Right column DeepSeek V4 Pro: input $0.66 per million off-peak, output $1.98 per million off-peak, cache read $0.022 per million, max output 384K tokens, modality text only, independent score AA Index 36 at $0.67 per index task. The footer notes DeepSeek figures are per the vendor card and Artificial Analysis and that Mythos 5 has no independent score. The OrcaRouter logo sits in the bottom-right corner.

השוואת הביצועים שלא ניתן לערוך

הנה הבעיה הכנה עם ההתמודדות הזו, והיא לא קטנה. A​nthropic לא מפרסמת טבלת בנצ׳מרקים ל-C​laude M​ythos 5, ו-D​eepSeek לא מפרסמת תוצאות מול M​ythos 5. שני המודלים נמדדו על דברים שונים על ידי גורמים שונים, והנתונים שמסתובבים לגבי C​laude M​ythos 5 מגיעים ברובם מהשוואות של צדדים שלישיים ולא מ-A​nthropic.

מה שקיים הוא אסימטרי באופן שימושי. DeepSeek פרסמה כרטיס מלא עבור בנייה 0813, כולו מדווח על ידי הספק ואף לא אחד מהנתונים שוחזר באופן בלתי תלוי: Terminal-Bench 2.1 ב-87.9, DeepSWE ב-62.7, CyberGym ב-83.3, Humanity's Last Exam ב-42.7 ללא כלים ו-60.0 איתם, Toolathlon-Verified ב-74.1, AutomationBench ב-31.8. מעריכים בלתי תלויים קיררו אז את התמונה במידה ניכרת — Artificial Analysis ממקמת את בנייה 0813 ב-36 במדד Intelligence Index שלה עם עלות מדודה של $0.67 לכל משימת מדד, ואת הגרסה שאינה מודל חשיבה שלה ב-20. זהו פרופיל יכולת אמיתי תמורת $0.66 למיליון טוקני קלט, והרחק רב מהחזית בכל הנוגע לחשיבה כללית.

המקום שבו שני המודלים באמת חופפים הוא אבטחה, ושם ההשוואה מאלפת בכיוון הלא נכון. D​eepSeek מדווחת על ציון 83.3 ב-CyberGym עבור V4 Pro. המספר שמודפס לרוב לצד C​laude M​ythos 5 באותו בנצ'מרק הוא 83.8 — והוא אינו מגיע מ-A​nthropic, הוא מגיע מהשוואה של מתחרה שיש לה סיבה משלה למסגר את המירוץ כצמוד. שני מספרים מגורמים המקורבים לספקים, במרחק חצי נקודה זה מזה באותו בנצ'מרק, אינם ראיה לכך שדגם דגל פתוח מסוג MoE משתווה למודל הסייבר המוגבל של A​nthropic. זו ראיה לכך שאף אחד מהמספרים לא אומת באופן בלתי תלוי, ושהבנצ'מרק משמש את שני הצדדים כתשתית שיווקית.

Screenshot of the Artificial Analysis models page showing the intelligence, output speed, latency and price comparison charts that rank Claude Opus 5.5 and Claude Sonnet 5.5 as the highest-intelligence models and list the fastest and lowest-latency models separately.

כאשר כל אחד מהם הוא הכלי הלא נכון

העמידו את שני המודלים מול רשימת משימות ותקבלו חלוקה נקייה מספיק כדי לנתב על פיה.

Claude Mythos 5 בנוי לעבודת אבטחה וסגור כמעט בפני כל מי שרוצה אותו. אם המשימה שלך היא גילוי פגיעויות, פיתוח אקספלויטים, רד-טימינג נגד התשתית שלך, או מחקר אבטחה שדורש פרומפטים חופשיים ממודל חזיתי, שכבת Mythos היא זו שתוכננה לכך, והמחיר אינו המכשול — הזכאות היא. התאום הציבורי של אותו מודל, Claude Fable 5, נושא את מלוא מערך אמצעי ההגנה, מה שאומר שבדיקות חדירה, יצירת אקספלויטים וסריקת פגיעויות בינאריות נשארות חסומות; אתה קונה את שכבת היכולת, לא את הרשאות הסייבר.

DeepSeek V4 Pro בנוי לנפח. טקסט נכנס, טקסט יוצא, תקרת פלט עצומה, ומחיר שהופך לולאות ניסיון חוזר אגרסיביות וצינורות חילוץ ארוכים לשגרתיים מבחינה כלכלית. הפרופיל שלו הוא בדיוק מה שאתם רוצים עבור סיווג בקנה מידה, חילוץ מובנה ממסמכים שהם ממילא טקסט, תמצות, מיון ראשוני והחלק האמצעי עתיר-הפורמט של צינור סוכן. מה שהוא לא: מודל ששולחים אליו תמונה — אין לו ראייה, כך ש-PDF סרוק או צילום מסך אינם נתיב קלט זול יותר, אלא נתיב שנשלל. ומדד ההיסק הכללי שלו, 36, אומר שהמשימות שדורשות תוכנית רב-שלבית אמיתית הן המשימות שבהן יתרון המחיר מפסיק לפצות.

מבנה העלויות שהופך את הניתוב לפתרון ולא לפשרה

מכיוון שהחוזקות אינן חופפות במידה רבה, המהלך המועיל הוא לא לבחור. יש לשלוח את העבודה שנושאת את החזון ואת החשיבה הקשה לצד של A​nthropic, ואת עבודת הטקסט בהיקף גבוה ל-D​eepSeek, והחיסכון בעומס עבודה מעורב הוא בדרך כלל גדול — אבל רק אם שני המודלים נמצאים מאחורי מפתח אחד, כי אחרת האינטגרציה השנייה עולה יותר זמן הנדסי מאשר ההפרש בהוצאה על טוקנים.

זהו הטיעון בעד שכבת ניתוב ולא החלטת רכש. OrcaRouter מציעה anthropic/claude-opus-5.5 ב-4.00$ לקלט ו-20.00$ לפלט, ואת deepseek/deepseek-v4-pro ב-0.66$ ו-1.98$ על אותו endpoint תואם O‌penAI, בקטלוג של יותר מ-200 מודלים, כאשר מחיר המחירון של הספק מועבר הלאה בתוספת של 0% — וזה חשוב במיוחד בצד של D‌eepSeek, מפני ש-D‌eepSeek עדכנה את המחיר של V4 Pro יותר מפעם אחת והזיזה את חלונות ה-off-peak שלה, ומסלול pass-through עוקב אחרי המחירון של הספק במקום לקבע מספר בחוזה שלך. ה-DSL של הניתוב מבטא את הפיצול במקום אחד — מודל זול לענף הקל, והסלמה כשהביטחון של התשובה או צורת המשימה מחייבים זאת — ומעבר אוטומטי לגיבוי שווה כאן יותר מאשר במודל יציב: V4 Pro שהתה שבוע בספטמבר תחת השבתה מוצהרת שבוטלה לאחר מכן, ולקיים מסלול שנופל חזרה לספק שני בלי דיפלוי הוא גידור זול מפני ספק שמשנה את דעתו.

השימוש ההגון הנוסף באותו קטלוג הוא כמכשיר מדידה. ההרגל להתחיל מהמודל היקר נפוץ ויקר; התיקון האמין היחיד הוא ספירת טוקנים בתעבורה אמיתית עם שני המודלים, וזהו שינוי תצורה כששניהם על מפתח אחד ופרויקט כשהם לא.

Screenshot of the OrcaRouter model page for DeepSeek V4 Pro, id deepseek/deepseek-v4-pro, described as a flagship MoE with 1.6T total and 49B active parameters, a 1M token context window, 384K maximum output and reasoning plus tool use, with a p50 time to first token of 1.98 seconds, a published price of $0.66 per million input and $1.98 per million output, and public benchmarks dated 2026-04-24.

מה ישנה את ההשוואה הזו?

שני דברים. אם D​eepSeek תוציא יורש שיסגור את פער הסוכנים לטווח ארוך במחיר דומה למחיר הנוכחי, הפיצול מתמוטט לשאלת מחיר והתשובה טריוויאלית — ו-D​eepSeek עשתה מהלך כזה שוב ושוב, כולל גרסה מספטמבר שלדבריה מתעלה באופן מקיף על V4 Pro בביצועים, בעלות ובמהירות. בכיוון ההפוך, אם A​nthropic תפרסם טבלת בנצ'מרק של M​ythos 5 או 5.1 על סט תקני, החצי האבטחתי של ההשוואה הזו הופך לניתן לבדיקה במקום להצהרה, והקונים יוכלו סוף סוף לדעת אם מחירון ה-$10 / $50 קונה משהו ש-$0.66 של D​eepSeek לא מספק.

אף אחד מהשניים לא התרחש. עד שאחד מהם יתרחש, העמדה המעשית היא ש-DeepSeek V4 Pro הוא התמורה הטובה ביותר לכל טוקן בשוק לעבודה טקסטואלית, והוא מתומחר כאילו הסקת חזית היא סחורה פתורה, ואילו C​laude M​ythos 5 הוא יכולת שרוב הצוותים לא יכולים להשיג ומחיר שרוב הצוותים לא ישלמו גם אם יוכלו. בנה על זה שאתה יכול לקרוא לו; שמור את שם המודל בקונפיג כך שהשני יהפוך לשינוי של שורה אחת אם הוא אי פעם ייפתח.

שום דבר מזה אינו היפותטי: כשלי ה-AI המתועדים ותקריות הסוכנים העומדים מאחורי מהדורות כמו זו מרוכזים בארכיון תקריות ה-AI של OrcaRouter, שבו כל רשומה כוללת מקורות משלה, חומרה, דירוג מהימנות וסימון שנוי במחלוקת.

השוואות במאמר הזה3

זוהה מתוך המאמר הזה · בנצ'מרקים: Artificial Analysis · מתעדכן יומית